che.herbefe.ru

Využití zeleného hnojení na zahradě: osobní zkušenost

Když jsme začali používat zelené hnojení na zahradě

Před více než 10 lety jsme si koupili běžící pozemek v 6 akrů, což je dlouhá doba nebyl použit bývalým vlastníkem. Podzim v následujících třech měsících do zrušte z listovou zeleninu. Půda v okolí byly čisté rašeliny.

První tři nebo čtyři roky, tak nějak stále roste. I samozřejmě použít jako hnojivo polupereprevshy a shnilé hnůj, humus plevelů. Ale rašelina, jak jsem později si uvědomil, dost humus. V horkém létě vysychá a voda během zavlažovacích kanálů v přirozené jít hluboko do země - postele byly suché. V období dešťů, kdy zaplaven, takže i hnije brambor, rašeliniště převede do kontinuální, a to i odvodňovacích příkopů kolem části nepomohlo. Všechny rostliny se cítí velmi špatně, byli jasně zelené a žlutozelené, slabá.

Poté studoval literaturu na půdu, uvědomil jsem si, že hlavní zahradních plodin, jako je hlína s humusu. Přivezli jsme těžké hlíny žlutým jílem a distribuovány přímo na místě. Nová země byla zasažena malina keře, a po několika týdnech po dešti, nažloutlé listí náhle smaragdově zelené a velký. Ukázalo se, že to drží vlhkost hlíny. Fall, pomalu, pokud je to možné, smíšené s rašelinou, hlínou a pro příští rok ... Jen jsem nepoznala své potomky!


Související odkaz: Žito jako zelené hnojení


Zelené hnojení a rané experimenty s rostlinami

Pro mě je zahrada, zeleninová zahrádka - jako oblíbené dítě. Při sázení rostlin vždy přidám humus, trávy a začal experimentovat s zeleno-hnojiv.

První zasel hořčici a další zelené hnojení. Ale ze všeho nejvíc se mi líbilo to jako fazole a brokolice obilovin polupletistaya podměrečných a ozimého žita. Na konci července - začátkem srpna, odstranění dvouleté velkoplodých jahod, osít fazole.

Roste v září, a to i květiny. Keře jsou velmi silné, s velkým zelené hmoty, který nahrazuje hnůj. I vytáhnout z fazolových keřů ze země její dlouhé kořeny pokryté dusíkatých uzliny - pocit, jako by jim někdo nalil do země. Dig přes hřbet drážky, dal je do Bush fazole, na které se vztahuje s půdou a srovnal povrch postelí. Mělké drážky zasít ozimého žita a okamžitě zaravnivayu své hrábě, aby ptáci ťukal obilí. Samozřejmě, že je to těžké, ale stojí za to.

žito na jaře roste zeď, posekaný jsem jí srp a umístěna na výsadbu brambor na záhonech. Brázdu dělat na bajonetu rýč, přidání humus, jasan a brambory, usnout na vrcholu humusu a půdy. Pokud je půda suchá, jak to bylo loni, voda z může zalévání vodou.

Když brambory se zvýší, to RAKE s přídavkem prostupy brázdy vrstvy půdy asi 5 cm a 2-3krát až do zarovnání brázdy. I to bramborová, ale být jisti, ohánět, mezi řádky jako mulčovací plevelů plevele. Po drážky zarovnané v uličkách podsaditý rostliny fazole-ne příliš silný. Je to velmi dobrá zelené hnojení a dusíkaté vynikající mulčovací zadržuje vlhkost.

Plody sbírat fazole na podzim i v dospělosti mléčný - je to tak báječný! Obilí přivést k varu v osolené vodě, dekantuje, pak se ochladí, rozloží do nádoby po částech nebo balíků a mrazem. Fazolové lusky se vysévají mezi keřů jahodových a podél okraje trati, protože lusky se vaří, jsem vyložil v pytlích a mrazem. Fazole červená skvrnitý obilí koupil v obchodě s potravinami, chřest - rostu z vlastních semen.


Související odkaz: Rostoucí lupina jako zelené hnojení


Výsadbě brambor na záhonech

Způsob výsadbu brambor na záhonech se mi opravdu líbil. Tak jsme se zasadil v deštivém času v roce 2013, a v suchém létě roku 2014. Výtěžky byly velmi dobré! Brambory jsou zázrak, to se nikdy předtím nestalo: v malém prostoru takový velký sklizeň! Při sázení pomocí známých odrůd Čeljabinsk: Galaxy Lasunok, Wizard, Rodrigo, Krynica, Joy. Všechny odrůdy jsou velmi chutné, hrudky. Výnosy z všechno velmi dobře pod každým keřem na 16-20 kusů (ne-li více) z velkých, čistých hlíz.

Pro pěstování raných odrůd budeme používat tuto metodu. Všechny sadbové brambory kolem března přinášíme ze sklepa do klíčení. Když bude mít zelené výhonky (zhruba posledních deset dní v dubnu), což je raná odrůda byla exportována do skleníku. Semena rozložit do boxů v řadě, na dno předem lůžku z předchozích let lupereprevshie listy nebo bylinné humus, a horní formy s přídavkem půdy a listů. Krabice s semen ve skleníku subjektu, občas zalévání vodou. Po asi dvou nebo tří týdnů stanovit v zemi.

