che.herbefe.ru

Pěstování brambor v Krasnodar území

Brambory ve Kuban - moje zkušenost

Ženijní lopatka zahradního příkopu

Žádná z velkých zemědělských podniků na pobřeží Černého moře není v současné době zabývá pěstováním brambor, s ohledem na to není ekonomicky oprávněné, protože kyselých těžkých jílovitých půd a horkými suchými léty. Nejsmutnější. že většina lupiči také odmítl výsadbu brambor, věřit, že to není možné získat dobrou úrodu. A tady je moje dlouholetá zkušenost dokazuje opak: dokonce i za takových podmínek můžete fotografovat úrodu „desítku sám“, tedy s jedním lopaty osázených bramborami deset kbelíky získat dobrý velké hlízy. Ale pro to, že je nezbytné vypracovat dobré kultivační techniku, co ve skutečnosti, v posledních několika letech dělám.

Jak již bylo řečeno, země jsme zapečené v létě, a stává se podobně jako asfalt. Prioritou je „pěstování“ samotné půdy a tato zelená hnojení a přidání jakéhokoliv zkažená organické hmoty a použití chemických hnojiv.

Kopání se vyrábí právě před zimou do hloubky 20 cm. S pomocí kolíků breakin pozemek na rovnoběžných řadách napříč a 80 cm mezi nimi lopata dělá rovných čar na zemi. Bude to osa příkop. I kopat do země na šířku lopaty nalevo a napravo od nich, kterým se na zem v korunách stromů (i na obou stranách).

Výsledkem je, že kopal tvoří 50% z celkové plochy pod sázení brambor. Kromě toho, každý následující rok tranše osa posunuta o 40 cm ve všech směrech.

I kopat malý upevňuje lopatu, která prochází napříč pásu až 18 cm, přičemž všechny ostatní parametry beze změny. Derzhak jí I vyrábí sám. Skutečnost, že moje místo se nachází na svahu pod úhlem 30 °, takže kopat lůžka zdola nahoru, jak málo je to možné načíst zpět, museli výrazně zvýšit délku rukojeti. Jeho průměr je 35 mm, a přes to, že ne kulaté a obdélníkové se zaoblenými rohy - je to jednodušší a pohodlnější držet v rukou času.

Blíže k zimě v lese sběrných spadaného listí a dal je silnou vrstvou na spodní straně zákopů kontinuální krytu. Do této doby se ve spolkové zemi hřebenech objevují různorodé vegetace. česaná jsem se sklonem ke dnu zákopu. Co tedy zbývá odstranit vrtulník z tenkého manganové oceli a pracovních stran, které naostřené jako nůž. Tento nástroj nahradí známý mi ploskorez.

Velmi chytrý způsob sázení brambor

Na jaře před výsadbou brambor, náhodně uvedu do zákopů listy, seno, komposty, hnojiva (NPK a superfosfát) a popela. Po tomto plečka volné půdy na dně žlábků a skrze 30-40 cm udělat mělké měsíc, ve které jsem dal sadbové brambory. Privalivayu svou půdu převzaté z horních válců do výšky 6-8 cm. Ukazuje se, jako by byla malé kontinuální hřbet po celé délce příkopů. Optimální doba výsadby - od 23. února do 15. března. V případě, že země v zahradě je suchý, zařídit umělé zavlažování celé plochy. Pro sadbových brambor

přistání koupit na trhu, a vybrat jen rané odrůdy, které by byly dost času a energie, aby dozrávají dříve, než horko v létě. Asi měsíc před vstupní zásobník hlízy v plastových krabičkách lemované vnitřní fólie a dejte na teplé místo, které je osvětlena sluncem. To je nezbytné pro klíčení brambor. Každé čtyři dny pokropí roztok regulátoru růstu, smísí se s biologického léčiva, které chrání rostliny před houbovými a bakteriálních onemocnění.

Jsem výsadbu hlíz jako celá čísla {velikosti vajec) a regulační horní části.

Malé celé brambory ponoří do jamky 2 kusy a výstřižek, který je spojuje dvě dřevěné párátka - jedna. Sami úseky před tímto bez utírání prachu, dát pouze zpevnění povrchu.


Viz také: Pěstování brambor na severu - poradenství pro zahrádkáře


Když greeny bramborové dosáhne výšky 10 cm, hnojí hřeben podruhé. Dělám to tento rafinovanou způsobem: na jedné straně jsem přivést bramborových řádků dusíku a jiných hnojiv -kaliynye. Když vrcholy bramborové vyšplhat až na 20 cm, naběračky půdy z válců do křoví, ale dělá to jen po dešti nebo po dobrém zalévání. V posledním příkladu provedení, uzemnění až řádky brambor jsou pevné komolého jehlanu, a tam, kde se na válcích objeví drážka kopat.

Kontinuální hluboké uvolnění celého pěstování brambor neumožňuje plevel zvednout hlavu.

