che.herbefe.ru

Mišpule ovoce - pěstování

Domácí pěstování medlar

Family: Pink

Vzhled: zelený strom až 6-10 m na výšku s téměř vodorovně, tvořící skutečnou stan koruny, šedavě hnědé větve

LISTY: Velký, velký kožený, prodolgovatoovalnye, špičaté, tmavě zelená

Ovoce: meruňky podobá malý nebo velký hloh, maloval v oranžové a světle žluté barvy, se shromáždil ve velkých seskupení

Medlar - stálezelený malý strom, jsou považovány za pocházející z Číny a Indie. Šťavnatá, nasládlá dužina s příjemnou kyselinkou ovoce chutná jako meruňka, jablko a jahody společně.

Medlar - rod rostlin, který obsahuje asi 30 druhů. Nicméně, tam jsou dvě základní: německy a japonsky.

Roste v teplém podnebí, kde teplota nesmí klesnout pod 0 ° C., I když rostlině a způsobuje, že pokles teploty až -15 ° C., Ale jen krátce.


Viz také: Mišpule - Ovocnictví (osobní zkušenost)


Tady v prostředním pruhu medlar pouze pěstuje jako pokojová rostlina. doma!

Medlar kvete na jaře, zatímco plody dozrávají osenyu- mišpule (nebo mišpule) začíná kvést na podzim (říjen-listopad) a plodu v květnu až červnu. Ve stejné ovoce v japonské medlar

velmi sladké a chutné, zatímco německý kyselá - potřebují promorazhivat před jídlem nebo nosit v teplém místě, aby si lehnou.

Způsob semeno. Na rozdíl od mnoha ovocných plodin, rostliny mišpule pěstované ze semen, držet mateřství schopnosti. K tomu, semena lepší pick z největších vysoce výnosných odrůd ovoce dělat.

V jižních semen (kostí) z medlar je možné vysévat přímo do otevřeného terénu. V mírných oblastech používané metody sazenice (semena klíčí v místnosti s dobrým osvětlením při teplotě + 10 ° C.).

Mišpule květy v 4-5th roku na průměrný výnos na stromu je 6-O-75 kg, maximální - 300 kg

odrůdy zahradních a hybridy Japonci mišpule a němečtí může být rozšířena roubováním (začínající) na hloh, Ivey a hrušky.

Ale nejefektivnější způsob - cherenkovanie.Cherenki délka řez 10-12 cm Listy zároveň se sníží o 3/4 .. Pro lepší řízky kořenů formace léčených růstového faktoru, udržet vysokou vlhkost vzduchu v místnosti (95 až 100%) a teplota byla nižší než 22 ° C., Ale ne více než 30.

Poznámka:

V Evropě, mišpule zpočátku považovány okrasné rostliny. Nyní se pěstuje jako ovoce, zejména široce v Izraeli, Itálii, Turecku, kde se ovoce zvané japonské jablka.

Medlar - domácí péče

Doma, rostlina se daří ve velkém květináči (léto medlar mohou být přijata na ulici) a skvěle na stejné ovoce. Péče o sazenice - zavlažování, hnojení, tvarování, a co je nejdůležitější - výběr místa s dobrým osvětlením. Mladé rostliny vyvíjet velmi rychle. Po sazenice vytvořily dva nebo tři páry pravých listů, můžete transplantovat medlar do trvalé vysoké kapacitě. Půda musí být transplantovány volné a plodné. Jakmile je rostlina je transplantovaný, se hojně napojena a týdenní vzniku mokrých podmínek. Po každém zalévání půdu kolem sazenice uvolněné.

V období růstu rostlina potřebuje další nutriční krmení (minerální a organická hnojiva). Přesto je důležité, aby v průběhu růstu hliněné místnosti byl vždy vlhký. A to pouze v mírových zimním období medlar mohou být nastaveny pro izolované balkon, kde teplota neklesá pod -2 stupňů, -. V této době dovoleno mírné vysychání půdy.

Medlar preferuje přistát s neutrální reakcí, ale obecně pro nenáročné půdy. V případě, že hladiny podzemní vody nad 1 m je lepší umístit na kopci. Medlar mohou být zasazeny v částečném stínu, a ve světle, ale rostlina poskytne vyšší výnos s dobrým osvětlením.

Medlar snáší prořezávání, takže je možné vytvořit věnec ve tvaru stromu nebo keře. V pravidelných prořezávání omezující růst do výšky, strom nádoba obvykle dosahuje výšky asi 1,5 m.

Rostlina pěstována ze semen, první kvetoucí a plodící začíná 4-5th rok.


