che.herbefe.ru

Jahody - výsadba a péče v regionu Voroněžské

Pěstování jahod ve Voroněži (cv Gigantella a Komsomolka)

Tři zemelku kamarád

Mnohé již bylo řečeno o jahody, ale myslím, že každý Chalupáři mají co říct o tom. Začal jsem se zabývat, není to tak dávno, před pěti lety. Ale moje matka vždycky ctí tento bobule a neustále nám říká: „Tady jsem jíst kilogram, a bude skvělé, protože tam tak mnoho vitamínů, které jsou za celý rok bude stačit.“ Já se smál na těchto učení, ale nyní říci totéž pro své děti. Doufám, že moje zkušenost jim pomůže, a ony poroste. Obecně platí, že nic opravdu mazaný, je tu není, jen je třeba striktně dodržovat určitá pravidla.

Osobně jsem zjistil, že jahody žije ve všech půdách, s výjimkou hodně vyčerpané, bažinaté a kyselé (prvním náznaku - přeslička).

Více než tři roky v jedné části tohoto bobule jsem nevyrostl, protože výsadby rychle hromadí škůdce a patogeny ze všech nemocí, které se postupně snižují výnosy. I to následujícím způsobem: I byly přiděleny v rámci jahody jsou čtyři postele, a každý rok jeden z nich stojí na jiné místo, nebo dát si pohov, setí green-hnojiva. Nejvíc ze všeho v tomto ohledu mám rád žita.


Související odkaz: Kalendář péče o jahod - jahody


Ona kostru proti onemocnění šetří, a obohacena o vitamíny a stopové prvky a volné země, ale na druhou stranu se zabývá pýr plazivý času (tento plevel někdo může přinést v bílém hot). Na druhém místě mám je hořčice.

Ale ona mi zasít pouze v pozdním létě na volné hřeben, aby nedošlo ke shromažďování v zahradě hordami crucifer bleší brouků.

Oh, a na třetím místě sideratnom - Krása Phacelia. Kultura jsem zasít podél okrajů lůžek, kořenového systému jejího malého, květiny, včelí radosti a vyřezávané listoví stínování pro všechny druhy rostlin - nejvíce to. A na podzim může být nakrájené a opraven v zemi, to jsi ty a dusíkatých hnojiv.

zelenina proměna

Vrátím se k většině jahod. Stupně mám málo, a co je nejdůležitější z nich - Gigantella a Komsomolskaja. V prvních plody jsou téměř velikosti pěsti dítěte, a ve druhém i když ne tak velký, ale příjemné na mrazu. Nicméně chuť ovoce s Gigantelloy nic víc nelze srovnávat, bobule prostě úžasné! Mimochodem, v kompoty, přidám je do kyselé nebo plátky citronu citronové: tady a kořeněné vůně a kyselé.


Viz také: Jahody Victoria - samčí a samičí rostliny: vybrat správně


výsadbu jahod

Domnívám se, že nejlepší čas výsadby - od srpna do konce září. Máme v této době je často horko, takže jsem napůl v blízkosti rostliny ze slunce závodu krytiny nebo trávu bez semen a napojena častěji: první týden každý den, pak - za den, a když začnou růst listy obrátit na týdenní zalévání.

Dal jsem v jedné linii s intervalem 15-20 cm v řadě. Ale já širokou uličkou. - 70-80 cm Jsem si jistý, aby se ušetřilo místo zde - poslední věc, protože to je hlavní oblast výživy rostlin, a „testování půdu“ pro pěstování zásuvek pro reprodukci. Jahody velkoryse hnojit popel, že pohřben v půdě do hloubky asi 10 cm.

Takže Země bude volnější, a není potřeba superfosfát (a pokud necháte popel na povrchu, rychle vytváří díru, uzavírání přístupu vzduchu ke kořenům). Výsadba strávit v díře, pád do kořenů tak, že jádro (kořen krk) nebyl zakryjí půdou, ale nezvýší nad ním. Země se zhutní, zalévání a mulčování humus, piliny, a někdy rašeliny.

Vysazena v srpnu a září času jahodovou položit květní pupeny a následující období dává dobrou úrodu. A ve druhém roce bobulí od ní tolik, že sotva mají čas vybírat! Na třetím a čtvrtém roce, výnos se snižuje, a plody se zmenšují - co dělat dál, jsem popsal výše.

Někde v pilin října kompost rostliny dále. Někdy používám borovice vrh, a to často ukáže, že spolu s ním, a uvedu mravence. Ale proti nim, nemám nic, protože přinášejí mnohem více výhod - zničit všechny druhy drobného hmyzu a jejich larvy. A pokud někdo mravenci kmen, radí posypeme místa jejich hromadění sušeného droždí, mají tuto jednu dobrou ženu učil (a představte si, velmi silný radu). Ale pokračovat v péči o výsadby. Těsně předtím, než se vztahuje na mráz jim smrk větve sníh zadržení.

Jako jarní uklizené hrábě loni spadané listí, volné zeminy a dělám dusík. tj močoviny nebo ptačí trus,

A někdy to chytré řešení: vodní kbelík razvozhu 1 polévková lžíce. l. síranu amonného a 2 šálky divizna. Druhý hnojení strávit těsně před květu: 2 lžíce. l. jakékoliv komplexní hnojivo a 1 hodinu. l. síran draselný (1 šálek nebo popel) 1 vědro vody.

Mimochodem, v průběhu kvetení nutně volné zemi mezi řadami. Jeden ne, a nebyl jsem spokojen s sklizně.

Třetí krmení se provádí po poslední sklizni - 2 lžíce. l. nitrofosfátového a 1 šálek vody, popela lopatou (1 litr na každou Bush). To vše, samozřejmě, se odkazuje na prvním roce rostliny. Pak jsem se a dávky hnojiv se mírně zvýší, čímž se "dieta „jahoda kasta kopřiva a dva nebo tři z hnojivých sezóny popel (1 sklenička za metr čtvereční).

To je vše, matematika, a pokud ne, že je líný, ujistěte se, že dostat se vším. Já taky, když byl zaneprázdněn s tímto ovocem moje matka, pomyslel jsem si: je to pekelná práce, nemohu ... To proto, že za několik let bez matky a já nedotýkejte jahody, teď netrhají, a to i nejzajímavější, že to, co proměňuje člověka v zahradě!

© Lydia Kostina Elan, Moscow region.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Mnoho nejen jahod keře, ale bobuleMnoho nejen jahod keře, ale bobule
Pěstování jahod bez chemie 100%Pěstování jahod bez chemie 100%
Skloněná jahody ze semen - pěstování bankSkloněná jahody ze semen - pěstování bank
Jahody neutrální denní světlo - výsadba a péčeJahody neutrální denní světlo - výsadba a péče
Mulčování jahody a její oblékání - osobní zkušenostMulčování jahody a její oblékání - osobní zkušenost
Jahoda Kultivace: na základě své zkušenosti a dalšíJahoda Kultivace: na základě své zkušenosti a další
Pěstování jahod po mnoho let na jednom místě - My WayPěstování jahod po mnoho let na jednom místě - My Way
Jahoda sklizňový rok po výsadběJahoda sklizňový rok po výsadbě
Jak správně pečovat o jahodách.Jak správně pečovat o jahodách.
Zda přerušit z rajčat nevlastní děti?Zda přerušit z rajčat nevlastní děti?
» » Jahody - výsadba a péče v regionu Voroněžské