che.herbefe.ru

Hrozny na Sibiři - chata a zimní uskladnění

Pěstování vinné révy na Sibiři - sdílení zkušeností

Zatím byly předloženy, jakmile

Jmenuji se Sergey Budrys. Jsem 53 let, narodil jsem se a vyrostl v 100 km od Kansk v Abansky okrese, kde nikdy nebyl zahrady, a zejména vinice.

Vinařství začal s lehkou rukou Tatiana Nikolaevna Zhestovskaya, známý v celém regionu zahradníka z Sayanogorsk, asi před 10 lety. Na pozemku se nachází v minovém 50 km od Krasnojarsku pro vypořádání Maganu, a to, co je hrozny plodný zóně města, na hranici tajgy, má žádný úspěch.

Někdy se napsat doporučení pro hrozny přístřeší na zimu, ale zatím se Rada bude mít v domě - téma není zajímavé, čas chyběl, práce v marné, a to je samozřejmě zklamáním, a podle mého neprofesionální názoru, je od základu špatně.

Ale vzhledem k tomu, že noviny „Fazenda“ velkoryse mi poskytl pomocí stroje času, jsem neustále pendluje mezi minulostí a budoucností, snažím se udržet čtenáře až do dnešního dne se hroznového věci - v souladu s měsíc v roce, a dokonce i trochu napřed. ,


Viz také: Hrozny: mřížoví tunel a suchá zima (foto)


Zatímco zahrada spí ...

23.listopadu klesl očekávaný solidní zimní sníh až do výše o tloušťce 20 cm a pokryl celý vinice čekali na zahradě.

Každý rok jsem pošlapat sněhu kolem hroznů a ovocných stromů, takže je obtížné se pohybovat na sněhu hladověli všudypřítomné myší. Jed na ně obezřetně dal pod každým révy ještě na podzim.

Nyní zpět do třídy.

Ve dvoře v lednu, a hrozny pohodlně spí pod sněhovou pokrývkou. Science volá tentokrát fyziologických dormance vinné révy, a nic by nemělo být hrozny v zahradě, s výjimkou boyar sněhové kabáty, přednostně to bohatší.

Skladovací sazenice vinné révy - Chubukov ve sklepě

Ale uloženy ve sklepě mladých sazenic a řízků nakrájených hroznů v pozdním podzimu (chibouks) doglyad potřebám. Sazenice, stejně jako řízky, může vyschnout při skladování tak důležité je vlhkost ve sklepě.

Můj sklep se nachází na břehu řeky Jenisej, takže je velmi vlhký a země pod sazenic nemají vyschnout.

V případě, že suterén je velmi suché nebo sazenice uchovávány v chladničce, půda musí být pravidelně navlhčit. Ale nezapomeňte, že hroznové semenáčků spí, a hodně vody může zabít rostlinu!


Související odkaz: Pěstování vinné révy na Sibiři - vinice s přístřeškem


V lednu uložených Štěp z hroznů (chibouks) lze kontrolovat a čistit forma přítomnost roztoku manganistanu draselného.

Teplota v suterénu, který ukládá sazenice a chibouks by neměla přesáhnout + 7 ° C, jinak řízky mohou vyklíčit a strávit celý svůj přísun živin ještě před příchodem jara a výsadba je v zemi.

Mezitím, naše hrozny klidně spí, zabalená sněhovou pokrývkou, a daleko za výkopové práce, je na čase si uvědomit, co víme o hroznů jako kultuře, nebo se dozvědět něco zcela nového, což jistě nám všem pomůže v našem hobby.

10 odrůdy vinné révy na Sibiři

K dnešnímu dni mám důsledně ovocné 10 hrozny. toto Riddle Sharov, sazenice Solovjov Zilga, Aleshenkin, Muškát bílý, velmi raném Krása severní Sultana 342, Elegie, Early Magarach, Rusven.

Tucet odrůdy jsou v testovací fázi a detailní diskuse o nich je trochu brzy - ve skutečnosti se stal skutečnou Siberian ach tak snadné!