Nejzajímavější je, že kořeny osiva hlíz dělením hlízy se neroztrhne. Během této doby zárodky nepěstují - vybudoval kořenový systém. Se to děje závod. Již zasazeny v teplé půdě, brambory stoupá doslova na čtvrtý den! A první mladí brambory začneme podkopat půl měsíce dříve. Hlízy jsou velké, žádný detail.

časně brambory a výsadbu na záhonech. Před výsadbou, dig nad zemí a to nejen do brázdy, ne brambora a nejdou mezi řádky - ne zhutnění půdy.

V naší vlastní zkušenosti, jsem dospěl k závěru, že používání žita a fazole jako zelené hnojení, a to nejen zvyšuje úrodu zeleniny, ale také výrazně zlepšuje strukturu půdy. Na stanici dávno pryč kovařík a hlístic.


Související odkaz: Výsadba zelené hnojení na podzim


A cibule po obrovské zelené hnojení - Stuttgart Vzkříšený a červené.

Uplatňovat zelené hnojení a ve skleníku. Po sklizni rajčat zasít hořčici, řepku a další malé zelené hnojení, které rostou rychleji.


Domnívám se, že zelené hnojení -spasenie pro ty, kteří dostali chudé půdy. Jak by měly být použity? K dispozici 4 možnosti:

  • pluh do země;
  • je připravit tekuté hnojivo;
  • obohacují kompost;
  • použit jako kompost.

Na těchto pilířích ekologického zemědělství a stojí za to moje malá zahrádka. Brzy na jaře, jakmile roztaje sníh, jsem zasít hořčici. Koncem dubna - začátkem května, kopal ji s kořeny, ale je zakotven v zemi není všechno, protože nadbytek zelené hmoty povede k tomu, že to může být tam a sklíčený utlačovat hlavních plodin.

A zbytky rozloženo na cesty, které jsou zvadlé, a pak použít jako kompost.

Mezitím části řez do postele, příprava díru, ve které předkládám humus, jasan, superfosfát nebo kostní moučky a sazenice jsou zasazeny rajčata, lilek a papriku. Potom, v průběhu vegetace podél svých zahnutých řad buryachki nebo mrkev zbývající po ředění. Když se uvolní lůžka a kompost trochu, kde jsem zasít řeřichou - je nenáročný, rychle stoupá a zvyšuje zelené hmoty.

Zejména jeho blízkost napomáhá zelí, protože všechny kulky jít na to.

V červenci a srpnu uklidit své spodní listy a celý záhon spolu s prasnice prochází zelená hnojiva vikoovsyanuyu směs hořčice a lupina). Oni také zasít a jiné osvobozené oblasti zahrady, stejně jako po kolejích.

V září odstraněna téměř celou úrodu, řezané zelené hnojení a jsou zapuštěny do země. Opět zasadil vikoovsyanuyu směsi. V loňském roce jsme vystupovaly

přetrvávající podzim, a do zahrady, až sníh vypadal zelenou oázu.

A brzy na jaře v mé zahradě roste hodně léčivého heřmánku. Dělám dvě cutoff pro léčebné účely, a pak úplně odstranit tyto přerostlé keře: roztříštěnou -IV barel. Přidat do mladé kopřivy, vaječné skořápky, popel, chléb kořínků pachechku kvasinek - zanechává krásné tekuté hnojivo. Po sedmikrásky - i přírodní antiseptikum.

Snažil použít žito, řepku ředkvičky a Phacelia, nejsou moc. Vikoovsyanaya oves směsi a mimo soutěž: první z nich je pomalu rostoucí a druhý rychle, a proto slouží k podpoře souseda. V zimním období se společnost chrání koberec na zem a poté zcela pereprevaet.

Obecně platí, že zásluhou ve směsi větší vikoovsyanoy: přijímá z atmosféry dusíku a hromadí se v uzliny, ohřívá půdu, dává mulčovací potlačuje plevele.

© Autor: E Aleksashina


© Valentina Shakunov. g Rubna Moskva region

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Pěstování brambor v Chuvashia - výsadba a péčePěstování brambor v Chuvashia - výsadba a péče
Zelená tráva pšenice šídlaZelená tráva pšenice šídla
Růže odrůdy Elmshorn - snadné pěstování a nízké nároky na údržbuRůže odrůdy Elmshorn - snadné pěstování a nízké nároky na údržbu
Pěstování jahod bez chemie 100%Pěstování jahod bez chemie 100%
Mulčování jahody a její oblékání - osobní zkušenostMulčování jahody a její oblékání - osobní zkušenost
Jak pěstovat brambory ve sláměJak pěstovat brambory ve slámě
Brambory v regionu Uljanovské - výsadba a péčeBrambory v regionu Uljanovské - výsadba a péče
Pěstování brambor v regionu NovosibirskuPěstování brambor v regionu Novosibirsku
Co hnojivo potřebné maliny?Co hnojivo potřebné maliny?
Schéma přistání z černého rybízuSchéma přistání z černého rybízu
» » Využití zeleného hnojení na zahradě: osobní zkušenost