che.herbefe.ru

Zeleninová zahrádka a chaty - připraven na teplo

Boj s horkem - Tipy chalupářů a zemědělci

Sen o líné zahradníka

Na těžce vybojované bitvě s opalovacími závěry založeny, jsem postavil jeho Agrotechniky terénní úpravy zahrady v extrémním horku. To zahrnuje několik komponent. Hlavním z nich - postele, příkop pro zeleninu a bylinky.

V části, které mají tvar lichoběžníku, zužující se ve spodní části. Jeho rozměry jsou následující: na spodní šířce 70-80 cm při horních okrajích - asi 100 cm a hloubce - 75 až 80 cm (stejně jako délka - jako každého, kdo chce). Proč taková forma? Aby nedošlo k drolit zeď.

Hojné zavlažování během extrémního tepla může mít za následek zranění: umyje přebytečnou vlhkost z půdy živiny, které jsou nezbytné pro rostliny trpí horkem. Čím větší teplo, tím menší je potřeba zálivku.

Kopání zákopů začnu za suchého počasí (déšť by neměl být nejméně týden). Vyhloubený „neživé“ zem (nebo spíše jeho podzoly a přechodové vrstvy, bez života a stlačený) stojí mimo místo, kde se vysráží a posiluje takže všechny naše zahradnictví. Je to proto, že jsme na sesuvu svahu, půdy, na základě skály, takže jsem se vytvořit z vlastního podnětu spodní terase, aby nedošlo k setkání. Pak kultivovat výsledné lože-příkopu.

Vysrážení koňského hnoje tloušťce vrstvy 10-15 cm, kopat, že zásobník plísně trávy (20 cm), zploštění, přidání humus listů (10 až 15 cm) a horní vrstvy již úrodnou Vynechat (nebo nazýváme , orné) půdy 20 cm.

Pak jsem přivést 200 červených hnůj červy rovnoměrně distribuovat v posteli-příkopu a pokrytý vrstvou mulče 15 cm. Celý proces vytváření nového půdu pokračoval.

Ale co je nejdůležitější, postele jsou dobře příkop a udržovat vlhkost a teplo. Například, cukety, okurky a rajčat ovoce na mě až do mrazu a sněhu, petržel stále ještě déle, ale řepný sílí mílovými kroky, a bez větších zalévání.

A jako pěstování brambor! Když jsem poprvé začal vykopat hlízy těchto lůžek, příkopy, byl unešený: 01:12, ale dříve to bylo 1: 6 v nejlepším případě.

Mimochodem, sledoval s rozvojem těchto rostlinných lůžek, udělal jsem velmi zajímavý závěr, že hněval některé truckeři a zejména autoritativní odborníků v oblasti zahradnictví. Ukazuje se, že plodiny, jako jsou okurky a cukety mohou růst poluzatenennyh nebo dokonce zcela zastíněné plochy.

Ano, ano! Ve skutečnosti, v závislosti na měsíc a změnit úhel dopadu slunečního záření, a hloubek pak transheek stále slušné, takže slunce je na dně v jiné denní době a nespadl. Ale rostliny, když vyrůstal, a jejich výnos není ovlivněn.

Zde, například, celer. Dlouho jsem nemohl dostat ho zkrotit: kořen ani list nechtěl žít v mé zahradě. Jednou zasadil ji do prvních příkopu vyrobené postele, takže se okamžitě začal mě potěšit. Celer teď mám šťavnaté, chutné, jemné a dlouhotrvající - celé léto a na podzim. Koriandr také ocenili takové agro-vědecký technickou inovaci.


Viz také: Pěstování brambor v horku


Chcete-li říci, že jsem spokojen s prací experimentálních lůžek, pak nic neříkej. A to i přesto, že jsem přivedl do svých hnojiv (dobře, kromě toho, že v rámci okurky dát NPK: 1 polévková lžíce na 10 litrů vody ..). Ale mrkev je zde ještě vysazeny, ale jdu. V případě, že - dosáhnout svého cíle, řeknu.

A opět, v těchto lůžek je absolutně žádné krtonožka, a to, stojí za to. Měl bych dodat, že na podzim I rostliny na zelené hnojení.

Výstavba těchto příkopů vyžaduje značnou sílu. Ale v prvním roce.

Pak Lafayette - nemají ani sáhnout. Pouze volné, napojena, pinch, krmiva a sklizeň. Stručně řečeno, sen líný zahradníka stal skutečností!

Rovnátka místo ploskorez

A teď se na mé další způsoby boje s teplem. Za prvé, to je pod zemí, ale kapání zavlažování rostlin, ve kterých se voda dostane přesně, jak je určeno, to znamená, že ke kořenům, a je absorbován beze stopy.

Tak, různé plevele zůstávají suché a umírají pájení žízně. Navíc, pod pozemní-kapkové závlahy zhutňuje nejen půdu, ale také chladí v teplo. Proč ne krása?

A to vše díky dvěma litry lahvičce s děrovaného víka a dna odříznutými, kopal kolmo do země. Tento systém se liší láce a dostupnost, aby byl jakýkoli starší zahradník. Tam je další výhoda: to nezajímá opomíjený, který táhl cizí zemi žádné kovové výrobky.

