che.herbefe.ru

Vosy na hrozny, co dělat a jak se vypořádat

Odrůdy, které se nebojí vosy a způsobů nakládání s nimi

Léto v minulé sezóně byl úspěšný, a to zejména nájemníci byli rádi, že teplo. Ale idylický obraz zkažených vosy. Tato invaze tohoto hmyzu, neviděl jsem v 30 letech mých tříd ve vinohradnictví.

Co je zajímavé, že nebyly žádné známky takového stavu. I obvykle pre-najít a zničit vosí hnízda, pak mé oko chytil jen jedna malá, a já jsem se rozhodl, že letos v létě odpočinout od bojů o sklizni. Ale tam to bylo! Na konci července, stačilo jen začít dozrávají hrozny, noční můra začala! Doslova mraky bzučení milovníky sladkého napadl ještě nezralé ovoce a ovoce má jablka, hrušky, švestky. A co je opravdu úžasné, vosy začal hryzat zelí! Nikdy jsem o tom neslyšel. Sousedé hmyzí hordy vyhozen z úlů včel a zničili zásoby medu. Bylo nutné, aby jejich odstranění ze tam s vysavačem.

Děj hraničí na mých polí, mlází. Z tohoto důvodu je toto „OS sklizeň.“ Vzhledem k tomu, tyto přírodní faktory, udělal jsem sázku na výběru odrůd, které ovoce je slabě nebo vůbec poškozena tím, že letí „hlodavců“.


Související odkaz: Hrozny pro centrální pás - stupeň a péči


Odrůdy, které nejsou jako vosy

Odvrátit Hornet kmen vynikajících odrůd, dal jsem jim na milost nepříliš hodnotné, jako je Přátelství, Victoria. Bobule těchto kultivarů vosy přesto vysoce respektována. Všiml jsem si jednu zvláštnost: stejná odrůda vydrží různé vosy v různých letech. Takže, nemají dotkl v uplynulém roce Timur-2, plamen, Charlie, i když první nebyl pohrdání těchto odrůd. Nebyl poškozen plody bez pecek odrůdy Rilayns Pink bez pecek, zlaté rozinky, Atika. Zosia pecek. Je velmi těžce postiženy Rusbol muškátový oříšek. Eayu ale méně chutné, podle mého názoru, Sultana Záporoží bylo zničeno úplně.

Je známo, že přitahují vosy! velmi sladké odrůdy Muscat. Tato kritéria jsou plně v souladu s nejnovějším stupni B. Zagorulko Rozmus {pink muškátovým). Nicméně, avyur byl příjemně překvapen, že vosy nedotkl bobule. Také jsem neměl žádné poškozené plody Rozmus. A pokud k tomu přidáme časné zrání, skvělý výhled na velké shluky velmi sladké růžové muškátových bobulí velikosti 35x35 mm, pak tento druh není cena. Málo ovlivněné vosy takových odrůd Aladdin, Galahad, ametystová Novocherkassk. Jubilee Kostrikina, Brilliant.

Z příjemného objev loňské sezóny, chci zdůraznit první plodný potomek Rizamat. Začal dozrávají v polovině srpna, signál byl banda hmotnosti více než 1 kg, růžové a červené plody, vynikající chuti. Ve vzhledu je typický druh středoasijských Rizamat. Vosy pohyboval jen pár bobulí. Tato nová hybridní formy populárních chovatele. Kapelyushnogo. Její odrůdy a hybridy kromě krupnoplodnosti efekt prostě jiný odpor vůči vosy.

Jsme neměli trpět takové hybridní formy jako ultrarannyaya Adamas, Dion, Monsieur. nepatrně - Sensation, Julian, Attila, Furor, Hadži Murat {Výběr tádžičtina). Pokud Hadži Murat zasáhlo obrovské hrozny bobulí a 3 kg Furore překvapen chuti: do konce září bobulí získala mimořádnou chuť medu, i když, abych byl upřímný, o rok dříve rozruch neučinila moc velký dojem na mě. Ale v minulosti, plně dostál svému jménu.


Viz také: Odrůdy pro střední pásmo Rusko a Moskva - popis a péče tipy


Vosy hubení škůdců v hroznu

Nyní, několik vrstev, jak se vypořádat s vosami. Za prvé, musíme prevence: je to ničení vosích hnízd, předem, před hromadného odchodu, nastavení pastí.

Mohou nalít sladké voňavé likérových stará marmeláda, Kvas, kompoty. Zvláště efektivní smíchané s medem. To může být shromažďovány v kbelíku poškozen hroznů, přidejte vodu s přídavkem cukru, a několik dní bude připravena víno - perfektní potěšení pro OS, ze kterého nemohou odmítnout.

Zbývá jen ho rozlít na pasti.

Typicky je past je vyrobena z 1,5-litroeyh plastových lahví. Nejlépe někde 1/3 láhve klip a vložit averhushku krku dolů do spodní části, která se prolévá sladkou návnadu. Vosy proniknout dovnitř otvorem a nemůže dostat zpátky. Většina catchability byly 200-300 gramů skleněné nádoby se však uvolňuje je z poklesu objemu častěji. Inzerované na boj proti výkonu drog vosího Othos "horší než lidových prostředků.

Mnoho z nájemníků v první invazi vosy, kteří se snaží dostat ven ještě nezralé hrozny. Já bych nedoporučoval, aby si pospíšil. Jde o to, že Bůh nakonec kůra ovoce stává silnější, a vosa není tak snadné kousat prostřednictvím se.

Můžete postoupit do útulku clusteru gázu, blokuje přístup k bobulí. V určitém houževnatost a trpělivost opravdu o dva týdny chytat vosa pasti rodiny založené v okruhu několika kilometrů od místa

Je žádoucí mít několik keře s opožděným zrání ovoce.

Doporučuji odrůdy Count Monte Cristo, Arathi, Memory Smolnikova, Alex, New Century a některé další, které jsou splatné v polovině září a plody, které vosy nedotýkaly. Vedle své činnosti prudce klesá v tomto období. Svazky těchto odrůd mohou zavěsit do konce října, potěší majitele, ale je to za předpokladu, že neexistuje žádný silnými mrazy.


Související odkaz: Proces hrozny - léčiva (tabulka)


Pojistit budoucí úrodu ze ztrát, je třeba předem vybrat spolehlivou řadu, a to zejména v záložce vinic. Odrůdy teď moře, existuje spousta, aby ji vybrat, hlavní věc je neudělat chybu.

© V. čejka Kaluga

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Co je to nebezpečné ovoce rot jablka?Co je to nebezpečné ovoce rot jablka?
Vosa - kuchařeVosa - kuchaře
Drvopleň Hrušňový (foto) opatření pro boj protiDrvopleň Hrušňový (foto) opatření pro boj proti
Pěstování vinné révy na Sibiři - vinice s přístřeškemPěstování vinné révy na Sibiři - vinice s přístřeškem
Northern hrozny pro Moskvě a středním Rusku pro výrobu vína domaNorthern hrozny pro Moskvě a středním Rusku pro výrobu vína doma
Pěstování brambor v regionu NovosibirskuPěstování brambor v regionu Novosibirsku
Fern - Vlastnosti a aplikaceFern - Vlastnosti a aplikace
Rostoucí okurky: dva problémy, a osm pravidlaRostoucí okurky: dva problémy, a osm pravidla
Pěstování kiwi - roubování révyPěstování kiwi - roubování révy
Boj proti Phytophthora v Moskevské oblastiBoj proti Phytophthora v Moskevské oblasti
» » Vosy na hrozny, co dělat a jak se vypořádat