che.herbefe.ru

Sazenice kultivace - je to fascinující

Jak pěstovat sazenice - tipy a tajemství

Letní obyvatelé nadšeně mnul ruce, začíná se nejvíce fascinující sazenice -posadka. Je v mrazivých únoru a klamavě teplých dnech března, stanoví letní úrodu. Milovníci postele svá vlastní pravidla a své vlastní tajemství.

Můj soused je posvátný akce má plnou důvěru v její manžel. A to přijde jen: sklizeň v létě dobré země leží na formochkam poháry a mírný pohyb prstu prohlubuje do země semeno budoucnosti papriky nebo rajčata. Žádné namáčení a sadbové pipping sousedé nejsou zapojeni. Můj manžel se zdá lehce ruce, takže plodina je vždy vynikající.

staromódní

. Moje matka, naopak, vždy 3-4 hodiny před výsadbou semen tak, aby vydržely stimulátor růstu - několik kapek do sklenice vody. Sestra vždycky hodí semena ve vodě a při pohledu: co se vynoří - ta odmítá.

I zasadit sazenice v řezu obdélníkové balení mléka, jsou velmi kompaktní stojan na parapetu. Zkoušel jsem růst sazenic v plastové láhvi, na polovinu podél jeho délky. Na jedné z polovin platit asi deset vrstev tkání. Položil jsem na vrcholu semen napojena. Semena mírně stisknuté, takže jsou pevně v kontaktu s papírem. Kryt s druhé polovině řezu lahve, tato konstrukce se umístí do plastového sáčku. Výsledkem bylo, mini-skleník. Rovnoměrné zavlažování je často není nutné, kondenzaci v teplichke. Na prvních sazenic objevily silné kořeny, a pak to šlo rychle nahoru.

lůžko papír se sazenicemi

Cuketa, dýně a squash pěstuje v novinách. Za prvé, namočit semena po dobu několika dní. Pak se rozšířil je na vlhkým hadříkem nebo toaletní papír. Papír se odkládá v několika vrstvách, pak jakési „postele“. Na vrcholu krytí sazenic s polyethylenem. Je důležité, aby bylo teplo a papír vždy zůstal vlhký. Jakmile klíčky, sazenice, dal jsem na okna na slunci. Ale „papírové“ sazenice přiblížit do května, aby co nejdříve zasadit sazenice v této zemi.

skořápka

Někdy chamtivost namočit příliš mnoho semen a nádoba prostor nestačí. Potom se „extra“ výsadbu semen v vaječné skořápky. Mám vždycky

tam je malý rozdíl. Dělám to v předem dolu, půdy a „zadek“ lehce strčit skrz s šídlem nebo hřebík. Rozšiřování na skořápce zásobníků na vejce, zalijeme půl kousku půdy, a pak 1-2 semena, opět pokropil centimetrovou vrstvu půdy. Je také důležité sledovat vlhkost. Pokud se sazenice vysazeny v otevřeném terénu, není vytáhnout ji z pláště, a jen mírně stlačen, tak, že je prasklá, a spadá do otvoru. Skořápka je stále více a více rostlin potraviny.

Klíčky na hydrogelu

Sazenice zelí, celer, fazole, pórek roste s pomocí hydrogelu. Je to způsob, Pořádný, protože tam není žádná špína na tamní zemi. Kapacita gelových perliček usnout a nalít velké množství vroucí vody při pokojové teplotě. Voda pre-se přidá několik kapek komplexního hnojiva. Po 6-8 hodin. Získaný transparentní měkké dužnatý hmoty. Míchám semena s hydrogelem, že jsou rovnoměrně rozloženy a dát do požadované hloubky. Tato metoda není ani nutné zálivku. Velmi rychle, během několika dní se objeví první výhonky.

metoda buketny

Polyethylen fólie nakrájíme na proužky asi 10 cm dlouhé. Toaletní papír navlhčí a nanese na film. Rozšiřování semen v 2-3 řadách. Na vrcholu pokrývá toaletní papír znovu, a další vrchní vrstvy - filmu. Pak jsem skládaných papírových rolí a dát do sklenice vody. Po nějaké době roste zelené kytici. Když se odvíjí, vidíme okamžitě, jaké bakterie jsou silné, a co - je tak-tak. Půda výsadby spolu s papírem. Ale tato metoda se doporučuje jako zábava pro děti. V průmyslovém měřítku, to není nutné.


