che.herbefe.ru

Pěstování rajčat v semenech - tipy chalupáře a zahrádkáře

Jak pěstovat rajčata vytvořit sbírku semen a rajčaty

Dmitrij Gusev rodiče přinesla nejen zkušenosti zahradničení, ale i láska k zemi. Není divu, že v průběhu času craze začít generovat příjmy, a Dmitri podle názoru rodiny a přátel, byl „tomato king“.

Zahradnictví není jen práce, ale zajímavé cvičení.

Semena rajčat - a obchodní a hobby

Vyrostl jsem zeleninu, i když unášet vzduchem a šel studovat na Vysoké škole letectví, kde pracoval v továrně. Jak to udělat profesionálně, jak jsem nutil situaci 90s: již platy z obchodů zmizely produkty ... A měli jsme prostorný, 24 set metrů čtverečních, pozemek se studnou.

Ale v této oblasti je obtížné dosáhnout komerčního úspěchu. Jak si uvědomit, že růst se ziskem, a to není tak?

Před první sezóně jsem se na podzim a počátkem zimy studoval Binder „existenční zemědělství“, registr byl oblíbené odrůdy. Pak začal se dostat jeden po druhém osiva obchodech. Ukázalo se, že nemají nic na mém seznamu. Ale kdo hledá, najde vždy jsem narazil na jednu z krytých tržištích u pultu, kde byly všechny semena, které jsem chtěl koupit. Nicméně, cena ... Stoneley semena 5 krát dražší obchody. Peníze samozřejmě nestačí. Prodávající nabídl uhradit schodek kbelík, zatímco mladé kapry jeho rybníka. A do poloviny března sbírka vzácných druhů kopr, hlávkový salát, ředkvičky, petržel, okurky, papriky a 30 odrůd rajčat byl se mnou.

Dnes zahrádkáři mohou koupit žádný důvod, žádný hnojivo, řadu nástrojů pro pěstování zeleniny. A pak se mi podařilo získat „rajče“ chovných boxů. Hrnce udělal postaru, z několika vrstev papíru, otáčením do láhve.


Související odkaz: Pěstování rajčat od A do Z


Země musela snížit sekerou, odklízení sněhu. Okna v domě byly malé sazenice na polici kvůli nedostatku světla natažené. Okamžitě jsme začali stavět skleník pod fólií.

Byl postaven z toho, co bylo po ruce, nedokázal nás jen obloukovou konstrukcí 2,5 m vysoký, dlouhý 12 m, 4 m široká. Postupem času se ukázalo, že tato forma je nejvhodnější pro pěstování rajčat. Je možné maximalizovat prostor: Průměrná výška kopřiv místo na stranách skleníku, vysoký - podél trati. Ona je kladen na středu, a starat se o keře mezi řádky by měla být stanovena vyměnitelné desky.

Již v prvním roce jsem si uvědomil, že se zapojily do komerčních produktů je obtížné a méně ziskové než semena. A podařilo se mu získat některé ze semen: Měl jsem zkušenosti z dětství, ruce, hrát na úrovni instinktu. Po několika letech jsem už potřeboval koupit semena.

Ukázalo se, že jste produkují semena, nikoliv zeleniny. Co způsobilo tuto volbu? Jak se vám podaří získat kvalitní semena?

Vlastní utrpení najít semeno budu pamatovat na dlouhou dobu ... Je zřejmé, že nejzajímavější Osiva - hlavní složkou budoucí úrody. Stalo se, že jsem byl oklamán zasláním semena nekvalitní, či nikoli takového. Ale i nadále důvěřovat lidem a nechtěl, aby je nechat na holičkách. Proto se nerozlišují semena k prodeji a pro sebe, sledovat jednoduché, ale přísné předpisy. Jejich podstatou je to, že je třeba pečlivě sledovat zdravotní stav rostlin a odrůdové čistoty. Vzhledem k tomu, informace o typech mé sbírce je založen na informacích doprovázející semena, mám všechny nové položky, které jsem se shromažďují z celého světa, podívejte se, ve srovnání s popisem a fotografiemi. Toto vezme v úvahu reakci těchto odrůd na mých místních podmínkách.


Viz také: Ruští semena - výběr odrůd domácího chovu


A jak se vám daří udržovat vysokou klíčivost, jejich zdraví? Nesmí být zaměňována v řadě odrůd, přeřazením do jiné třídy nebo ne?

Ve skutečnosti, v posledních dvaceti letech, jsem zažil více než 700 odrůd rajčat, jako páteř mé sbírce 400 odrůd, každý rok jsem zasít ne více než 100 položek. A musíme být velmi opatrní, aby plést nic.

Naše rodina při výrobě osiva všech zúčastněných. Mým hlavním pravidlem je: ve všech fázích - od sazenic k balení semen - každý musí pracovat pouze s některými odrůdami, ne jen málo, a to vždy podepsaných kelímky, krabice, listy, na kterých jsou semena suší.

