che.herbefe.ru

Jak se dostat do špatných zemí dobrou úrodu brambor, okurky, zelí

Získání pěstování brambor, zelí a okurky na holé půdy

Jsou místa, kde se hůl do země votknesh, a to bude brzy květu. Proto nejcennější zkušenosti získané těmi, kdo pěstovat bohatou úrodu v naprosto nevyhovujících podmínkách.

Bydlím ve východním Orenburg. Země my - kontinuální hlína. V zimním období je teplota nižší než -40 ° C a v létě - + 40 ° a více. Jak se říká, zóny rizikového zemědělství. Ale já sklidit všechny plodiny stále dobrá.

chlazené brambory

I zasadit hluboko, s bajonetem lopatami, na vrcholu dát pár hrstí hnoje, trochu superfosfátu, trochu popela (který máme velký deficit) a vše pokryté zemi. Výsadba dvě řady (vzdálenost mezi nimi tak, aby výstupku včelstev), pak -. Šířka dráha nejméně 80 cm To, aby nedošlo k šlapat dolů na zem v blízkosti keřů při výplachu před klíčení. Ground po výsadbě brambory nejsou brány rake - lépe vidět, kde jamky s bramborami.

Hřebeny rostlin brambory nemůžeme. Hlízy jsou vařené, jsou měkké. Domnívám se, že brambory na zemi, kde je to syrové a studené půdy, mohou být umístěny přímo na zemi, a pak lehce pokropí zem s motyky - zejména v lesním pásmu.

Tam v ranní rosa hojné, a my jsme na noc země nemá čas vychladnout. Během růstu zavlažování na záhonech hadice často, a to zejména v době květu. Vím, že brambory nemají rádi teplo, takže po západu slunce, jsem se chladí postřikem vrcholy hadice, a v noci mě to trvá syrové. Brambory jsou během růstu téměř žádný nemocný. A když vidím jediný poškozené keře, vytahuji a vypálit.

Před nástupem celé své brambory, což je asi 8-9 kbelíky. I máčet 2-3 v Bordeaux tekutiny. Pak se rozpadat v plastových ok krabic a nechá se klíčit. Velké bakterie nemají přiznat, že jsou rozděleny na výsadbu a klíčky od spících pupenů jsou slabé. Mírně naklyunulis, a už je toho dost.

Brambora jednou vysoko, protože opět se Země otepluje, podruhé se to dá udělat. Rostlina roste vysoko.


Viz také: Pěstování brambor klíčky


Okurky ve stanu

Sázím na začátku května, 200-gram poháry. Já horké hřebík) otvor spící nákupu půdy. Dal jsem suchá semena. Stupně také testovány - Marinda a Hermas. Okurky jsou malé, hořké a velmi plodné. Zalijeme teplou vodu podle potřeby. Po objevení 2-3 pravých listů vyniknout. Tam manžel připravené seťové lůžko, to časová šířka asi 90 cm a obvod oplocený starých zasklených rámů.

Na zemi dát radu, protože půda je stále ještě chladno, a deska dát své sazenice okurek, rajčat, lilku, pelargónie a další., Nechte horní otevření postel. Slunce svítí a uložení studený vítr rám.

Sazenice nejsou vypracovány jako po stranách světla, tam je sklo. Zalévání přímo z konev s teplou vodou všechny poháry. Jednou týdně, v konev s teplou vodou a přidejte 1 polévková lžíce. l. močoviny.

Dvoutýdenní zalévání infuze kuřecího trusu, a ne polovina litru kbelík vody a někde 3-4 l. Sazenice jako: pozemky tam trochu, a hodně kořenů, je nutné něco k jídlu. V noci na vrcholu pokrývá starý list nebo něco jiného, ​​ale ne filmu. Pod filmu může sazenice vařit, pokud čas není čistý. A tak, pokud je zima a není sluníčko, nemám odstranit horní tkaninu - tam je tak lehký, protože boční skla.

