che.herbefe.ru

Podzimny výsevu mrkve

podzimny mrkev

Mnoho z nich slyšel opakovaně a často píší, že tady, říkají, nic proti bolesti - selhal mrkev, odmítá růst tak, jak má. Možná jsem nic zvlášť nového říct, ale něco, myslím, v pokladnici zkušeností bude dát čtenářům.

podzimny setí

I zasít mrkev již více než deset let a nikdy jsem odešel bez úrody. Upřímně řečeno, jarní výsadby je uvedena složitější v tom smyslu, že více problémů: a kryt a otevřít by mělo být v čase, a nedej bože dokonce vyschnout. Koneckonců, byli jsme v květnu pod 40 ° tepla. Weeds tyč dopředu mrkev a zalepit výhonků, takže odplevelení je účinná pouze po postřiku petrolej (já vím, mnoho lidí si myslí tímto způsobem divočině, ale věřte mi: žádná škoda žádná přistání).

To je důvod, proč jsem zasít mrkev v zimě pro prvních mrazů: na konci října - začátkem listopadu. A případy nejsou tolik na farmě, a není třeba pro útulky - vůbec snadné. Zasít záhony, kde se česnek pěstuje.

Vyhladit zemi a široké drážky ustlal postele úzký reechkoy - tlačil ji na zem hraně, třásl ze strany na stranu, a tak na všech lůžek každý 15-20 cm (vzdálenost zvolena tak, aby je snazší uvolnění). I nasype popel a kompletní příprava seťového lůžka prasnici v brázdě, pokud prisalivaem.

Téhož reechkoy zaravnivayu povrch míst, tleskání (těsnění) ryadochki, a opět horní popel. Musí to kočky nejsou uspořádány na měkký zemelku potřebu oslavit. Nyní vše! To může být ve městě na zimu.


Viz také: podzimny setí - jak a co zasít


Na jaře, když roztaje sníh, zemelku usadí, vítr začíná schnout, udělám první uvolnění. Zatím není klíčení, a protože jsem přímo na lůžku hrubé koště tam a zpět, prásk, prásk všechny trhliny v zemi zcela rovnou. A jak je ukázáno zelená strochechki mrkev, zde je drobivý a mezi řádky v hloubce 5-7 cm.

Dále, vše jako každý jiný, když budou výhonky zvýší o 4-5 cm, dělá první ztenčení (nejčastěji to v poslední době). Lůžka v mém šířce 1 m, a tak jsem nejprve s jednou rukou do středu postele prodernu, pak druhý. A rychle a pohodlně. A obvykle jsem hrumkayu „ocasy“ oranžové na konci května.

Mrkev semena - důležitá práce

Pokud budete mít semena v obchodě, pak jsem smíchejte několik odrůd: brzy se brzy, pozdě pozdě. Dělám to v případě, že pokud v každém vaku se nevskhozhie semena v zahradě, navzdory tomu, že není žádného holá místa.

Ale když jsou použity její semena, klíčení vždy stoprocentní. I koupit na trh tři nebo čtyři oblíbené velké mrkve, omyjte je v manganistanu draselného, ​​a uřízl třetina z tipů.

Pak vykopat díru, já míchat to pachechku biostimulátorem, dobré kůlnu s růžovou vodou a v bahně až do svých „bedrech“ I držet mrkev. Ve středu díry okamžitě dát hlas, pak se celý mrkev barevnou kravatou kolem něj.

A pak, než ji, stejně jako v létě vědět poletí. Před odebráním mrkve, já provést zkušební kopat: kopání ryadochek mrkev, důl, odšroubovat vrcholy a dát do stínu. Pokud mrkev za den (nebo dokonce dva) povyala, takže je příliš brzy na to všechno vykopat - opustit „procházce“ po dobu dalších deset dní. A v případě, že mrkev srdečně - můžete bezpečně vyčistit, a to bez prodlení.

Jak uchovávat mrkev

Všechny moje sklizeň. V kbelíku s vodou přidám někde půl balíček jedlé sody. Na roštu se suší, pak složeny do pytlů z cukru nebo mouky a spustí do sklepa. A později, v chladu, spát suchým pískem v poli. A to vše dokonale držel až do jara do nového mladého morkovochki.


Viz také: Mrkvový pěstování - výsadbu a péči


A teď o pověsti. Říká se, že dobrý je mrkev právě z jarního výsevu. Ano, skutečně je zachována, a dobře, možná jen trochu klíček začíná v určitém Morkovina.

O mrkví běhu vím, ale nějak si nevšiml, ať už z toho, že jsem pravidelně rosy a po zalévání posypeme mrkev popel, nebo proto, že u postele s cibulí a česnekem (šipky I okamžitě přerušit jejich příkop a hozen do mrkve lůžka).

A já, spolu s semen karotky vždy zasít petržel. Oni nejsou v rozporu s sebou, a petržel roste na kolena, a kořeny nejsou horší než její soused na posteli.

Na fotografii úroda loni a můj oblíbený asistent Stepan. Jednou jsem vstávat na kolenou, okamžitě sedne na záda a hmotnost tom Pobol 4 kg! A pokud ne uslezhu protože všechny mrkev s příhradovými slupky kopce.

Všechny dobré počasí, po celý rok na jaře nadšení, a co je nejdůležitější, zdraví! A to nejen v těle, ale také na paměti, a v myšlenkách.

T. Stepanova Volgograd

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Jak zasadit mrkev na zimu?Jak zasadit mrkev na zimu?
Stručně o zemědělské techniky mrkveStručně o zemědělské techniky mrkve
Pěstování mrkve v Leningradské oblasti - výsadba a péčePěstování mrkve v Leningradské oblasti - výsadba a péče
Semena mrkve - jak se dostat (na přípravu) a napravitSemena mrkve - jak se dostat (na přípravu) a napravit
Způsob pěstování mrkve (Sverdloskiy).Způsob pěstování mrkve (Sverdloskiy).
Které mohou být zasazeny v zahradě před zimou.Které mohou být zasazeny v zahradě před zimou.
3. Princip rostoucí zdravé cibule3. Princip rostoucí zdravé cibule
Mrkev - red beauty na chatěMrkev - red beauty na chatě
Pěstování mrkve v regionu Vladimir - výsadba a péčePěstování mrkve v regionu Vladimir - výsadba a péče
Pěstování mrkve v regionu Kemerovo - výsadba a péčePěstování mrkve v regionu Kemerovo - výsadba a péče
» » Podzimny výsevu mrkve