Související odkaz: Rostliny ahipa a jicama - tipy na pěstování


Medlar - užitečné vlastnosti ovoce

Plody obsahují cukr medlar, ovocné kyseliny, vitaminy C, PP, P, provitamin A, pektiny, těkavé, aromatické a taniny

Mišpule má posilující účinek na celý organismus stimuluje imunitní systém, zabraňuje předčasnému stárnutí, brání rozvoji rakoviny, výskyt infarktu a mrtvice.

Ovocná kaše, kaší s medem (1: 1), usnadňuje dýchání, vyčistí plíce hlenu, zmírňuje dušnost, bolest v srdci a vleklou kašel.

S studený opláchnout hrdla infuze Loquat listů (1 polévková lžíce sušených listů v 1 polévková lžíce. Vařící vody, půl hodiny).

mišpule - ovocné odrůdy

VÝBĚR stupněm medlar

název

forma ovoce

ovocný hmotnost

Comune

Zaoblené nebo mírně zploštělé, povrch kůže je matný, plísni, jasně žlutý

Průměrná velikost - '32

Tanaka

Hruškovitými, oválné, vnější zbarvení je žlutý, oranžový odstín, přes-nosti matná

Close-grade - 50-80 g

přední

Hruškovitého tvaru oválu, oranžově žluté, matný, dospívající

Poměrně velký 35 až 55 g

šampaňské

Oválný nebo ve tvaru hrušky, tmavě žlutý, dospívající

Poměrně velký 35 až 55 g

Rostoucí mushmuly- čtenáři podělit o své zkušenosti

Hosté z Turecka

S vědomím, že jsem milovník exotiky, seznámí v posledním roce se mě přivedl do tureckého letoviska žluté, připomínající hrušky wildings, ovoce japonské medlar (mišpule). jsou 3-5 cm ve velikosti. Chutná to jako směs třešní s hruškou. Během 3-4 velkých hnědých semen. Shromáždil jsem je a rozhodla se zasadit.

na kulturu

Ale před tím jsem četl něco o kultuře. Ukázalo se, že roste v jižní a jihovýchodní Asii v podobě keře nebo derevevvysotoy až 8 m. Listy jsou kožovité na horní a spodní dospívající.

Malé květy rostlin shromážděných v křoví také cítil pokryté zbraň. Kvetoucí nastane Medlar podzim, a ovoce na něm dozrávají v pozdním jaře a počátkem léta. Kultura odolává zimní teploty klesne na -10 ° C. V našem regionu to může být pěstovány pouze ve sklenících nebo vnitřních podmínkách.

Použití mišpule ovoce

Od medlar ovoce dělat džemy, kompoty, víno. Vzhledem k tomu, že jsou velmi jemné, snadno se poškodí a jsou krátkodobé, zřídka mišpule vývoz. V našich obchodech jsem si ji při prodeji nejsou splněny. Škoda, protože plody jsou nejen chutné, ale i léčivá. Ty obsahují velké množství draslíku, která je prospěšná pro srdce.

Medlar kost pečeně, brousit a vařit jim náhradní Kofe (bez kofeinu). Užitečné a květy medlar. Odvar z nich pít s nemocemi dýchacích cest.

Hlavní věc - nemíchejte

Také jsem se dozvěděl, že mišpule je ze dvou typů: japonská (plody, které jsem přinesl) a německy. Moje rodina patří do růžové (podčeledi jablka). Německá (kavkazská) roste na Kavkaze. Ona také patří do rodiny růžové, ale v jiném rodu. Tento listnaté stromy, které snesou teplotu až na -35 ° C. Bloom bílé nebo růžové květy, které se podobají divoká růže. Plody mají velikost 4-7 cm, ochutnat jako jablko s kdoule.

pěstování sazenic

I shromáždil z kostí japonské medlar jsem si vybrala největší a namočte je na jeden den v malém růžovém roztoku manganistanu draselného. Pak zasazeny do sazenic krabici s úrodnou směsi: trávníku, zahradní zeminy, humus a písek (4: 2: 1: 1). Prohloubení 2-4 cm. Hojně zalévat semeno a přikryla fólií.

Po 1,5 měsících byly klíčky. Klíčení semen čerstvého medlar byla vysoká - 7 jednotek 10.

Medlar: Care

Poprvé jsem pritenyat sazenice před sluncem s gázou. Až vyrostou, se ponořila do objemu hrnce 2 litry. Na jaře rostliny jsem dosáhl

50 cm. 3 Bush dal jsem kamarády, 4 učinilo sami.

Když prošel zmrazení, transplantovány I sazenice v květináčích o objemu 3 litrů a vystaví se na balkon. Tam se daří. In podzim plánuje vybavit osvětlení místnosti, aby se zajistilo, že rostliny denního světla do 12 hodin. Doufám, že se v průběhu času k dosažení výsledků.

řízky medlar

Sazenice ovoce v 5-6th rok. Ale pokud si obstarat řízky medlar, můžete získat ovoce již na 3-4th roku.