Nevěříte mi? Zkontrolovat!

Účast v různých městských výstav, rozhodně jsem cítil nedůvěru Krasnojarsku na hroznech a obrovskému pesimismu o jeho pěstování v Krasnojarsku území. Někdy se hodí další výstava návštěvník obdivuje zastoupeny odrůdy jablek, hrušek, švestek, různé bobule - a jeho tvář se to týká, a radostná.

Ale teď jeho pohled narazí na sazenice vinné révy, a zájem je ztracen, a mírný úšklebek na tváři mluví samo za sebe master: No, hrozny - to je příliš mnoho, není to na Sibiři, je pro profesionály, a to i v případě, rosteme brambory.


Viz také: Pěstování vinné révy na Sibiři


Nebyl jsem, a ještě nejsem odborník. Vinice zabírají, tak říkajíc, ve svém volném čase, a moje profese nemá nic společného s zahradničení, ale přesto téměř 10 let, jsem si pronajal roční úrodu chutných a sladkých hroznů, a to navzdory našim kruté zimy.

V jednom z předešlých anomálních zimy teploty na zahradě klesla na -47 ° C a udržována po dobu tří týdnů! V zimě, téměř zabíjet všechny jablka a hrušky a hrozny jsou zkušení a mi líbilo úrodu, a to vše díky tomu, že v našem regionu je pod sněhovou pokrývkou.

Speciálně opět skeptiky. V okolí Krasnojarsku, mimo hranice města, je velmi obtížné pěstovat plodiny krásných velkých sladkých jablek, sladký hrušky - jednotka tříd, ale roste &# 39- sladké chutné krásné a velké hrozny deset, nebo dokonce dvacet odrůd - to je dnešní realita, co jsem našel na mých zkušeností.

Máme téměř všechny jablka na jedné chuti (sladkokyselou). O ochutnat místní hrušky obecně mají co říci. Ale každý druh vinných hroznů

Chcete-li ukládat vinobrani sklep by měl být chladný, suchý, čistý, dobře větrané, ale mluvit o tom později

Letos na podzim, ochutnávka hrozny s mou malou vinici v očích mnoha návštěvníků číst nadšený údiv. Ani jeden z nich neměl tušení, že hrozny mohou být tolik různých chutí a vůní! Hroznové víno, jahody, hroznové víno, třešně, hroznové víno, Muscat hrozny na kteroukoli estetické a náročný, a to navzdory skutečnosti, že hrozny růst a zachovat mnohem jednodušší, než jablka nebo hrušky. Révy začíná nést ovoce za dva, nebo dokonce třikrát rychleji.

Vážení čtenáři! Nic není věčné v tomto světě, každý a všechno se mění v něm. Vzhledem k tomu, Flip sekulární pochybnost a skepse - hrozny přišla na Sibiř. Udělejte krok směrem k němu, a najdete ve vaší zahradě nového přítele, a možná i novou lásku.


Hrozny obavy ani studený, ani teplo ....

Naše zahradnictví prodejna je v jistém smyslu klub zahrádkářů. Lidé diskutovat vše o zahradnictví. Mnozí staří známí a přátelé. Když přivedl k prodeji sazenice vinné révy, zahrádkáři často vyvstává otázka: vzít, nebo ne vzít - vzhledem k tomu, že mnozí nevědí, jak to utajit. A kdo čte zahradní knih a článků, odborníci říkají, že vše, co je obtížné a kanitelno.

Ale osobně, choval jsem se hrozny a ostružiny lutrasilom (spunbond) №60 a film. Ale tady se musíme podívat blíže na jižních oblastech vyžadovány krycí materiál tenčí. Když je mráz porazit hroznové listy, odstraňte je opatrně, takže není jeden kus papíru. Pokud nepršelo, vlagozaryadny strávit zalévání. Pak se kmeny stromů spát humus nebo kompost vrstvu 5-6 cm a horní vrstvou humusu, písek je sypaná, smísí ve stejné části s popelem (může být jednoduše struskou), a pokrývkou lutrasila staré kusy. Dříve se používal jedlové větve, ale je to nevděčná práce - skartovat větve jehličnanů.

