che.herbefe.ru

Pěstování mrkve - péče testován odrůd a přípravu půdy. Výsadba mrkev.

Jak zasadit mrkev, díval se za ní, a několik receptů

Téměř všechny nové odrůdy a hybridy mrkve mají velmi vysoký výnos a dobrou chuť, bez chuti, a to i když je tráva roste přes. Jsou však růst mrkve v podmínkách blízkých k dokonalosti - a tak obvyklý děj jejich růst je obtížné.

Na základě toho, jestli máte obyčejnou chatu a ne příliš úrodnou půdu, a pak se snaží dát je třeba v první řadě všech testovaných odrůd mrkve.

Hlavním a první výzvou vlastníky webových stránek a zahrádkáře - výsadbou (naočkování) mrkve - to opravdu trvá hodně usilovné práce, neboť. Pak je třeba počkat na klíčení a produkovat neméně obtížný úkol probírkové mrkev jako „krása z vězení“ nemá rád hustou výsadbu, a rozhodně netoleruje plevel okolí.

Zbytek péče mrkve není tak těžké - čas, aby se odstranily kořeny či pletí, zalévání a volných lůžek a uličkách.

Třetí etapou při pěstování mrkve, závisí na množství sklizně mrkve - jsou známy její zátěž nepociťuje a pokud sklizeň byla úspěšná, pak vyčistit a provést ji do sklepa mnohem jednodušší.

Základní péče pro mrkev

Každý, kdo někdy zasadil mrkev a sledoval průběh jejího růstu, vím, že ze všech druhů zeleniny ze sazenice mrkev objevují téměř nejdelší dobu - 25-30 dní (20 dní ve velmi uvolněné a oplodněných půdy). To se děje v důsledku skutečnosti, že mrkev semena jsou nasycené éterickými oleji (rys téměř všechny celer), a tedy velmi špatně oteklé po výsadbě v zemi.


Viz také: Volba semena pro pěstování - energie semeno


Jakmile přátelské výhonky je třeba udělat první probírkové mrkev.

Názory zemědělci v této věci se liší, ale šťastnou střední výsadby hustota a pěstování mrkve - až o 30 25ti mrkev HA1 metr, to je od 4 do 5 cm od rostliny. Jedná se o standardní a platí to by mělo být poté, kdy je uvedeno jinak na obalu se semeny.

Po výsadbě, řídnutí mrkev druhý časově náročný proces, při jeho pěstování, atd., Jsou zasílány pouze zalévání proryhlivanie postele a mezi řádky, pletí a čištění, které nejsou tak složité.

Pěstovat velké mrkve je třeba, aby sekundární ředění. Ať je to nutné, pak, když sklizeň zeleniny paprsek. Nechat druhého prořídlé 6-8 centimetrů mezi mrkví. Tato vzdálenost jim umožní svobodně růst, přičemž více živin z okolních půdy místech pro vytvoření velkého root.

čištění

sklizeň doba závisí na počasí a klima, ve kterém žijete. Komunikace s zahrádkáře a letní obyvatelé z různých oblastí Ruska, jsem dospěl k závěru, že většina z nich bez ohledu na region bydliště sklizeny mrkví pro skladování koncem září nebo začátkem října, protože růst mrkve končí, když průměrná denní teplota 5-6 stupňů Celsia.

Máte-li odstranit mrkev příliš brzy, pak procentní ztráty během dlouhodobého skladování se zvýší v důsledku dlouhého pobytu v teplém vzduchu, pokud pozdě v sklizni mrkve mohou trpět botrytidy, nebo ještě hůře, že tam pod zmrazení (obvykle zmrazené mrkve hrozné pod -3 ° C ).

Jak uchovávat mrkev

Snad zbytečné říkat, že obchod by měl být největší, neporušené kořenové chorobám a škůdcům. Sbírají, i malé, poškozeno při sklizni mrkve nastartovat šťávu na saláty, konzervování a lemování.

Nejlepší způsob, jak ukládat mrkev, jak byl, a byl tam jeden - vylil jeho písek, který dává dostat do bakterií, patogenů a chorob u spory ovoce mrkev, a zároveň zabraňuje ztrátě ovocných mrkve vody, tj jeho dehydratace (při rozlití písek mrkev pružný a „ostrý“ i na jaře) ..