Viz také: 2 velmi dobré články o pěstování sazenic část 1 a část 2


Při sázení sazenic

Kdy zasadit zeleninu na klíčky, můžete vypočítat přesný termín?

Je to možné a dokonce nutné. datum výsadby jsou závislé na termínu přistání na zemi, v oblasti, kde žijete, od výrobce, od rozmary přírody. Kromě toho budete muset zůstat o něco déle matematik.

V lednu, šla jsem do souseda a ona vedle vánočního stromu stojí rajče les. Sazenice se již vysazené v prosinci, řekl na konci minulého roku, to se rozhodla neopakovat chybu. Samozřejmě, že v květnu, rajčata byli mrtví, staré a vybledlé. Musela se na trhu koupit mladé sazenice. Dokonce i zkušení zahrádkáři dělají chyby při výpočtech. Ale to není příliš složité.

I se vypočte takto. Zpravidla sazenice jsou zasazeny v otevřeném terénu od 10. června (ve skleníku po dobu 10-15 květen). Nyní je potřeba vědět, optimální věk sazenic připravený k výsadbě. Každá kultura má svůj vlastní.

Ideální věk pro výsadbu sazenic

Papriky a lilky.

Age of sazenic - 50-60 dní od zasetí klíčením - asi 14 dní. Setí - poté, co 10. března.

Rajčata.

Age of sazenic - 50-60 dní od zasetí klíčením - asi týden. Setí - první týden v dubnu.

Celer.

Věk - 60-70 dní od zasetí klíčením - až 15 dní. Setí, po 25. únoru.

Okurky, dýně, melouny.

Věk - 20-25 dní od zasetí klíčením - 3 dny. Setí ne dříve než 25. dubna.

Zelí.

Věk - 45 dní, cibuli a pórek - 50-60 dní od zasetí klíčením asi 5 dnů. Setí - konec dubna.

Jahody.

Věk - 60-70 dní.

Nigella cibuli a pórek.

Age of sazenic - až 50 dní. Setí - po 15. březnu.

Ledový salát. Age of sazenic - do 40 dnů od výsevu do klíčení - 4 dny. Setí - poté, co 25. dubna.

A teď z osady do praxe.

Například přijmout sazenice rajčat, já to kapka v otevřeném terénu na 10. června tohoto termínu, šetřím nejlepším věku sazenicemi (rajčata za 50-60 dnů) a ještě nějakou dobu trvá od výsadby až po vzejití, řekněme, 20 dní. Ukazuje se, že: červen 10 - 60 dnů - 20 dnů = 20. března.

Tak mohu zasít sazenice v posledním březnovém týdnu. A tento výpočet se provádí pro každou kulturu. Další příklad celeru. Dal jsem ho na 25. května. Optimální věk sazenic celeru 70 15 dní - tentokrát před vznikem. Ukazuje se, že tento výpočet: květen 25 - 70 dní -15 dnů = 25. února (výsadbu sazenic).

Samozřejmě, to je příklad schématu, ale to mi hodně pomáhá. Mnoho nuancí. Mé vlastní semena klíčí rychleji než v obchodě. Jakmile se zasadil semena drahých importovaných rajčatech, a tak se stal vztek! Již všechny lhůty, které prošly, a ještě ne klíčení. Šli jsme až o týden později. Pak jsem vysvětlil, proč se to stalo. Ukazuje se, že jeho obsah vlhkosti semeno 5-6%, ale některé firmy, jejichž cílem je zvýšit životnost semen je silně vysuší, jejich obsah vody je jen asi 2%. Takže budete potřebovat velmi velkou trpělivost čekat na osivo se probudit. Ale to nemá vliv na úrodu.


