che.herbefe.ru

Croton (foto) codiaeum - péči doma

Codiaeum nebo Croton - výsadba a péče

Codiaeum - jedna z původního závodu v mé sbírce, a můj vrcholem mé inspirace.

Tato rostlina s názvem majestátní Croton (Croton) Je vědecky nazývá - codiaeum (Codiaeum).

Přeložené z řeckého «kodeia» rozumí „hlavu“.

Nazval jsem to jednoduše - můj krotonchik.

To Dekorativnolistvennye člen rodiny Euphorbiaceae. Existuje asi 70 druhů.

V Evropě bylo dovezeno z pacifických ostrovech, Indonésie a jihovýchodní Asie v první polovině XIX století.


Viz také: Hippeastrum (foto) péči doma


Croton - moje první láska

Prvním zástupcem této rodiny Miloval jsem a podal mu parapetu asi před dvěma lety. Croton - nádherná rostlina s neobvyklým olistěním. On na mě dojem žluto-zeleno-červená zeleň a neobvyklý tvar, podobně jako listy kaštanů. Vidět ho. Uvědomil jsem si - to je můj závod. Pak na prodejní výstavu, jsem si koupil další zástupce. On zelenoeato-červeno-vínové listy jsou podlouhlé - malé, roztomilé. Nemohl jsem odolat. Když přijde kolo, pak jsem šel domů šťastní a řízení „jeho“ v ruce. Třetí připomíná hezký hvězdy na obloze, pouze žluté a zelené června. Ale v poslední době jsem dostal čtvrtý favorita - zelená Krotóna s přidáním žluté skvrny na listech v příšerné podobě.

Codiaeum: Care

Jsou nenáročné na údržbu, i když v knihách píšou, že tento závod pro zkušené zahrádkáře. Stačí postupovat podle jednoduchých pravidel. Podle mých pozorování, rozptýlené codiaeum miluje slunce a pevné přenosy přímém slunci, vyžaduje vysokou vlhkost vzduchu. Jednoho letního dne, jsem omylem opustil můj oblíbený na balkoně. Chudý pak stál na několik dní pod spalujícím sluncem v horkém vzduchu.

Výsledkem je, že téměř celá spodní listy klesly, a mladé listy jsou zvadlých. Jsem velmi naštvaný. Vzal jsem ho ven, umístěn v příjemném prostředí, a on oživil, i když to nebylo tak atraktivní - kmen nahý, protáhl ven, s několika listy. A pak jsem dostal nápad, jak provést upgrade rostlinu ji omladit.

Četl jsem v knihách pro hrnkové květiny jedno, jak to udělat správně, a odříznout špičku zbývajících mladých listů a zasadím ji ve vodě. K mému překvapení se řapík uvolní kořeny velmi rychle. Sedla jsem si ho a dal svou přítelkyni. A zbývající stopku objevily zcela nové 2 větvičky s drop-listy. Croton nejen obnovena a omlazuje, to je nyní také rozdělena na dvě části.

Transplantace a nastříkal


Související odkaz: Dekorační leef pokojové rostliny - zvedání a péči v zimě


Croton - tepelně milující rostlina.

Nelze tolerovat výkyvy teploty a průvanu. Zalévání jako je půda vyschne. Je třeba pochopit, přesně v okamžiku, kdy není ještě libra vyschly a není tak vlhké, že nalít.

V létě zalévání každé 2 dny, a v zimě - v 3-4. Voda by měla být v teple. Pravidelné zalévání závisí na květináč. Musím vyzvednout jejich Crotone Hrnec malý prostor pro růst. Jejich domácí mazlíčci, transplantovány I pouze tehdy, když kořeny zcela opletut země com. Radím vám použít metodu manipulace. Můj Crotona rostou v univerzálním půdě s dobrou drenážní vrstva - keramzitu a písku.

Pravidelně posypeme léto, někdy jsem dal do hrnce s vodou. Na jaře av létě jsem oplodnit jim kejdy (v závislosti na návodu k použití) a jejich zimní dovolenou.

Nyní Crotona jsou velmi populární a jsou používány k výzdobě interiérů bytů, rodinných domů, kanceláří, nákupních center. Mimochodem, dům kroton přináší energii komfort a pohodlí. V zimě, když je to všechno šedé a mlhavo, zejména šťastně považuje za raznotsvete listy.


Croton - pěstování doma - poradenství pro pěstitele


Panašovanými listy - znamení splatnost

Codiaeum (Crotone) - trvalka evergreen okrasných listnatých rostlin z čeledi Euphorbiaceae. To je doma k jeho tichomořské ostrovy a jihovýchodní Asii.