Pro propagaci vybrat střílí k loňským růstem. Odříznout špičky (délka 12 až 16 cm se dvěma ledvinami) v pravém úhlu. Posypeme plátky s uhelným prachem. Listy se snížit až na polovinu a klouzat vertikálně řízky 2-3 cm ve vlhkém písku. Horní kryt se svými bankami. O měsíc později, by se měl objevit kořeny. Pak Seat řízky do jednotlivých květináčů.

Hnojení a tváření medlar

Medlar přivádí každé 2 týdny: během růstu a kvetení hnojiva dusík-fosfor 10-15 g na Yule, a během tvorby plodů - roztok kejdy skotu (1 kg), popela (100 g) v 10 litrech vody. Mělo by být napojena hojně v létě i v zimě je méně.

Při pokojových podmínkách rostliny potřebují pro vytváření, prischipyvaya výhonky: pro Stam -nižší pěstování pro klastr - stranu. Medlar transplantovány potřeba až 10 let každý rok, a pak zase 1 8 3-4 roky.

Jejich keře medlar I Love Enough. Radím všem, aby tuto kulturu - ne-li kvůli ovoce, kvůli výzdobě interiéru.

Medlar - péče: otázky a odpovědi

S dobrou péči o mišpule osiv květů a nese plody ve čtvrtém ročníku. Pokud péče není dost, to nese ovoce ve třetím roce. Je to tak!

Spočítat počet plodů je velmi obtížné, a není tam žádná taková potřeba. Je důležité, aby byly vysoce kvalitní, a to i na úkor kvantity.

Medlar - pevná výška stromu 68 metrů, ale nemám více než 3 m. - pomáhá Pruner. Zbytečné a nezdravé větve uklízet v každém ročním období. V důsledku toho tvořil jsem se do požadovaného tvaru a mám velkou, šťavnaté ovoce.

Mišpule položil hodně ovoce. Musíme mít odvahu k odstranění asi polovina po jejich vzhledu. Udělejte to, že je nezbytné, pokud budete potřebovat vysoce kvalitní ovoce, ne dřevo.

Jeden normální dřevo-plus poskytují rok sklizně rodinu 4-5 osob.

Nepotřebné větve by měly být sníženy. Místo trim budu léčit zahradní hřiště - dobrá, ale tenkou vrstvu.

Vzpřímený zvyk větev obvodu převýšení opatrně.

Čím lepší péče, bude dřív strom zemře. On potřebuje volné půdy a zalévání jednou za měsíc!

Jsem zalévání od kmene. Opět platí, že jednou za měsíc!

První květy se nedotýkejte. Strom sám rozhodne uložit nebo je zahodit. Ale první sklizeň se musí skládat z 5-10 ovoce, nic víc.

Plody dozrávají nerovnoměrně. Že zraje rychleji, namočte je přes noc v lednici nebo mrazničce. A pokud chcete uložit sklizeň více než jeden měsíc, léčeným plody se slanou vodou.

Store může být kdekoli, a to nejen ve vlhku.

Mnoho čtenářů se zeptat, jaké plody jsou vhodné. Myslím, že když jsou na stole, rychle se rozhodnout, co s nimi dělat: sirupy, džusy, jam (v případě, že děti nemají jíst najednou). Také jsem si víno, likér. Sušené ovoce a listy jsou užitečné při léčbě astmatu, bronchitidy, dušnosti a onemocnění ledvin. Řeknu vám tajemství: mišpule je velmi užitečné pro muže!

Je to pro mě těžké posoudit, co Plody jsou prodávány ve vašem trhu. Existuje několik druhů, z nichž pouze mišpule nenáročné a skalních.

Medlar - opadavý strom, podobně jako jiné než ovocné stromy. Ale ona a Silvestr, všechno ovoce!

© Peter Vladykino, Moskevská oblast. M.KASTRITSKAYA, PhD. s x-R.Magomedsharifov Sciences

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Pomelo (foto) v domácnosti - pěstování ovocePomelo (foto) v domácnosti - pěstování ovoce
Neobvyklé zahradní hybridy získané kříženímNeobvyklé zahradní hybridy získané křížením
Druhy jeřábDruhy jeřáb
Jaké jsou druhy broskví mohou být pěstovány v zemi?Jaké jsou druhy broskví mohou být pěstovány v zemi?
Mišpule nebo mišpuleMišpule nebo mišpule
Hypoalergenní ovoce na zahraděHypoalergenní ovoce na zahradě
Rowan - vybrat sortRowan - vybrat sort
Pěstovat na zahradě: mišpulePěstovat na zahradě: mišpule
Pěstování granátových jablek v centrálním RuskuPěstování granátových jablek v centrálním Rusku
Odrůdy a druhy kamélieOdrůdy a druhy kamélie
» » Mišpule ovoce - pěstování