Viz také: Sazenice jahody Frigo - jak rostou?


Dýně - zóna zvláštní pozornost

Tyto plodiny rostou velmi rychle, růst je přímo v rašeliny hrnce, pak se také vysazeny v otevřeném terénu. A snažím se udržet na parapetu bude delší než 3-4 listy. Dýně je velmi raná, sazenice připraveny k výsadbě ve věku 20-25 dnů, takže pomocí výpočtů, položila 10-20 dubna.

Hlavní věc je nespěchat

„Sazhatelnaya nemoc“ a nedostal jsem kolo. Již v únoru, chci pohrát v zemi. Jednou jsem zasadil rajčata měsíc dopředu, v důsledku útrap a rostlinami, a výsledek nebyl. Tam jsou dvě kultury, které se nebojí eskalace - je celer a pepř. Podle zkušeností, ještě lépe zasadit později, rostliny rychle dohnat. Jeden neměl čas zasadit papriky, podle výpočtů jejich pěstování je vždy v polovině března, když přistál o měsíc později - a to, co si myslíte, že rozdíl oproti okolí března nebylo!

8 způsobů, jak chránit sazenice z černé nohy

Blackleg houba v půdě je vždy k dispozici, jsou mikroskopické, lze pouhým okem nevidí. Ale první známky poškození viditelných najednou: mladé sazenice nejprve postupně černá místo přechodu z kořene do stonku a mladé sazenice klesat srazil. Nemohou být léčena, a předcházet nemocem je v našich silách.

jsem zasadil semena v březnu, vnitřní hořké pepř, klíčky naklíčené unisono, vše kyprý, firma. O týden později si všiml, že kmenová část země se stala hubená a transparentní, aniž by se změnil na vlásku. O týden později, všechny sazenice leželi na boku, jejich zmrzačený černáním. Ten rok jsem byl ponechán bez papriky. Ale nepřítel byl důkladně zkoumán.

Počítání varována, forearmed

Všiml jsem si, že někdy blackleg sazenice útoky, a někdy, uh, pominulo. Bylo to štěstí? Sado-dukce exaktní věda, tam jsou žádná magie. A tak jsem začal mluvit v pořádku.

užitný objem

Schopnost udržet sazenice pod vanou, přiznávám, že nejsou vždy čisté. Na konci sezóny jen vytřepat staré Zemi, a naplňte zásobník čerstvou jarní. Ale stěny byly staré kusy půdy, to není ani zmrazen, existuje mnoho škůdců. Zde máte první příčinu onemocnění. Takže teď před výsadbou kapacita je vždy moje mýdlovou vodou.


Související odkaz: setí semen se sazenicemi - termíny (viz tabulka)


prověřený pozemní

Vyplnit kontejnery zem. A kde je? Stejně jako mnoho zahrádkářů, píšu ho do skleníku, kde je mastná a hnojiva. A jako bezplatná aplikace je celá řada patogenů. Koupit ready-made půdu pod nohama v obchodě také není ideální. Výrobci mazaný a přinést do země stejné skleníky, pouze průmyslovým. Takže nyní máme pravidlo: půdu nebo vzít promorozhennaya nebo páry pečlivě (pokud je malé množství, v mikrovlnné troubě). A na zemi poté, co tento postup nebyl mrtvý, jsem se vrhnout přípravek obsahující Vermicompost. Týden po tom, a půda by měla saturovat vitamíny.

dech

Půda musí být volný a prodyšná. Vzhledem k tomu, blackleg miluje hustý půdu, kde je půda bez přístupu vzduchu se rychle změní kyselé. Otevření v posledních dvou letech - kokosový substrát. Nejedná se o půdu, a to substrát, takže tyto škůdce jako černé nohy, to prostě není, a drobivý půdy, sazenice dobře rostou.

doplňková osvětlení sazenic

Doplňující osvětlení - je to nutné. Blackleg, zpravidla nepřipadá zdravé sazenice, a jaký druh ochrany zdraví, když výhonky jsou slabá a bledá. Tkaniny v těchto volné protáhlé stonky, jemná a velmi zranitelné. V únoru, ale ani v březnu, tam jsou ty ponuré dny, ten den ve večerních hodinách může být zmatený. Z tohoto důvodu, po dobu několika hodin denně zapnout lampu.