Kvalita semen je závislý na zdraví rostlin. Pokud vidíte nemocného Bush, a to i v časných stádiích infekce, bez milosti nebo ji odstranit, a sousedy. Nikdy ovoce z infikovaných keřů nepoužívají semena.

Důvodem pro mé vitality semen - ruční balení. Vůz, samozřejmě, usnadňuje práci, ale semena střele. Externě, to není patrné, ale výhonky, které jsou méně pevné a přátelské. Když jsme se rozkládají v pytlích, provádíme další třídění semen - drží se na slabou, nikoliv barvu. Stroj nebude.

A strojní zařízení dodržovat přísně. Zimní skleníky v blízkosti je nahý, bez sněhu půda je dobře zmrazené. Každé tři nebo čtyři roky, zcela obnoven půdu na podzim. Ujistěte se, že podívat se na potravinářský stanici, kde se kopal a kde přinesl. Přivedu na posteli organické, stopové prvky, na jaře před pěstováním - komplexní minerální hnojivo Fertikov (podle návodu). Popel je pohřben dvakrát - na podzim a na jaře v rámci kultivace, a do každé jamky na přesazení dát hrst Vermicompost.

Sazenice zasít od 15. března do 10. dubna, ne dříve a ne později, když jsou rostliny nejsou natažené a čas vzniku. Na konci dubna ponoru přímo na rajčat ve skleníku hřebeny - pod ARC chráněné tlusté (40 g / cm) netkané textilie. Sazenice vysazeny v otvoru široké hloubce 3-4 cm, tak, aby byly děložní lístky byly v jedné rovině se spodní stranou. Při zalévání půdy postupně zaplňuje díru a na stopce rostou další kořeny.

Skleníkových sazenice je dobře utěsněna, a tepelné ztráty přes mezeru je zanedbatelný. Tady, držím rajčata až do poloviny května, a pak vše, co je umístěn na trvalé místo.

Bez vody, hnojení nefunguje. Proto první tráví mnoho vody po transplantaci ve dvou krocích (1 litr na rostlinu). Podruhé dám vodu přes týden a půl, pokud je normální jarní počasí. Pak se před květem druhé ruky vodu rajčata jednou za 10 dní. Voda by měla být absorbován postupně a mokré vrstvy půdy do hloubky 10 cm, místo stání bahna. V dobách sucha a tepla voda nejvíce.

Nevlastní děti pravidelně odstraňován do poloviny srpna (před zrání plodů hlavních mas). Je lepší to udělat, dokud rostly více než 10 cm. Všechny neurčité tomatoes'm na dvě části stonků. Na odrůd s určujícím typem růstu těsně před prvním kartáčem odstranit přísavky. V horku se snížila teplota uspořádat ranní sprchu - lehce postříkají rostliny s vodou na listech. S koncích skleníkových štítů pronajatých nebo odšroubování spojovacích prvků na spodní části bočních stěn uvedené pádel. Polykarbonátové sám je ohnutá k vytvoření dna „okno“, a to dopadá vliv větrání.

Stejně tak je důležité, aby se odstranily ovoce semen včas. Později jsem začal sklízet rajčata teprve po srpnu 10-15. Tato práce shromažďuje přáteli - zábava, harmonie, a výměnou za pomoc berou plný sklenic lahodného buničiny, používané k omáčky nebo jiné přípravy na zimu. A přesto dát semena putovat přesně tři dny. Pokud zvýšíte čas semena ztrácejí svou životaschopnost, pokud řez - i nadále infekci a kvalitu filmů semen není jasné.

Pro fermentaci semena dejte na teplé tmavém místě od ovoce. Semena se potom pečlivě promyje několikrát obnovování studniční voda, které jsou rozloženy na papír, a stát se sušit v podkroví, ale v jeho nejtmavější části. Za slunečného počasí, je zde také velmi horké a suché. Semena získaná z jedna ku jedné, klíčení není nižší než 91%, s výjimkou odrůdy ve kterém se přirozeně nepřesahuje 70%.

A co je princip výběru rajčat určených ke sběru?

I rostou pouze odrůdy, hybridy nedělají. Kolekce pobral rajčata s historií a exotická - plodů různých barev. Mám malé i velké rajčata, kulaté, hruškovité, celer, masitý a s dutinou pro nádivka dovnitř, sladké a kyselé. Ale všechny z nich jsou určeny pro pěstování v nevytápěné těmito pádly. Proto geografie jejich růstu je poměrně rozsáhlá. Rostou všude tam, kde rostou rajčata, ale samozřejmě s výhradou regionálního zemědělství. To znamená, že v severní části rostliny je třeba chránit před vlhkostí a studených vln, nezapomeňte odstranit spodní listy a nevlastní děti, a na jihu - od spalující slunce a suchý vzduch.


Související odkaz: Zvýšení výtěžku rajčat


Mnozí zahrádkáři si stěžují, že kvůli výkyvům počasí rajčata zmizí, říkají, že nejsou nezbytné pro růst.

