che.herbefe.ru

Malý bazén v zemi, vlastníma rukama (foto)

Jak vyrobit malý bazén na své letní chatě vlastníma rukama

Pokud se na staveništi má trochu volného prostoru na lůžko, pak můžete vždy označit krásný pozemek o trávník, nebo malý altány nebo nastavit zde, jako na fotografii trochu provizorní bazén obecně je, že mezi odborníky z firmy označované jako prvky krajiny designu dovolenou.

Malý bazén o dávání, tak bych chtěl mít na dlouhou dobu. Ale pokud si celou věc sami, otočí věc, spíše pracná a nákladná. Z různých možností, které se liší v designu, způsob instalace a umístění (nadzemní, částečně v podzemí, metro), jsem si vybral pro sebe ten, který mi umožnilo hospodárně nejen rychle provádět veškerou práci pro instalaci bazénu, ale také vybavit malý prostor kolem něj.

Pro realizaci nápadu jsem potřeboval koupit ready-made nenákladné plastové formy pro bazén (se liší v konfiguraci a velikosti), a připravit půdu pod jejím dně. To si vyžádalo následující materiály.

Stop potřebují malé množství betonové dlaždice 30x30 cm ve velikosti a tloušťce 30 mm. Když tam je volný čas, aby se dlaždice snadno vlastnit, protože je prodej plastových forem, aby vyhovoval všem chutná. Trvalo to asi 25 m a toe plastovou pásku, odpadní valoun, písek a štěrk a písek směsi. Kromě toho jsem ještě pomocí dřevěných bloků, které mohou být vždy daleko na palivové dříví. V případě, že šla pár desítek blok dřeva kmenů o průměru 12-30 cm a délce asi 50-70 cm.

Přístroj je mini-pool.

Připravit potřebné materiály, včetně kamínky, které jsem dostal, prosévání na štěrk, písek směsi. Pak nastínil nějakou hranici pozemku a s malým rozdílem - obrys samotného mísy. Odříznutí ornice a přesunout ji do jiného místa pro budoucí použití, jsem začal kopat příkop pod misce bazénu.

Hloubka výkopu musí být větší než výška bazénu u asi 45 cm, aby bylo možné vytvořit spolehlivý polštář pod základovou odvodnění. To bude mít stavbu bazénu v každém ročním období.

Tak, jáma vykopána do požadované hloubky a se sklonem stěn pod úhlem 35-45 ° (v závislosti na sklonu půdy se mohou lišit). Můžete začít připravovat základnu na dně bazénu. I základna je vyrobena ze tří vrstev. Dno (odvodnění) o tloušťce asi 20 cm promítá štěrk s dláždění a štěrkem. Druhá vrstva 15 cm silná - ze štěrku a písku směsi. Nakonec se horní vrstva (cca 10 cm), - dno misky pod - čistého písku.

Když se základní zařízení, přičemž každá vrstva beranění, písek a mírně napojena. Na připravený podklad snížena v plastové formě jámy - miska pánve. váží méně než 40 kg, tedy jeden člověk může zvednout, ale lepší pracovat s partnerem, aby nedošlo k hroutit svahy jámy. Po instalaci bazénu provádí výkop zásypu dutin mokra na písku (s lehkým těsněním).


Viz také: Jak vyrobit rybník na koupání v zemi, oblasti


Bazénem, ​​a nyní si můžete udělat terénní úpravy pozemku kolem něj. V souladu s dříve vykonaným prikopalis členěné do země do hloubky asi 10 až 15 cm filé pásky.

Začal jsem se tvoří samostatné části: konkrétní cesty, štěrku vrstvu, a snížit stromu prostor s dekorativními zelenými rostlinami. V každé z vybraného území - jeho přípravě, se kde to není má být vysazeny okrasné rostliny, radí připravit černý film, který neměl klíčit divoké trávy nebo plevele. Chcete-li prodloužit životnost dřevěných bloků, stojí za to namočte pracují mimo motorový olej.

Bazén naplněný vodou konvenčního na zahradní hadici, čerpadlo a odstraňte ji. Chcete-li chránit vodu z pylu během kvetení stromů použít markýzu, která pokrývá bazén. V opačném případě může předčasné květ voda (nepoužívají chemikálie). Čerpání vody z bazénu kombinovat s zalévání stromů a zeleninové zahrady, připojit hadici k čerpadlu.

Pravidelně můj šálek bazén -2 až 3 krát více než v létě. K tomu, použijí vlasové štětce, houby, šampon. Pool lze prát oba na místě a v rozebraném stavu - aby byl na povrchu je snadné.

Pár slov o ochraně povodí. Při přípravě písek dobře odvedenou pod plastovým cup kapacity bazénu může být ponechán v zimě, vodě a čerpání předem pokryté podlahy.

Podlahy I udělal to nejjednodušší ve stavebnictví a nenápadný vzhled. Na kov stack vede prken a na vrcholu - a břidlice listy starý. Na břidlici listy nejsou převrácené vítr tlačí je na horní straně kamenů.

Někdy v zimě šálku I odstraněny a uloženy v krytém prostoru. Právě v tom možná i všichni. Přál bych si, aby se připravily na léto, a pak teplo bude radost.

Na fotografii:

Na okraji jámy by měly dlaždice mít možnost zapojit základnu výrobu a montáž misky bez zničení svahů.

bazénová voda je čerpána čerpadlem.

Umyvadlo mísa může být umýt mýdlem a šamponem, štětcem. Pro větší pohodlí, to může být vytaženo na povrch.

V zimě je bazén, choval jsem nejjednodušší palubky desky, pokrývačských a břidlice.

Autor: I.Stoletov

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Jak si vybrat ten správný čerpadlo bazénu?Jak si vybrat ten správný čerpadlo bazénu?
4 Princip vybudování bazénu4 Princip vybudování bazénu
Výběrem bazén pravém dětskýVýběrem bazén pravém dětský
5 Etap výstavby jakéhokoliv bazénu5 Etap výstavby jakéhokoliv bazénu
Kompozitní bazény vypovídat.Kompozitní bazény vypovídat.
Výhody a nevýhody kompozitních bazénůVýhody a nevýhody kompozitních bazénů
Jak si vybrat plavecké k dispozici dětské bazény dát nafukovací.Jak si vybrat plavecké k dispozici dětské bazény dát nafukovací.
Jak nainstalovat kompozitní bazén?Jak nainstalovat kompozitní bazén?
Jak se připravit stránky pro nafukovací bazén?Jak se připravit stránky pro nafukovací bazén?
Jak čistit vodu v různých povodíchJak čistit vodu v různých povodích
» » Malý bazén v zemi, vlastníma rukama (foto)