Nenechte zahustit sazenice

Před výsevem semen velmi silný, a to zejména ty menší. Sazenice dostat hodně konkurence mezi vysokými sazenic. Vzduch uvnitř stagnovaly. Pokud každá rostlina je nemocný, že virus se rychle rozšířila do souseda. Všichni zahynuli. Nyní beru bedny, každý se dvěma nebo třemi pěstování sazenic. A pokud si dát do krabice, a to buď v rané fázi ponoru, nebo jsou zdecimována.

větrat

Zadávací výhonky se obávají návrhů, ale to neznamená, že nemusí být vysílán. Ne, že by otevřel okno a odešel. Otevřeno po dobu 10-15 min., A pokud po dobu jedné hodiny, pak dal pryč truhlíků. Hliněné místnosti se rychle ochlazuje a chladná vlhká zem - dobrou živnou půdou pro viry.

Hlavní věc - aby se dosáhlo rovnováhy: ne příliš teplé a ne za studena.

nevyplňovat

Zalévání tak, že voda není k Pan vylije. Lepší vzácné, ale hojně než málo a často. Pak se povrch rychle schne.

odkysličit

pro výsadbu půdy by neměla být kyselý. Proto přidám to popel nebo dolomit mouky. půda písek sypaný na vrcholu - je oblíbený způsob boje blackleg. Jeho podstatou je to, že vlhkost v kořenové límce nebylo pozdě. Můžete posypat popel nebo aktivní uhlí, rozmělní.


Viz také: Pěstování sazenic rajčat v jámě


Jak omezit přerostlé sazenice?

Nejčastější chybou - sazenice rajčat zaseté v únoru. No ještě pár týdnů trpět! Vskutku, rajčata milují teplo a světlo. Ale kde na to vzít, v případě, že ulice je zatažená, sníh ani sestoupit. Na okenním parapetu rostlin ve stresu, tak jak ji zažít na podzim, kdy najdeme úrodu. Možná nebudeme ve spěchu?

Mám tři okna v bytě, dva z nich jsou jasné. Jedno okno je umístěno asi 25 keřů pomidorov- pokud nastavíte prostřední police a dát je ve dvou řadách, dostanete asi 50 keřů.

nenasytnost

Někdy to přináší nenasytnost: osít tlustý, sazenice přátelský, všechny upozornit na kvalitu osvětlení je arch fólie překrývá druhou. Ztenčenou líto. Samozřejmě, růst, a jako jediný, a ovoce bude sazenice: zakrslé a malý. Proto v poslední době nechám sazenic, stejně jako umístěny, a nikdo víc. Postupujte podle pravidla: pro sazenice ve věku 45 dnů nemusí obytná plocha 10 x 10 cm.

časné setí

Vždycky chcete získat časnou sklizeň, a že sazenice zasadil brzy, se stalo, že v únoru. Zdá se, že všechno je logické: čím dříve přistál, jedli brzy, a vyšel opačně. Pro rostliny, hlavní věc - světlo. A to není dost. Pak ve skleníku sazenice vynakládat energii na to, aby zotavit. Rané sklizně se nezdaří. Teď jsem zasadit sazenice o měsíc později, někde v polovině března a pak počátkem dubna. Ona se neotáčí a veselý cestování do země.

nadměrné péče

Ale i když na výsadbu vzácnou a sluneční dost pro časné setí skrývá další problém - velmi suché a horké v pokojích. Musel jsem být napojena každý den. Vlhkosti stimuluje růst. Hodně literatura číst a vždy radil, dokud sazenice malých, udržováním při teplotě asi 20 ° C, a je-li silnější, tím nižší je teplota.