Stává se to, a já nemám štěstí v každém ročním období. Zatím riskujeme zemědělskou zónu. Ale vidím to jako důvod, aby znovu aktualizovat kolekci. A vzrušení přijde znovu. Po setkání - tento kruh přátel (a rajčat pěstovaných nadšených lidí) a jedinečných znalostí. Dříve jsem se shromažďují rajčat klasiku. Pak unášet exotiky. S érou zeměpisných objevů spojených s rajčaty Lycopersicon pimpinellifoliut Galapágy. Například třída Swit hrášek dává do 2 kg na Bush sladký „hrách“, nic zlého, špatného počasí a snadno odolá i po prvním mrazu se rozmrazí rychleji a je vhodný k použití. Stejný geografické odrůdy Reisetomate nebo česnek původem z Transylvánie. Je to velmi ocení cestující, protože to bylo možné přerušit plátek rajčete, aniž by došlo k poškození zbytek ovoce.

Teď jsem hledal domácí odrůdy. Čekám balík z Bulharska se starými odrůdami této země. Mám rajčata Nový Zéland, Španělsko, Kanada a uznávanou národní poklad z Itálie San Marzano odrůdy (San Marcano), bez něhož by neapolská pizza nelze považovat za reálné. To znamená, že ať rajčata ochutnat pokrmy zámořské země, a to i bez zanechání Rusko.

Odrůdy rajčat - které jsou nejlepší

Je zvláštní, jak to vypadá, myslím, že i nováček a zkušený tomatovod nutně udržet stupeň XIX století král Gumberg (Determinate s červeným oválným ovoce s malým výtokem). Rostliny dobře rostou pod fólii, čímž se sklizeň postupně od srpna do poloviny září.

Plody jsou velmi chutné na moření. Mimochodem, tato odrůda byla zapsána v katalogu Jefim Grachev, překvapit celý svět se zeleninou z Ruska. Nedovedu si představit, jak je možné se obejít bez historického rajče Moneymaker.

On je průměrné výšky (1,5 m) keřů, hladký červeného ovoce, které mohou a mají sladké a slané. Také mám rád plodnou univerzální bi-barevné variety Pink Grapefruit (Pink Grapefruit bi barva) - keře svou výšku a 1,5 m, sladké ovoce, váží 100 g, spánek-ruzhzhi oranžová, červená uvnitř.

Protože velký čistý žlutý (250 g) z rajčat začínajících zahrádkářů Vám vysoký (ne méně než 2 m), salát stupeň Azoyushka, vyznačující se tím, hojné rodící. Stojí za to se snaží pěstovat a rajčaty Srdcem Tibetu - čímž se získá nejreprezentativnější Tall hovězí srdce. Vstal, karmínově masitý ve tvaru srdce ovoce s jemnou slupkou, cukr v přestávce a téměř bezsemenný buničiny. Z exotických rajčat několik mých hostů projít lhostejně od rajčat s tmavými barevnými plody: Chernomor (Černé moře man) -Časně, poludeterminantny, salát grade s hmotností ovoce až 200 g Černé srdce Brad (drátěnky Černá srdce) hnědá s tvaru srdce ovoce o hmotnosti až 900 g Kazan local, která je vytvořena na rukou dvou plodů o hmotnosti 700-900 g (a letos v létě jsem dostal záznam dvojici 1300 ga 900 g).

třešeň Mám na mysli dezert, který je sladká rajčata s vysokou odolností vůči chorobám. Navíc, tyto odrůdy džem barvu a nepraskají při přípravě konzervy. Tato skupina Také mám docela různorodý tvar a barvu ovoce - od téměř černé (Třešeň) a zelené (Green Grape) na fialovou (Dance with Smurfit).

Viz také další zajímavý článek o tom, jak rostou jejich semena zde

© Nahrané Yu.Belopuhova

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Způsob Bezrassadnoj pro pěstování rajčat a rajčat odrůdy pro nějZpůsob Bezrassadnoj pro pěstování rajčat a rajčat odrůdy pro něj
Boj proti molice - tradiční metodyBoj proti molice - tradiční metody
Pěstování brambor v Chuvashia - výsadba a péčePěstování brambor v Chuvashia - výsadba a péče
Výsadba pod slámou (foto)Výsadba pod slámou (foto)
Kultivace ve velkém rajčat - odrůd a péčeKultivace ve velkém rajčat - odrůd a péče
Zvýšení výtěžku rajčatZvýšení výtěžku rajčat
Odrůdy brambor baladyOdrůdy brambor balady
Boj proti Phytophthora v Moskevské oblastiBoj proti Phytophthora v Moskevské oblasti
Variety Cherry Rajčata „Queyras“ - zkušenosti pěstováníVariety Cherry Rajčata „Queyras“ - zkušenosti pěstování
Pěstování rajčat v AltajiPěstování rajčat v Altaji
» » Pěstování rajčat v semenech - tipy chalupáře a zahrádkáře