S touto metodou sazenic se nezapne, je zmírněno.


Viz také: sazenice jarní pěstování - příprava a výsadba


Listy jsou tmavě zelené, firma. Zpočátku trochu pepře spálí na slunci, pak roste nový, silnější. Sazenice Skleníkové nelíbí. Sousedé ona roste rychle, jako v bavlnce, a po přistání v zemi je nemocný.

Oni pak také to ošetřovala. A moje sazenice po výsadbě rychle přejde na růst a přežití ve výši 100%. zasadil jsem pár dní nebo dokonce den před Trojice. Pak tam prostě nebude mrznout. A vítr, takže to není tak strašné, že se vytvrdí.

Tykvovité rostliny ve lůžek ve dvou řádcích na jedné straně košíčků Marinda -10 až 12 (samozřejmě, berou pohárkem), druhá - Herman.

Sázím velmi zřídka, někde 30-40 cm v horní části hnoje usnout, ho šetřit, centimetry 5. Pak dal ventil na začátku a na konci postele, pro stan a podél horní části postele, také dal ventil, a to všechno vazby silných proudů, tj Dělám stan z nití.

A bič okurky vzestup těchto nití. Jednou za dva týdny, vodní kuřecí trus (3 liter kbelíku s vodou). A v teplo zalévání každý večer takto: Dal jsem si postel v hadici, a voda se šíří po zemi.

Postel je přiložen desek a téměř nevzniká voda z něj. I sbírat 12-litrový kbelík okurky za den. A trochu nadšení. Okurky mi skoro každou noc vystaveny postřikovači zavlažování.

zelí sovětský

Co jsem neudělal, ale na začátku zelí hlavy zelí mšic útoky na něj. Ani octová stříkající vodě nebo poprášením s popelem, nebo měsíčku nebo měsíček, kopřiva nebo - nic pomohlo. A pak jsem si vzpomněl, že v době Sovětského svazu, jsme se vydali na farmě na pletí a sklizně zeleniny.

Zelí zasadil tam akrů a zalévají vodou z Uralu přes postřikovačů. Zeleň bylo stále vlhké, ale na podzim při sklizni bylo všechno čisté kapusta, zelí jsou obrovské, a není infekce.


V přímém styku s materiálem: Příprava kysaného zelí na sovětské hosty


Tak jsem se rozhodl to zkusit na svém zelí. Kladen na plantáže difuzory vodou (zakoupené v obchodě), a každý večer v 10 hodin, zahrnovaly „déšť“, po dobu pěti minut. A okolí byla postel s okurkami.

Takže umělý déšť se dostal na okurky listy. Na konci letního zelí, přirozeně pěstované čisté, velké, ale nejdůležitější věc - okurky na straně postele, která byla napojena umělým deštěm, ne bělený, tj Zeleň není zasažen plísní a sklizeň byla výborná.

Teď jsem zasadit lože okurky a na obou stranách lůžka - zářez se zelím. A voda zelí a okurky, kropení ji jednou rukou a pak na druhou. Ne na dlouho, jen proto, aby mokré listí.

Že důvěra je nyní skutečnost, že okurky nemají rádi, když se nalije na listech!

Také ve svých postelích léčit březí Victoria Elizabeth II: postel na první - kořen knírkem pod slámou. Velmi dobrý výsledek. Keře zesílily, a míra přežití 100%. To je i přes čtyřicet stupňů tepla! A v popředí muškáty a měsíčky.