Pokud se sazenice se ztenčí a bledý, přirozená reakce - je nutné, aby ji krmit. I začít s dodávkou dusíku. Situace je stejně jako je opraven, dřík se stává silnější, ale otočit horní části tenkého listy. Pokud budeme pokračovat ve stejném duchu, celá horní zakucheryavitsya, ačkoli tam je všechno zelené a veselé. To je jasné znamení překrmování dusíkem. A zdraví se nepřidá rajče.

Co dělat?

Ale v případě, že rajčata jsou stále roztažený, budete muset něco udělat

Za prvé, snižuje teplotu. Je to jen zpomaluje růst.

Za druhé, v rajčatech je jeden pozoruhodný rys. Pokud jste pozorně podíváte na stonku rostliny, uvidíte řadu bodů-hrboly.

Tato zárodečné kořeny, rostlina sama o sobě naznačuje, že by měla být potopena, protože rostou nové kořeny. S papriky a lilku není dovoleno dělat. Beru vysoká plastová láhev a po transplantaci rostlin, stonky jsou pohřbeni asi 10-15 cm. Po transplantaci, zalévání, Minerální hnojiva do vody, ke kořenům narušených nechápu špatně.

Pokud se před přistáním v otevřeném terénu je ještě daleko, a pak špetka koruny. Ale ne špička, zatímco druhá dvojice spodních listů.


Viz také:To okurky sazenice nejsou natažené


Výsadba ležící přerostlé sazenice

Raz-dva!

Pokud rajčata jsou velmi protáhla, pak rozdělit stopku na dvě stejné části. I vyzvednout holicí strojek, měřeno ze spodních 5 listů a odříznout. Crown dát do sklenice s vodou. Voda vařit zvlášť. 10 g superfosfátu nalije 100 ml teplé vody, doplní se na 1 litr a čekat, kdy se rozpouští hnojivo. Přidá se 50 ml tohoto roztoku na 1 litr vody a dát do vody rajčata. O týden později, koruna kořenů růst nové rostliny sazenice do jednotlivých květináčích.

Na spodní části tom. Brzy se z paždí dolních listů budou mít nové výhony (nevlastní děti). Těším se, až když dosáhnou 5 cm, pak zůstane pouze horní dva nevlastní syn a spodní výhonky jsou odstraněny.

Pokud se podvodník podařilo udržet na sazenice zarostlé zahrady, pak přistání uskuteční závod v drážce ve vodorovném směru a pokryté zemi až do prvního pravého listu. Brzy kmenové stoupnout sám. Hodně štěstí a nezapomeňte po celou dobu!

© S.Glischuk, I.Muromova, P.Lokteva A. Muromova

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Rostoucí lilek v Moskevské oblasti - odrůda a péčeRostoucí lilek v Moskevské oblasti - odrůda a péče
Tam, kde se rostlina sadbu (výběr sazenice jídel)Tam, kde se rostlina sadbu (výběr sazenice jídel)
Skloněná jahody ze semen - pěstování bankSkloněná jahody ze semen - pěstování bank
Papriky a lilek - Příprava osiva, pěstování a ošetřování sazenicPapriky a lilek - Příprava osiva, pěstování a ošetřování sazenic
Pěstování okurek na Sibiři: od května do říjnaPěstování okurek na Sibiři: od května do října
Pěstování brambor metodou v.karteleevaPěstování brambor metodou v.karteleeva
Pěstování rajčat sazenice: očkování, šerm, zálivku a hnojení, kaleníPěstování rajčat sazenice: očkování, šerm, zálivku a hnojení, kalení
Výsadba - poradenství zahradníkVýsadba - poradenství zahradník
Rajčata do říjnaRajčata do října
Kultivační severní melouny a vodní melouny - tipy a osobní zkušenostKultivační severní melouny a vodní melouny - tipy a osobní zkušenost
» » Sazenice kultivace - je to fascinující