Croton - biologická popis

V přirozených podmínkách, které jsou rozloženy na velké množství druhů Croton, ale ve vnitřním prostředí se pěstuje hlavně pestrý Krotóna. In vivo krotonovým něm má výšku 1,5 m, v místnosti - cca 70 cm největší dekorativní část rostliny jsou listy .. Mají jiný tvar, velikost a barvu. S věkem se barva listů se stává jasnější, a tam jsou skvrny červené, růžové nebo žluté (variegated). Květy Croton malé žluté květy, dekorativní hodnotu, ale oni nemají. Květy jsou často odříznuta, takže rostlina nebude vynakládat energii na kvetení a veškeré jídlo vonělo listy.

osvětlení

Světelné signální zařízení by měly být pravidelné a jasné, jinak se barva listů ztrácejí svou sytost. Nejlepší místo, kde bude na západ nebo na východ okna orientace. Přímé sluneční paprsky může dojít k poškození zařízení, tak v odpoledních hodinách to vyžaduje zastínění.

V období aktivního růstu rostliny, která má být napojena hojně bez stojatých vlhkosti v hrnci. Přesušení zeminy Croton trpí špatně, listy vadnou a odpadávat. V zimě, zalévání by měla být mírný.

teplotní podmínky

V letním období je přípustné obsahovat Croton v 20-23 stupňů. Rostlina netoleruje průvanu a kolísání teplot, zejména nižší než 17 stupňů. Z příliš nízkých teplotách může hnít kořeny. Na vysoké úrovni vzdušné vlhkosti by měla být. Celoročně krotonový pravidelně stříká, a to zejména v zimě, kdy topení vysušuje vzduch.

hnojení kroton

Na jaře av létě rostlinu pravidelně krmena komplexní hnojiva jednou za 1-2 týdny. Na podzim av zimě krmení snižuje, ale nezastaví.

rozmnožování kroton

Croton množí hlavně vegetativně. Pro tento jarní apikální řezu stonek 5-10 cm dlouhé, lehce se suší a zasadil do směsi rašeliny a písku. Kapacita překrytí filmu pro zachování vlhkosti, neustále vysílal, napojena a stříkal. Kořenový systém roste asi měsíc. Potom se pěstované rostliny jsou transplantovány do hrnce s půdou zralé rostliny.

Pro reprodukci lze použít vzduch vrstvení. Holé únik ohýbá k zemi a půdou se překryjí a při úplně dospělý kořeny, to je řez z mateřské rostliny a zasadil v samostatné nádobě.

Semeno rostliny množit vzácné, i když to je docela možné. V únoru a březnu, zasít semena v malé pánvi ve směsi rašeliny a písku. Oni klíčí během 3-4 týdnů. Pak se ponořit do hrnce, a když rostliny zakoření, jsou transplantovány do země.

Škůdců a chorob

V případě, že špičky listů zhnědnou - nedostatek vlhkosti. Pravidelně sprej závodu.

Mladé výhony chřadnout, listy hnědé skvrny - plísni šedé. Snižte zálivku. Rostliny mohou být léčeni fungicid - oxychloridu mědi.

Z hmyzích škůdců na rostlině může žít pavoučí roztoči, José měřítko mealybug. Tito škůdci, jako je suchý a teplý vzduch. Z tohoto důvodu listy by měly být pravidelně čištěny vlhkým hadrem a spreje. Pokud tato opatření neposkytují požadované výsledky, je nutné aplikovat insekticidy - „aktellik“ nebo „malathion“.

© Autor: Elena PROKOPENK0VA, agronom, pěstitel, Minsk


© Autor: Irina Klimenko, Kiev

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Croton, ohňostroj nebo barvyCroton, ohňostroj nebo barvy
Kriptantus (na snímku) - sanatoriumKriptantus (na snímku) - sanatorium
Monstera (na snímku) - sanatoriumMonstera (na snímku) - sanatorium
Cibule Ishikura - pěstováníCibule Ishikura - pěstování
Růže odrůdy Elmshorn - snadné pěstování a nízké nároky na údržbuRůže odrůdy Elmshorn - snadné pěstování a nízké nároky na údržbu
Doporučené pokojové rostliny pro slunné, teplé místnostiDoporučené pokojové rostliny pro slunné, teplé místnosti
Péče codiaeum. Reprodukce codiaeum strakatýPéče codiaeum. Reprodukce codiaeum strakatý
Propagace řízky a řízky polotovarůPropagace řízky a řízky polotovarů
Pórek - výsadba a péče: osobní zkušenostPórek - výsadba a péče: osobní zkušenost
Stacionární skleníkových vlastních rukouStacionární skleníkových vlastních rukou
» » Croton (foto) codiaeum - péči doma