I použití ručního rozprašovače a spreji velonasosa s 5 otvory pro zavlažování díra s mini-zasazeny semena. Tato sestava je velmi ekonomický, ale poskytuje potřebné množství vlhkosti pro osiva vzniku. Probudím se všechna semena zasadil - 100 procent! Je pravda, že jsem je předtím pečlivě setím odhadnout, zkontrolujte klíčení a strávit dezinfekci.


Viz také: odrůd bramboru odolné vůči teplu a suchu


Co se mi také líbí tento rozprašovač?

A skutečnost, že v naší radiculitis, osteochondróza, artritidy a artrózy nemusíte neustále ohýbat dolů: dát vědro vody nebo obvaz na stoličce, vjel do kapaliny čerpadlem a postříkány v případě potřeby bez problémů. Vlhkosti okamžitě proniká do hloubky 3-5 cm, a to iv nejteplejších měsících (červenec a srpen).

Semena (například okurky a daikon) sadba, mílovými kroky, a mají vynikající výtěžky. Dělat a kropení rostlin z konev s sprchovou hlavicí před východem a po západu slunce, na listech rostlin neobdrželi popáleniny přes kapky vody.

Vybavit rostliny kolem malých otvorů udržet vlhkost a krmiva ke kořenům, země v blízkosti, které nutně volné a kompost se hnoje nebo sekaných kopřivy sekery. Po této fázi nevadí, protože jakýkoli dotyk podporuje další odpařování vlhkosti.

Když už mluvíme o ripper-pozornosti!

Používám rozvinutého jednu stranu držáku. Jedná se o skutečný šperk zahradní nářadí!

Na rozdíl od ploskorez, se nemusí bát, že kvůli neopatrným pohybem může snížit rostliny, nebo dokonce snížit ji.

Vše, co jsem doporučujeme používat narovnanou sponku, a to zejména zahradnictví veterány, kteří mají schopnosti a není totéž, a tyto pohyby nejsou přesné, a ruce jsou příliš houževnatě držené nástroje - poznat sám sebe.

Ale sponky není na škodu rostliny nezpůsobí vůbec touhy. Není nutné, aby výsměch slova moje lidi. Je lepší vyzkoušet sami. Délka držadla k držáku může vybrat dle libosti (a tvaru, mimo jiné, také).

Na minimum trávit požírající listy umožňující chemie a odpálí směs stopových prvků (bór, jód, síran mědi a dusíku), ale za použití extraktů z kopřivy a infuzi popela a práškové 4-5 l těchto léků na všech přistání. A jen pár minut mých zelených domácí zvířata neznají: ožívají přímo před vašima očima, protáhnout se, voňavé a jsou podobné stálezelených protějšky.

To také zvyšuje produktivitu, protože se mi zdá, o 20-25%.

Vodopád v zahradě

A velmi užitečné ovoce a zelenina listová aplikace syrovátky: Litru balení a 10 ml jodu v 10 litrech vody. U rajčat a okurek je obecně životodárný balzám! Zkuste, kolegové, alespoň jedna pata závod a výsledek předčí všechna vaše očekávání.

Během kořenového hnojení někdy sodovou vodou: naplněné v 20 litrovém kbelíku, přidat organickou hmotu a uspořádány nad rostliny malý vodopád o výšce 1 m.

Koneckonců, voda, padající, nasytí kyslíkem (mnoho bubliny se objeví v něm) a přenáší ji ke kořenům. Ujišťuji vás, že rostliny love it!

Také jsem začal pěstovat od jižní straně švestky s vysokou korunou, tj všechny spodní větve do výšky 1,5-2 metrů nad zemí odříznout. A ukázalo se, že jejich zelené klobouky zachránit své rostliny z nejvíce škodlivého slunečního tepla - od 12 do 17 hodin. A zároveň i celé části větrány.

Autor: NS Moses Stavropol

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Nedostatek stopových prvků a výživy rostlinNedostatek stopových prvků a výživy rostlin
Transplantaci do hrnce zelených pro zimní zahrady nebo na okenním parapetuTransplantaci do hrnce zelených pro zimní zahrady nebo na okenním parapetu
Smažené brambory se zeleninouSmažené brambory se zeleninou
Proces hrozny - léčiva (tabulka)Proces hrozny - léčiva (tabulka)
Pěstování jahod po mnoho let na jednom místě - My WayPěstování jahod po mnoho let na jednom místě - My Way
Zařízení na záhony: konvenční a vysokorychlostní (teplé)Zařízení na záhony: konvenční a vysokorychlostní (teplé)
Jak zalévat zahrady stromů a keřů?Jak zalévat zahrady stromů a keřů?
Výsadbu hrozny ve výkopuVýsadbu hrozny ve výkopu
Kolik vody je potřeba zeleniny?Kolik vody je potřeba zeleniny?
Přístroje teplé postelePřístroje teplé postele
» » Zeleninová zahrádka a chaty - připraven na teplo