K tomu, položit vrstvu mrkve, ve kterém jsou jednotlivé kořeny nejsou vzájemně dotýkat a nalít do písku (I používat pouze šedý, řeka - žlutá kariéru z nějakého důvodu dám nejhorší výsledky). Také položit a druhou řadu, jen menší plochu a přes jeho nalít písek, atd. To by měl dostat jakousi pyramidu.

Ochrana a léčbu onemocnění mrkve

Pro kontrolu houbových a bakteriálních onemocnění, a žádám Mikosan Guapsin. S kořenovou hnilobu v mrkvi je nejlepší pro boj proti drogové Trihodermin. Za účelem boje proti mšice módní používat Vertitsillin.

Setí, výsadbu mrkev - jak

mrkev odolnost proti chladu a je jedním z prvních plodin pro setí může začít jakmile sníh roztaje. Tvorba hoe mělké jámy, můžete nalít semena. Dno drážky před výsevem je lepší do vody, nebo ještě lépe, pokud jste uhodl si setí déšť.

1. U většiny rychlé sklizně raných odrůd mrkve osetých v březnu. Udělat hoe mělký žlábek.

2. Semena se vysévají jednotlivě. Mnohem jednodušší zasít cukrem potažených semen, které budou rovněž snáze řídnout.


To vám pomůže tento článek - Nezávislé granulovací mrkev Sejanus


3. Mrkev se vysévají každé 2-3 centimetrů. Maximální hustota výsadby mrkve - 30 až 50 kusů na metr.

4. Opatrně nalít drážku do hloubky setí nepřekročila 1,5-2 cm a opatrně zalijeme záhon.

Výsadba mrkev: Photo 2

Odrůdy mrkve - populární a plodné

Téměř všechny nové odrůdy a hybridy s vysokým výtěžkem z mrkve. Dříve považován za nejlepší ochutnat domácí odrůdy, jako například "vitamin 6„(Hlavní vada grade popraskané a poté nepoužitelný skladování - jak se vypořádat s praskáním mrkve číst zde) A "nesrovnatelný“. které nyní představují konkurenci "Campo""Perfektsiya""podzimu queen„A mnoho populárních hybridy.

Různé podzimní královny

pozdě grade

Plody ve válcovém tvaru, procházející do spodní části kužele. Barva nasycený, jasně oranžové. Dosahuje správnou délku Péče o 25 centimetrů. Chuť je sladká. Velmi šťavnaté odrůda. Odolný proti popraskání. Stejně dobře hodí k jídlu čerstvé a zakatok a pro dlouhodobé skladování.

Vitamin "6"

Průměrný stupeň zrání mrkve. Formulář - protáhlý, zužující. Maso je velmi sladký a jemný. To dosahuje délky 20 centimetrů. Jádro střední žluté. Stejně jako mrkev, „královna podzimu“ je vhodný i pro šťávu a pro skladování a salátů.

mrkev kalendář péče

Měsíc 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Setí - - + + + - - - - - - - Decimace - - - + + + - - - - - - Hnojení - - - - + + + - - - - - Pletí - - - - - + + + + - - - HARVEST - - - - - + + + + + - -

Viz také: Praktické rady pro pěstování mrkve


Recepty pokrmy z mrkve

pikantní mrkvový

Mrkev promyté a vyčistit. Ocasy, můžete odejít. Vařit doměkka. V misce smíchejte citronovou šťávu, olivový olej, koření a nasekané lístky koriandru. Přidejte vařené mrkve, promíchejte a dejte stranou v lednici po dobu 2-3 hodin, takže je marinovaný. Před podáváním Miska se solí podle chuti.

budete potřebovat

  • 500 g baby mrkev, vhodné zmrazené
  • šťáva z jednoho citronu
  • olivový olej
  • kmín, koriandr, pepř, sůl
  • koriandr paprsek

Krém mrkve polévka

Mytí a čištění zeleniny, pak střih brambory a cibuli na kostičky a mrkev nahrubo roštu. Soté cibule v olivovém oleji dozlatova a přidejte mrkev, vaří se po určitou dobu, a to minimálně pět minut a poté se přidá mouky a dobře se promíchá.

Nalijte do pánvi kuřecí vývar, přiveďte k varu a přidejte nakrájené brambory se zeleninou (protushennye).