©: LK Kokořín

Příčiny špatných výnosů na místě země

Je nutno přiznat - ne všichni zahrádkáři vítají inovace v oblasti zemědělské techniky. Stále nepřestávají diskusi: poslat lopatu do důchodu, nebo ne. A bakterie? Ach, kolik odpovědí bylo v dopise, ve kterém zkušený a pečující zahradník popsáno, jak skvěle pomáhají. Je třeba pokračovat v konverzaci - jinak proč tolik mnoho diskusí o zlepšování úrodnosti půdy na stránkách?
A stojí za to se učit ...
Nevím, jak ostatní, ale já prostě nemůžu dočkat, čekám, kdy inteligentní lidé říkají, že nové slovo v zahradnictví. Změny procesní neomluvitelně zpožděním. Mám na mysli objev vědců z aerobních a anaerobních bakterií. Pluh předán do muzea s poznámkou, že jeho činnosti dopad na Zemi mu způsobili škodu více než všechny války, které lidstvo zná. Ale tady je to paradox: ve století XXI, a rostliny rostoucí technologie se nezměnily. starý
zemědělské techniky je již dlouho překážkou k dalšímu zvýšení sklizně, jako kdyby tam žádné světlo nikdy zmínil mé aerobních mikroorganismů vrstvu. Ale může doslova hory přenášet! Posuďte sami:

  • všechny zbytky rostlinných a živočišných jsou zpracovány do výrobků vhodných pro další vývoj rostlin a tvorbu humusu,
  • pomáhají rostliny bezbolestně překonat stresové situace,
  • -fitoftoru zničit nemoc, padlí, anthracnose, hnilobě a všechny druhy dalších věcí, záchranu, ze kterého jsou zahrádkáři, kteří hledají pouze při používání tun chemických látek (a zde je otázka, co ještě horší).

Ale mikroby také potřebují ochranu. Vědečtí pracovníci říkají, že bakterie se bojí ultrafialovému záření, to je nemožné, aby jim ve světle, a oni jsou zabiti i slabými roztoky kyselin, zásad, solí.
Ale mikroby jsou vždy pracují na vzduchu a vždy ve vlhkém prostředí. Žijí na zemském povrchu (v hloubce 30-50 mm), v zkažených kulatiny a pařezů, v kompostu, humus. A to i v paprsku plesnivé seno jedí. Ale kdo ví, a přemýšlí o tom? Ne, nemáme zájem, sklízíme Dej. Takže máme to, co máme.

Podle současných běžných zemědělských postupů, je nutné, aby se chemická hnojiva (kapalné nebo pevné), přímo pod kořeny rostlin. Zní to hladce, výsledky některých je, ale je to slepá ulička silniční, protože tato technologie je prostě zabíjí aerobní mikroby!
Dejte nám, jak vědci a politici říkají, (ten je pravda, neměl jsem zmínil - to je opravdu jeden jazyk bez kostí), přinese nějaké výsledky. Při prvním aerobní půdy vrstva je zničena při kopání zeminy (což je lopata, že pluh). Podruhé je zabit přitom chemických hnojiv. Takže, jaký druh zvýšení výnosů je tam říct?! Nebudu citovat další nesrovnalosti, což dokazuje, že současná technologie zabíjí pouze rostliny.
Kdo a jak překonat tyto okamžiky?