Hroznová plodina je vinná réva provazy a váží naskládané na lutrasil. Nejlépe také kryl lutrasilom (nutně nový).

Hrozny kryl někde uprostřed, nebo v druhé polovině října, ale opět zde musíme se podívat na počasí a podle krajů.

Počasí v Rusku nyní nestabilní, nejasné. V případě, že teplota je negativní, přes lutrasila jsem kryl konvenční fólie, a v případě, že teplota je vyšší než nula v průběhu dne, pak zastrčit celofán na obou stranách - aby vzduchové otvory, a v noci jsem se znovu uzavře. Při vytváření denních teplotách pod bodem mrazu dobrý film stiskněte mé cihly nebo jiné dostupné materiály.

Ano, zapomněl jsem říci, že vinná réva před přístřeší popraškem prosáté dřevěného popela.

Mám tři pravidla pro hroznového výsadbě:

  1. Nejvyšší místo.
  2. Nejslunnější místo.
  3. Místo, kde se hodně sněhu hromadí.

V roce 2010, s abnormálně studené zimy, kdy teplota klesla na -48-50 ° C, byly zmrazené jabloně, růže, lilie a další, a země byla zmrazena více než dva metry, hrozny dali úrodu.

Ještě réva mokré?

Ano, někdy se smáčí, ale to nemá žádný vliv na jeho zdraví. Je pouze nutné včas zastrčit celofán nebo jej zcela nezačaly hnít víno. Je to jako růže - budete potřebovat čas, aby odhodit sníh a v případě potřeby otevřít. Před koncem návratu mrazu hroznů I zasazené Loutra Shiloh, protože je dobře propouští světlo, a rostlina dýchá, a v případě silných mrazů vrátit celofán udržet ready.

Na jaře budeme mít vítr, slunce praží, takže hrozny rychle schne a není issushivaetsya. V den nula teploty pod zatažené, bezvětří počasí, otevřel jsem ho rozvázat vinice, uzavřete plastové boxy zpod ovoce, takže to bylo zdarma, protože kartáče začnou růst, a brzy se objeví barva.

Vinná réva se postříkají nebo ochrannou látku, která je po ruce, - propolis (1 lékárna lahvička 10 litrů vody) zelenkoj (1 lahvička na 10 litrů vody), tmavě růžová roztok manganistanu draselného. O týden později - hnojení. Na druhou stranu jsem kryl lutrasilom, a tak když se čeká na návrat mrazů. Na začátku června, zvedám vinice a svázat do mřížoví hrozny již v plném květu. S pozdravem,

© Autor: Valentina Goncharenko. Novosibirsk region. p. č. Krasnozerskoe. Str. Výročí, d. / 2.


S.BUDRIS, Krasnojarsk

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Hrozny přeformulováníHrozny přeformulování
Hrozny na Urale - výsadba a péčeHrozny na Urale - výsadba a péče
Jak zasadit hroznyJak zasadit hrozny
Pěstování vinné révy: tipy pro začátečníky vinařůmPěstování vinné révy: tipy pro začátečníky vinařům
Pěstování vinné révy na Sibiři - vinice s přístřeškemPěstování vinné révy na Sibiři - vinice s přístřeškem
Hrozny paměti dombkovskoy (foto) - pěstování této odrůdy na severuHrozny paměti dombkovskoy (foto) - pěstování této odrůdy na severu
Hroznového kultivace Amur v oblasti LeningradHroznového kultivace Amur v oblasti Leningrad
Připravte se hrozny na zimuPřipravte se hrozny na zimu
North hrozny - výsadba a péčeNorth hrozny - výsadba a péče
Pěstování vinné révy „Lydia“Pěstování vinné révy „Lydia“
» » Hrozny na Sibiři - chata a zimní uskladnění