Vaříme, dokud zelenina jsou vařené ne, pak vyjměte z tepla a brousit mixér. Přidejte smetanu a sůl podle chuti a pepř, pak se vaří na nízké teplotě po dobu dalších 5 minut.

Chcete-li připravit krém mrkvová polévka, kterou potřebujete.

  • Čtyři střední mrkev nebo tři velké
  • Dvě střední brambory
  • Dvě střední cibule
  • Litr kuřecího vývaru
  • olivový olej
  • 500 ml smetany ke šlehání
  • 1-2 lžíce mouky
  • pepř
  • sůl

Dezert „Orange“

Mrkev se promyje, vařené celek. Oloupeme a nastrouháme nahrubo. Pečivo smetany bič (můžete vzít vaření a bič s cukrem). Na talíři dát do plotýnce vrstvy mrkve, smetana, mrkve a znovu krém. Top se sušenými švestkami. Obloha s mátou a práškový cukr.

budete potřebovat

  • 2-3 mrkve
  • pečivo krém
  • slívy
  • máta
  • moučkového cukru

Dušené mrkve se sušeným ovocem

Mrkev Wash, kůry a řezané na plátky a vysuší máchání dobře. je nutné uhasit v pánvi zalijeme olivovým olejem a kryt na mrkev, přidejte trochu vody a dusíme na mírném ohni po dobu 7-10 minut, pak přidáme víno a sušené ovoce, a vaříme dále - až vařené mrkve. Na konci přidaného cukru podle chuti.

Chcete-li tento recept, budete potřebovat

  • kilogram mrkve
  • 50 mililitrů suchého vína (bílá)
  • 100 g rozinek
  • 100 g sušených meruněk
  • 100 g sušených švestek
  • olivový olej
  • cukr

Salát „Zdraví“

Zelenina pro salát, umýt, oloupeme a nakrájíme tyčinky odděleně. Fold dělených zeleniny v hlubokém talíři nebo mísy, přidáme olivový olej a citronovou šťávu, přidáme trochu cukru. Na konci vaření, přidejte pražená sezamová semínka a sůl. Salát před jídlem by měl vařit po dobu půl hodiny.

Chcete-li tento recept, budete potřebovat

  • velké řepa
  • velká mrkev
  • středně velké bílá ředkev
  • semena černý sezam
  • citronová šťáva (1 ks.)
  • sůl
  • olivový olej

Pěstování mrkve - poradenství truckeři a zemědělce


Pěstování mrkve závěry 7 a 6 pravidel

Zažil jsem zahradník, který se používá k překonání obtíží. A naučil jsem se být trpělivý při hledání odpovědí na tajemství, které jsem požádal rostlinu. Přiznám se, že většina problémů jsem vytvořil mrkev. Ale na první pohled to vypadá tak poslušní! Musel jsem to zkusit nejrůznější způsoby jejího pěstování, setí semen různými způsoby a v různých dobách. Jako výsledek, to nejlepší jsem začal pěstovat mrkev později zasadil v červnu. Tentokrát než uživatelsky přívětivé? Za prvé, v naší části dešťů se chýlí ke konci ve druhém přestává let mrkev mouchy, no a zatřetí -blagopriyatny období lunárního kalendáře. I dostat z této mrkve pozdní v říjnu. Plody všechny hladké, jasný, šťavnaté. I ukládat do pytlů s pískem, stanovené ve sklepě. A držet je mrkev velmi dobře. Ukazuje se, že pro zimní zásoby jako pozdní výsadbu - tou nejlepší volbou. Zároveň se nyní mohu sdílet, a závěry vyplývající z jeho pozorování.

To je nejlepší mrkev roste kde lehkých půdách. Proto, vzhledem k tomu, že máme černé půdy, jsem na vrcholu lůžku z mrkve pokryté zemi smíchané s pískem. V tomto případě se netvoří škraloup, který je obtížné prorazit natáčení.

Velmi rád mrkev půdě jsem běžel Organické látky před 2-3 roky. To je otázka, z postele, kde jsem vysázených okurky, cukety a brambor.

Fungovalo to dobře spolu s výsadbou cibulí. přejímané I část cibule mrkvové-Seva a uličky - Chernushka.