Například Německo, válka exportovány patrech slavného ukrajinského černozem ke zlepšení půdy, a ona je šetrný Němce - písek. Ale nic nepomáhalo. A pak jsme začali brát pole pouze s obilím. Stonky jsou řezané, strniště nebylo zorané - to vše dává sílu aerobních bakterií. A po chvíli přišel humus, půda se zlepší výnosy vzrostly.
Na stejné cestě jsem šel do Polska. Japonsko také vybral spojenci věnovaná
druh je aerobní mikroba. Zajímavý snímek otevřel svou pomoc hladovějícím Severní Koreji: Japonský jim pomohl zvýšit výnosy rýže s pomocí svých nejnovějších technologií. Bylo zjištěno, že během prvních dvou let rýže mírně poklesla, ale pak se postupně zvýšil.
Také jsme měli příležitost k zamyšlení. Rusko vyzvalo ke stejnému japonskou pomoc při pěstování okurek ve sklenících. Zpočátku, v Buryatia, a pak se v Barvikha u Moskvy provedli řadu experimentů. Výsledky jsou dojem: výtěžek zvýšil o 1,7 krát, zatímco spotřeba „magické“ mikroby v rozmezí od 1 lžička .. až 1 polévková lžíce Yul na vodě!
A na Ukrajině, Ústav zahájil zkušený plodin. Juniorský tým na jeho příměstských oblastí se snažili pěstovat nové technologické petržel, salát a jiné produkty. Si všiml, že zraje v týdnu rychlejší, silnější zelená hmota, stále lepší, a chuť se nedá srovnávat.
dokola
Ptal jsem se sám sebe: jaká je role vrtáku, a vápno ve složení №1 v J. Mitlaydera.? Borax obsahuje bór, který má vliv na tvorbu plodu a vaječníku. Analogicky se ukazuje, že vápna je zodpovědný za rám, s použitím vápníku jako stritelny materiál. Tam bude žádný vápník - rostlina začne vzít radioaktivního materiálu.
Prvních několik let, když jsem si koupil pozemek rostla kopr, měl pach prachu. Čtu „dači“ a strach o zdraví těch, kteří staví v přízemí ryb a rybího odpadu (stručně řečeno, zbytky zvířat). Rozkládat, oni vydávají hnilobný jed, který je velmi dobře absorbují rostlinu.
Ale pojďme se dostat rozptýlit. Věděl jsem, že snižují nebo zcela zmizí plevelů v vápnění půdy. A v mé zahradě jen pilulka chyby, osít bodlák, pýr a milkweed je plná. Bylo nutné provést tuto operaci.

Použitý a vápno, křída, a sedl cementu a karbidu vápníku odpad po svařování. Kolik? Pravidlem. Kdy? Ale je tu jeden tajemství.
Adresáře tvrdí, že půda vápnění je třeba udělat na podzim, protože půda hodně vlhkosti. To je to, co jsem udělal na první pohled, a pak zjistil, ze zkušenosti, že loužení se může provádět kdykoliv během roku. Pouze tehdy, pokud zasadit brambory na jaře v půdě, budou hlízy se na kožní výrůstky jako strup. Začal dále experimentovat, a udělal další objev, který se obrátil všechno vzhůru nohama.

Zjistil jsem, že vápnění půdy zároveň je i jeho zpracování půdy a do hloubky 1 m!
A přesto - prorocký sen. Setkal jsem se s mladý, pohledný, kudrnaté vousy člověka s jeho formou, jsem vstal z regálu „potichu“, se zbraněmi na jeho stranách ... a řekl celé mikrobiální technologie. V dopoledních hodinách, analyzování sen, nevěřil v jeho brilantní jednoduchostí. Pokusím se popsat podrobněji.
Kdysi jsem si myslel, že žížaly - první ploughmen na světě. Zároveň jeho průchody, procházející jídlo prochází žaludkem, které obnovit úrodnost půdy. Otevření aerobních mikroorganismů nuceni přehodnotit situaci. Vápnění - složitý proces. Země otočí drobivý zrnitý dobře nechává vodu a vzduch, není koláč, ne zhutní. Všechny známý jev rosy: při určité teplotě vodní pára kondenzuje ze vzduchu a usazuje
na témata trávě proniknout skrz póry v půdě. To se obvykle stává ve večerních hodinách av noci. Slunce stoupá, teplota vzduchu stoupá a začíná odpařování. Se odpařuje z kapilár v půdě.
A tady je další zajímavý fenomén! Vlhkosti v půdě, vlhkost vyvolává výrazný vzestup. Zjednodušeně řečeno, je to připomíná práci knotu v petrolejové lampy - hluboké vlhkost živí kořeny našich rostlin, půda hydratuje a zlepšuje výkon aerobních mikrobů. A tak každý den, bez lidského zásahu.
Hlavní věc - neruší s přírodou
Měl jsem zkušenost. V blízkosti jedné z rajčat Bush přistání špachtle otvor hloubka 10-12 cm a zaplavila zpět jemně na sklenici vody, a když je vlhkost absorbována, usnout suché půdy. A rostliny začaly vypadat lépe než všechny jeho bratry. O kvalitě ovoce a mlčet!