Po tom naplnit uličky posečené a sušené na slunci trávě. To také položil vrcholy mrkev, ředkvičky, řepu a jiného rostlinného odpadu. Mimochodem, v tomto mulčování pak se produkovala bohatou zálivku z hadice přímo (na teplo - alespoň dvakrát až třikrát týdně). Zároveň se snažím se umýt rostlinu samotnou, a všechny úpravy vody strávit po 18 hodinách. V tomto okamžiku, tam je pokles letního žáru dne. V noci horní vrstvou mulčovací vyschne bit, a všechna voda bude absorbována v uličkách.

A přesto - květiny v brambor není odříznuta, a myslím, že je to ztráta času a úsilí, ale na první pohled také věřili, že pomáhá rostlinám. Ale v praxi, přesvědčeni o úplném omylu tohoto stanoviska.

Mandelinka? Já nevím to&# 8230;

Mnozí zahrádkáři mají tendenci přistát přesně na lunárním kalendáři. Pro mě je důležité, že půda je nejen načechral po zimě, ale také zahřeje. Nicméně, nemám pěstovat brambory v zakázaných dnech (full moon, nový měsíc, zatmění).

Na mých stránkách žádné dveře, takže jsem neměl možnost dodávat do zahrady rašeliny nebo hnoje. Zbývá zlepšit plodnost zemních zeleno-hnojiv (kukuřice, slunečnice, oves), kteří kladou na hřebeni propuštěn bezprostředně po sklizni brambor. V pozdním podzimu rostliny kácet motyku, rozdrtí a pokryté zemi.

To je všechny moje představy. Zdá se, že nic zvláštního, ale pokud nechcete provést včas alespoň jeden z těchto kroků práci, pak nemůžeme doufat, že pro sklizeň.

Vidět své brambory, příbuzní Kuban nevěřil, že jsem ho zvýšila na své zahradě. „Ano, máte Sochi srodu brambor nerostly! Koupil na trhu, a my durish „- říkali. Teprve když moje žena potvrdilo moje slova, příbuzní změnila nálada spravedlnost milosrdenstvím. A pak začali úzkostlivě ptát se, jak jsem to udělal&# 8230;

Ale čtenáři mohou ptát, proč jsem nemluvil o hlavnímu nepříteli - Colorado brouka? A není to tam v mé zahradě. Kde je ten zlý tvor, nemám opravdu pochopit. Možná je to strach řadu rostlin rostoucích na mých stránkách.

A tady je další vrah - Phytophthora - Jsem potýká s několika kombinací fungicidů. A Snažím se léčit všechny rostliny stejného léku dvakrát. První postřik útraty, když výška listí dosahuje 10 cm, bez ohledu na to, zda je či není Phytophthora. 15 dní dopřát jiný lék.

Ano, a ve skutečnosti měli zemědělci vyrovnat se se všemi nemocemi bez použití chemikálií. A to, co dává šanci! Můj zesnulý matka vždycky Potato zasadil hrách, já a můj bratr zve k jídlu své ovoce, a zároveň pletí nebo výsadby okuchit druhý chléb. Mimochodem, na stránkách „Vila“ plné uznání nepochybné, že stejné hrách a fazole a luštěniny uvolnit půdu a obohatit se dusíkem.

mimochodem

Podle všeobecného přesvědčení, může brambory absorbovat energii - a to jak pozitivní, tak negativní. Proto, například, když se zjistit vztah v kuchyni se domácnosti v „přítomnosti“ brambor, že je ve vzduchu absorbují nepřátelství a vrátit se k vám stonásobně vše negativní, když ji vybrat k jídlu. Nevěříte mi? zkontrolovat&# 8230;

Všechny dobré sklizně v nové sezóně!

Autor: V.A.Giganov

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Pěstování brambor techniky: pěstování brambor v zákopuPěstování brambor techniky: pěstování brambor v zákopu
Některé odrůdy brambor - hodně štěstí, čarodějové, ZhukovskyNěkteré odrůdy brambor - hodně štěstí, čarodějové, Zhukovsky
Brambory zárodků na parapetuBrambory zárodků na parapetu
Pěstování brambor metodou v.karteleevaPěstování brambor metodou v.karteleeva
Grade kouzelník brambory - fotografie a popisGrade kouzelník brambory - fotografie a popis
Chudá sklizeň brambor: Příčiny a řešeníChudá sklizeň brambor: Příčiny a řešení
Výsadba a pěstování brambor v regionu PermVýsadba a pěstování brambor v regionu Perm
Pěstování brambor v regionu OrenburgPěstování brambor v regionu Orenburg
Jak dosáhnout vysokého výtěžku česnekuJak dosáhnout vysokého výtěžku česneku
Jak uchovávat sadbové bramboryJak uchovávat sadbové brambory
» » Pěstování brambor v Krasnodar území