Na počátku výsadba řádku rozteč mrkvové GTC-drivayu směsi popela a tabáku nebo papriky (1 hodiny. L. Na 200 g popela).

Mrkev rostla „sledoval“ s dlouhotrvajícím suchem a použití čerstvého hnoje.

Po výsevu semen zprvu jednou týdně zalévání záhonů podpořit proces klíčení.

Podle toho, jak jsem se zasadil mrkev, a to vždy před tím, než promývá (více než jednou) semena s teplou vodou umýt plenochku, zpomaluje klíčení v půdě.

6 pravidel pěstování mrkve,

Před pár lety jsem se rozhodl experimentovat a zasadil mrkev novým způsobem. To je způsob, jak jsem popsal jako „v zrání“ přesunuta semen, vybrané plné výši, že namáčí je v teplé vodě (dobrá klesla na dno pánve). Suché.

Toaletní papír řezat do úzkých proužků.

Byl vložen semen na pásu pasty mouky a vody, jak následuje: 2 na osivo ve vzdálenosti přibližně 1 cm od sebe, pak je mezera 1,5 cm, a tak dále.

Nejdůležitější věc: stříhat pásku po vysušení do čtverce tak, aby každý dostal 2 semeno.

Před výsadbou, srolovat každý čtverec v hrachu.

Treat jejich stimulátor růstu (10 kapek do poloviny litrové sklenice vody).

V připravených lůžek věšák na vzdálenost 5-6 cm se vybrání zaplaven vodou a suší se hrudky, kterým se na osivo do hloubky asi 2 cm. Pokropí ke směsi hlíny a písku v jedné rovině s povrchem země.

Samozřejmě, spousta povyku, argumentovat zde. Reliéf single - stuha se semeny, I sklizené v zimě, kdy byl volný čas. Papírové kuličky se semeny založenýma před novou sezónou v lepenkových krabicích, které jsou uloženy na suchém místě (ve skříni). Ale již zpracovány před výsadbou. Podle mého názoru je to nejlepší způsob, jak přistání, protože semena jsou uloženy a nemusíte trávit čas a energii na prolomení lůžka, která tvrdé ve stáří. Kde výhonek na lůžku z dvou zárodků, kdo odstraní v kroku vázání.

Wet - pro mokrý

Každý rok se snažím, aby obsadit svou zahradu, že on a potěšila oko a kultura byli přátelé s sebou. Zde, například, mezi řádky brambor (I mají čtyři Bush každý) zasazeny dvě řady krmné řepy (jsem udržet kuřata). Děj okurky na jedné straně obsadila dvě řady červené řepy, s další - fazole. Cibule je obklopen web mor- Kovno i jinde střídal cibuli a mrkev postele. Melouny vysazené mezi řadami kukuřice, aby byly chráněny před větrem tedy (to udělal poprvé, a je velmi spokojen s výsledkem). A záhony zelí obsadila dvojitými řadami řepy.

Je jasné, že ve stejné době a dodržovat nezbytná pravidla umístění. Například, rajčata jsou umístěny tak daleko od brambor, aby se zabránilo obtěžováni Colorado. Chci se podělit této souvislosti několik závěrů. Při přesazování v otevřené zemní vlhkosti půdy (jako mnoho důvodů rekreanti) nevadí, protože rostliny hojně napojena dolů v otvoru. A další věc: v případě, že semena před výsadbou promočený a vyklíčila, pak zasít je takto jen za zavlažovací zařízení (tak říkajíc, mokrý do mokrého). Možná jsem v něčem špatném, ale tato pozorování jsem učinil na základě více než jednoho roku práce na zemi.

Obecně platí, že se snažím kreativní přístup k umístění pěstování zeleniny na svých deset akrů. Je nutné všechny stejné potěšit sebe a váš domov je nejen úroda, ale i krásu.

© Ljudmila G. Čurkin Charkov.


Jak uchovávat mrkev správně

Hlavní věc, s úklidem a skladování mrkve - zvolení optimální čas a vykopat kořeny před mrazem rezistentní.