A okurky zasadil takto: aby se kruh o průměru 70-80 cm, ve středu tyče, a jel do poloměru asi udělal šest značek, a poté každý sektor je poznamenán okem dokonce zlomil na dvě poloviny. Obdržel „plátky“, 30-35 cm. Vyraženo jak na zemní smyčkou tlustých lan k nim připojených, a podal je na špejli ve středu kruhu. Pro tyto „lanoví“ a popínavých révy okurky. To je velmi výhodné: bič není v rozporu s sebou, a plody jsou dobře větrané.
napojil jsem stan tak. bylo dosaženo a konstantní zalévání rostlin po dobu 10 dnů - Plastové láhve vody lití, vložen obráceně ve svých boxech, vyhloubený ve vzdálenosti 10-12 cm od sebe,. Voda odchází, stlačený láhev, okurky pěstují. A voda přišla ke kořenům s životodárné zárodky.
Nyní na kompost. Mnoho nebo podceňovat jeho hodnotu, nebo položeny na posteli, není opravdu přemýšlet, co dělají. Vezmeme-li vysušeného materiálu (například stejné jehly), může se stát samozápalný. Proto, když jsme zabalili záhon mulče, ji budete potřebovat
Několikrát opatrně zbavit vody.

Myslíte si, že řeknu hororové příběhy? Nic takového. Jste si vzít jehly z lesa, a tam je všechno v rovnováze: půda, padlých jehlách, vlhkost a teplotu. Pokud bychom narušit rovnováhu, je nutné jej obnovit.
Obecně i vrstvou mulče 2 cm mění celý růst obrázek rostlin.
Za prvé, žádné plevele na povrch půdy z hlubin kontinuálně vlhkost, mikroby pracují na plnou silou bez lidského zásahu. Here I srpen 9 dětí vykopané brambory zasadil já. Mulch byl z jehličí vánoční stromky - ty, které lidé vyhodit. Počasí bylo horko dva týdny a hlízy ležel na mokré vozovce ...! Sklizeň vynikající: s lůžko 4x1 m obdržela 64 kg brambor.

Samozřejmě, tam je ještě něco, co psát. Ale stalo se to dlouhý dopis. Nechci dělat žádné závěry. Každý, kdo bude rozhodovat na základě svých znalostí a zkušeností. Spěchám dát lidem to, co jsem dostal: novou technologii. Snažil jsem se jednou, že jsem pomohl -podskazano, že je třeba vzít všechny mikroby, které existují v přírodě, spíše než jeden. Naznačují, kde najít mikroby (ornicí, shnilé pařezy, stromy, kompost, humus, hnijící seno). A použití mikrobů může a měla by být všude - i návrat manganistanu draselného.

© A.Bessarab

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Tajemství pěstování zelíTajemství pěstování zelí
Pěstování brambor techniky: pěstování brambor v zákopuPěstování brambor techniky: pěstování brambor v zákopu
Pěstování brambor - trambovalka, Triáda a 150 kbelíkyPěstování brambor - trambovalka, Triáda a 150 kbelíky
Brambory zárodků na parapetuBrambory zárodků na parapetu
Tipy pro úspěšné pěstování brambor v letních podmínkách. Osobní zkušenost.Tipy pro úspěšné pěstování brambor v letních podmínkách. Osobní zkušenost.
Pěstování brambor metodou v.karteleevaPěstování brambor metodou v.karteleeva
Pěstování brambor v regionu NovosibirskuPěstování brambor v regionu Novosibirsku
Jak pěstovat rané brambory.Jak pěstovat rané brambory.
Pěstování brambor v regionu OrenburgPěstování brambor v regionu Orenburg
Výsadba brambor - to je mnohem pohodlnější, než tím lépeVýsadba brambor - to je mnohem pohodlnější, než tím lépe
» » Jak se dostat do špatných zemí dobrou úrodu brambor, okurky, zelí