che.herbefe.ru

Jahody v regionu Jaroslavl - rozmanitost a boj proti botrytis

Pěstování jahod v regionu Jaroslavl - výsadba a péče

Zachovat výsadbu této plodiny z chorob a klimatických volánky -problem není tak jednoduché. Ale je to proveditelné. Pokud chcete, můžete mít brzy na jaře ochutnat voňavé plody!

Boj proti plísni šedé na jahodách

Můj zvláštní love - jahoda.

To je důvod, proč taková radost vždy přečíst články o této lahodné, voňavé a užitečné bobule. Rozhodl jsem se sdílet část svých zkušeností. Začnu s tím, co nepříjemné. Takže, ze všeho nejvíc v zemědělských postupů této kultury mě rozčiluje šedá plíseň na bobulí, blikající jako požár. Může být oko zavřené, dohlédněte na vlhkosti v postelích a přesně tak, jak lékárně, ověřování zálivku, ale najednou deště sestoupí, a nemoc je už tam.

Začal jsem hledat cestu ven. Loni na jaře, se rozhodl udělat jahodový sklizeň dát brzy, před deštěm, v druhé polovině června. Za tímto účelem, v dubnu, na sněhu, kladen na postelích drátěného oblouku a zajistěte je pomocí kolíků krytiny. Ve skutečnosti, země ohřeje mnohem rychleji, než ty bez přístřeší, keře rozmrazeny a dána možnost jejich zpracování (odstranění starých listů) dříve, než je obvyklé. Pak jsem přivádí rostliny NPK (1 polévková lžíce. L. 10 litrů vody, a pak se do poloviny litr tohoto roztoku se vlije pod každým pouzdrem).

Potěšen, jak brzy teplo a krmit své zemlyanichka vydáno nové listy, začaly tvořit nové knír.

Nyní je čas k preventivnímu boji proti plísni šedé a škůdcům: zpracovaných přistání fungicidů a insekticidů široký akční. Ulička spí klesla jehličí. Před květem (v pučení fázi) se získá hnojení rostlin, druhý - roztok kuřecího hnoje ve směsi s popelem.

Mnozí věří, že je nutné, aby usnout jahodový hnůj - a je zaručeno, sklizeň. Ani trochu to: z takových lahůdek keře začínají ztloustnout, a to rychle a bujně roste listy. Ale stopky vytvořena, naopak malé, az této plodině je výrazně snížena. To je důvod, proč je důležité, aby překrmovat voňavé bobule. A pak s hnojem sběru lesních plodů nepříjemné. Mnohem hygieničtější kombinovat s zavlažovací zařízení (nebo po dešti) obvazu, kde je možné použít nálev a kopřivy a nasáklých kvašený chléb.

To je moje jahodové rostla a kvetla pod oblouky dohromady. Deště v moderování, a krycí materiál nezasahuje nebeské úřadu do vody lůžka. Ale jakmile meteorologové předpovídali na druhou polovinu června dlouhých deštích, jsem to změnil na krycí fólii na bobulí zralých bez zamokření. V důsledku všech svých snah, jsem shromáždil bohatou úrodu o dva týdny dříve. Bobule jsou velké, voňavé a botrytis téměř nikdy dojít.


Viz také: Podzim výsadbu jahod


Odrůdy jahod pro Jaroslavl regionu

A teď o třídách. Mám ráda experimentovat a rozvíjet nové položky. Loni na jaře jsem si koupil jednu časnou chovatele Fleur a Gariguetta, středně rané Sarah Marshall a, a později Izauru a skloněná Maestro. A ačkoli oni jsou, jak se říká, že přišel k soudu a mne potěšil svým výnosem jahodové aroma, zvláště chcete zvýraznit dva z nich.

Za prvé, je to Fleur (foto 1). Co je to tak nadšený mě?

Za prvé, tento Strawberry překvapivě brzy začnou květu (stonky květin její postavení a dlouhé) a, v uvedeném pořadí, nést ovoce. Kromě toho plody dozrávají ve velkých množstvích, takže musel sklizeň které mají být shromažďovány každý den, maximální - každý druhý den. Za druhé, Fleur je velmi pohodlné a rychlé sbírat zralé plody. Bobule samy o sobě jsou velké, tmavě červené, silné a stejnou velikost. Formulář - podlouhle kužele. Při skladování udržet lesk a ošlehaný, dobře tolerované dopravu.

A co je nejdůležitější - tato odrůda je odolná proti padlí a je odolný vůči dlouhodobému dešti. Kromě toho, kníry Fleur rychle rostou a vydal téměř půl metru, díky němuž je možné množit závod v krátké době.

No, můj druhý nejoblíbenější - Maestro (foto 2). Tato nová třída francouzského výběru den-neutrální. Vysoce výnosných, Medium brzy zrání, s velkými bobulemi kuželovitý tvar, krásné zářivě červené barvy. Jsou velmi chutné, šťavnaté, s vysokým obsahem cukru, silná. Průměrná hmotnost lusků až '32 keře na Maestro silný, ale kompaktní. V důsledku silného kořenového systému je dobře snášen teplo a sucho, a mají dobrou odolnost vůči nemocem.

Tato odrůda umožňuje sklízet od konce května do konce října v otevřených polních podmínkách. Kromě toho je výtěžek vždy vysoká a pravidelná. V jedné vlnové plodu v příznivých podmínkách kultivace může poskytnout až 500 g bobulí vynikající kvality. No opylovány ve všech podmínkách. Maestro jako Fleur umožňuje rychlý knír, již s bodcem, který jsem řez a transplantované na nové místo téměř po celé léto. A hlavní plodící keře se neprojeví.

Ale to není všechny mé pokusy v minulé sezóně. Chtěl jsem, aby vychutnat zimní a čerstvým ovocem Maestro. To je důvod, proč jsem transplantovány jeden keř v hrnci a přiveďte k domu. V zimě je to pravda, je zjevně nestačí světa: dal květinu v prosinci, ale ne zrající bobule. Ale já jsem se nevzdal.


Viz také: Kalendář péče o jahod - jahody


Koupil LED lampy speciálně pro rostliny (s obvyklým víčkem), zašroubovat do stolní lampy a začal dosvechivat mé buše, nesmíme zapomenout ani napojena pravidelně a krmiv popel sníh vody a komplexních hnojiv. A na konci února vydal Maestro hojné květinové stonky, a on začal konečně plody. 8.března jahody ochucené mi představil dárek! Letní transplantovány opět obnovily svůj knír ve skleníku, aby sklízet plody mi prosím až do mrazů.

© Autorská :. Sofia Stolbunova n Volga Jaroslavl region.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Odrůdy jahod pro sklizně plodů celou sezónuOdrůdy jahod pro sklizně plodů celou sezónu
Proč jahoda bobule vyschnoutProč jahoda bobule vyschnout
Jak se dostat superurozhay jahody?Jak se dostat superurozhay jahody?
Vaše jahoda plantážVaše jahoda plantáž
Mnoho nejen jahod keře, ale bobuleMnoho nejen jahod keře, ale bobule
Nejlepších odrůd jahod.Nejlepších odrůd jahod.
Skloněná jahody na své letní chatěSkloněná jahody na své letní chatě
Jahoda Kultivace: na základě své zkušenosti a dalšíJahoda Kultivace: na základě své zkušenosti a další
Jahoda sklizňový rok po výsadběJahoda sklizňový rok po výsadbě
Žlutá zázrak (foto) - paleta jahodovou skloněnáŽlutá zázrak (foto) - paleta jahodovou skloněná
» » Jahody v regionu Jaroslavl - rozmanitost a boj proti botrytis