Family: Umbrella nebo celer

Cyklus: dvouletá rostlina: v prvním roce života tvoří růžice listů a kořenů, ve druhém - osiva a keřů semena

Kořen: zaoblené, válcový nebo kuželový tvar, žlutá, oranžová, růžová, červená nebo fialová-černá, 30 až 300 g a více

střídání plodin: Nejlepší prekurzory - okurky, zelí, rajčata, cibule, brambory rané, který byl zaveden v rámci organických před 2-3 roky

Příliš brzy čištění vede k významné ztrátě plodin a tvorbě jemných kořenů. V takové tenké vrstvě mrkve, je uložena špatně se hromadí méně karotenu a enzymy. Přezrálé kořeny - Škoda, že crack, tuhnout, ztrácí živiny.

Biologické mrkev splatnost nastane, když vlastní řadu forem a barev, obvykle na 100-110y dní po vyklíčení

A odstranit je při nižších teplotách. Podkopává mrkev zahradní vidličku nebo lopatu, a pak vytáhnout z vrcholů. I sušené pod baldachýnem na slunci {kořeny

Volba čas sklidit mrkev

Jak je to možné? Všiml jsem si, že čištění mrkve závisí na vlhkosti půdy a srážek. V případě, že podzimní počasí je suché, s žádným vyhrabávat ve spěchu. Je-li vlhkost půdy se začíná výrazně kolísat, kořeny okamžitě uklidit, jinak prasklý.

podvyalitsya) a poté oříznout vrcholy ramena v jedné rovině s hlavou nedotýkala tkáně. Zdravý, bez mechanického poškození opustit mrkev pro skladování a malé, popraskané okamžitě recyklovat (na roštu nebo zmrazení).

Způsoby skladování mrkev

Během své zahradnictví zkoušel mnoho způsobů, jak uložit mrkev.

FACT: skladování mrkev třeba konstantní teplotu (maximálně -1 ... + 1 ° C.) A relativní vlhkosti 90-95%.

v krabicích

Krabice s tlusté stěny a víčka objemu nejvýše 20 l dát ve sklepě stát 15-20 cm nad úrovní podlahy v malé vzdálenosti od stěn. Na spodní části krabice válcování v čisté řece, mírně vlhký písek vrstva minimálně 20 cm. Potom se zásobník mrkev {lepší tipy svisle směrem dolů), aby kořeny se vzájemně nedotýkají a pokrytý pískem. Jen stack a druhá vrstva. Vrstvy v krabici by měla být větší než 5-6, protože více mrkve ve spodní části může „dusit“.

V písku

Pokud hodně mrkve, polovinu storage můžete nalít velké, lehce navlhčený čistý říční písek vrstvu 2-3 cm a dát zeleninu pyramidu či rameno. Každý řádek mrkve pokryté vrstvou písku 1-2 cm. Výška zdiva by neměla překročit 1 m.

Chatterbox

Clay zamíchat do husté smetany, máčené ve svých kořenech, a vyjměte zemi. Kolem mrkve tvořily jakousi hlíny kryt, který ji chrání před kazu a onemocnění. Po vysušení umístí do krabic nebo košů. Na jejich spodní straně, a mezi řádky válcování cibule nebo česneku lusku. Před tím, než jíl může ponořit kořeny nejprve v česnekové kaše: 1 polévková lžíce. stroužky česneku mince a plemeno ve 2 litrech vody.

V půdě

V zasněžené zimy mrkev dokonale udržuje nevyko-pannoy. Před mrazem odříznout na vrcholcích kořenové plodiny, aniž by došlo k poškození pokožky, sypané lože rašeliny nebo suchého listí, pokryté jedle tlapkami (a může být sláma, ale to může být dostal pod myš), pak je film, který neobdržel vlhkost v zimě - a dokonce i sníh. Šťavnaté, sladké, křupavé mrkev dig v dubnu.

Tyto tašky z polyethylenu

Příprava infuzní jehly nebo Průsvitný 100 g suroviny 1 litru vody, trvají 4-5 dny.

I vynechat to hlízy po dobu 10 minut, suší se, dají se do pytlů a sypané piliny lože 10 cm. Vaky dát do sklepa a zůstat otevřený.

hromadně

Mrkev ve sklepě mohou být uloženy ve velkém, opylit křídou nebo peresloiv cibule slupkou, vlhkou rašeliníku, a trochu mokré borovice piliny.

Mrkev - výhody

Existuje mrkev užitečné pro zrak, kůži a sliznice.

Zeleniny posiluje střeva, odstraňuje radionuklidy z krve a přebytek cholesterolu.

Čerstvé mrkvové šťávy - dobrý způsob, jak obnovit a po srdečním infarktu. Pít na 0,5-1 st. 3 krát denně před jídlem.

Při ateroskleróze, močových kamenů a žlučové kameny užitečných 3-4 krát denně vypít 0,5 umění. směs mrkve, řepy a okurek šťávy. Průběh léčby - 1 -2 týden.

angína

varikózní prodloužení žíly

bolení v krku

Pour 1 polévková lžíce mrkev semínka 1 polévková lžíce. vody, vaří po dobu 1 minuty, aby trvala 2 hodiny na teplém místě nebo termosky.

Strain. Pít 3 lžíce 3 krát denně. Samozřejmě - 2 non-Delhi.

Pour 2 lžíce bot- si Sušená mrkev 0,5 litru vroucí vody po dobu 8-10 hodin. Pít ve formě tepla 1/3 cl. 4-5 krát denně po dobu 20 minut před jídlem 1 až 2 měsíce.

1 Art. čerstvé mořské Kovno šťáva add

2-3 stroužky nastrouhaného

česneku a pít při

30 minut před jídlem 2

dvakrát denně po dobu

2-3 dny.

Faust Shkatulov, Žodino


pěstování mrkve na písčité půdě

Jsem také zkušený zahradník, a já chci mluvit o mrkev. Jen si rezervovat: Na pozemku mám písek. Tam prostě experimentování, jsem nedržela: a podzimních zasadil mrkví a přes postele a střídal s cibulí ... Ale mám to nevyšlo: rostl mělký a „kudrnatý“ - v několika ocasy. K radosti králíků sousedů&# 8230;

Jednoho dne, byl jsem příliš líný zastavit auto na JZD poli mrkve. Vždy závistivě pohlédl na selektivních mrkev tašky. A pak si uvědomil, zásady pěstování mrkve, mám tři roky s výbornou sklizeň rovnenko mrkev, i když je půda na mě všichni stejní a písek.

Pružina po kapkách šířku lože asi 80 cm, ve středu ji dělá hloubku drážky 35-40 cm po celé délce. Získané v zahradě dvě pozemní hřebene. Jsem trochu vyrovnat až 10 cm široká, přístřešek vody z hadice, posypeme popel a zasít mrkev v šachovnicovém vzoru.

Zasít snaží zřídka, někde mezi 4 cm semen. Trochu sypané suché zeminy a krycích krytiny, tak dlouho, dokud není stoupání. Nezapomeňte na vodu občas přímo v útulku. Po vzejití pronajmout potahový materiál, a tam se již začíná pečlivě napojena brázdy lůžek centra.

Ředění se snaží nedělat, aby nedošlo k přilákání mrkev mouchu. Na sousedním výsadbu lůžka luk. Nyní mi Mrkev všechno hladce, šťavnaté.

Pokud jsou vytvořeny někde zahušťování - je decimována na jídlo, když se pěstuje. Je-li kořen obnažena, já bramborová ho, aby se stal zelenou.

© Natalia Pavlova Kolomna


Mrkev: Ogorodnaya tale

Pokud se budete řídit všechna pravidla a nebuďte líní, pak s rostoucí mrkev zvládne dítě. Pod přísným samozřejmě směrem ke starším.

Neúspěch dlouhé mrkve mě mate: sklizeň byla - dost nadávat, pak kořeny prasklý. V roce 2008 jsem měl možnost cestovat do Ufy na opakovacích kurzů. Tam žil dva týdny a po celou dobu, jakmile přednáška skončila, jsem běžel do obchodu se semeny.

Jo, a je to zajímavé místo: zde a obrovský výběr rozmnožovacího materiálu, katalogy, a před nákupem si můžete přečíst popis odrůdy. A když už stát ve frontě na nákup, komunikovat s pěstiteli a delishsya zkušeností.

Takže jsem si stěžoval na mrkev. Proto jsem vám radu, aby semena rostlin by mělo být v granulích - jsou nejvybranější a zpracovány speciální technologií. Koupil jsem tyto semena a inspirovalo jít domů. A všechny mé problémy jsou u konce.

A teď, jak rostu. Lůžka vždy dělat úzký, ale dlouhý. Vzhledem k tomu, mrkev nelíbí čerstvý hnůj, pak jsem oplodnit ho vždy humus (a pak dát do díry jen málo). Výsadba granule Matchbox odstup od sebe navzájem a na výstupu mezi řádky 15 cm. Pozorovány otáčení semen. Po výsadbě, jsem zapomenout mrkve po dobu dvou týdnů (pokouší zasadit brzy, když je vlhkost půdy je dostačující). Ke konci května, když to bylo vše zasadil, jsem zkontrolovat mrkev, když přišel.

A pokaždé, když jsem přesvědčen, že dobré klíčení. Když rostliny mají dobře vést, je zřejmé, kde jsou volná místa v zahradě. A dívám se na ně s cílem přiblížit do sazečky mrkev rostlin. Jemu jsem vždy vysazeny na okrajích hřbetu na všech stranách, a nemá stěžovat, to je místo, kde pitky.

Domov můj názor je, že nemám mrkev decimuje (pouze brambora méně zelené se sluncem). Roste sám od sebe, mladá dáma, a ne cibule letí, protože ona nemá rád vůni mrkve.

To je, jak jsme byli kamarádi už sedm let už, a sklizeň plodin (oba) je vždy pronajímán vynikající. Moje oblíbené odrůdy mrkve: Autumn královna, Nantes a Samson. Mám je rád, nejen proto, že mají velké kořeny, ale také to, že jejich trvanlivost je velmi dobrá. Jednou jsem kopat sklizeň mrkve půdy, plodin a přidejte do mřížky. My shlakoblochnogo zimní silnici, a to tam a dostatek vlhkosti a čerstvý vzduch.

Nejsem vychloubání, ale sdílím skutečnost, že to, co se naučila od pečujících osob, vděčnými jim za to.

Ludmila Patrakova s. Ucholy. Baškortostán


Mrkev: Tajemství plodiny

Výsev semen karotky, každý zahradník chce růst v důsledku velkých, hladkých, šťavnaté kořeny. Ale jak toho dosáhnout - výzva zkušení zahradníci se zkušenostmi!

FAMILY

Deštník, nebo celer

CYCLE

Dvouletá rostlina: v prvním roce života tvoří růžice listů a kořenů, ve druhém - osiva křoviny

kořeny

V závislosti na různých kulatého, válcového nebo kuželovitého tvaru, žluté, oranžové, růžové, červené

střídání plodin

Nejlepší prekurzory - okurky, zelí, rajčata, cibule, brambory rané, který byl zaveden v rámci organických před 2-3 roky

Péče o mrkev - a to nejtěžší úkol. Výjimka - výsadba a rané období vývoje rostlin, protože mrkev semena klíčí pomalu a silně ztrácí v tomto ohledu, semena plevelů. Pomoz mi, abych nakládání s těmito pravidly.

1. Čerstvé hnůj je kontraindikováno mrkev, takže osít svá semena kdekoli před 2-3 roky používání hnoje.

2. V těžkých půdách mohou kořeny rostou křivé, vousatý, tak do půdy dostatkem humusu a písku uvedu.

3. Při výsevu semen karotky odsunout trochu salátu semena, která bude sloužit jako maják kultury. Jakmile je salát označí řádky, pak začnu pletí mezi řádky.

4. Někdy sazenice mrkev jsou zpožděny kvůli dešti prošel. V tomto případě je změkčená půdní kůra osvěžující waterings. Následně nezpevněné půdu po každém zavlažování nebo déšť.

5. Mrkev odchlipování, takže mezi rostlinami alespoň 4 cm. Po ředění řádky výstupku a mírně napojena.

6. zalévány mrkev ve večerních hodinách a jen teplá voda. Poznamenal na písčité půdy zavlažování by měla být častá, ale kousek po kousku. V jílu a hlíny - vzácná, ale hojné.

Podle lunárního kalendáře nejlepší dny k výsadbě semena mrkve - 25-29 dubna, 24-26 květen, červen 28-29, 27-28 července

mrkev dressing

V počátečním období růstu, zejména mrkve potřebují dusík a fosfor. Z tohoto důvodu má silnější Sazenice hnojit dusičnan amonný s superfosfátu - o krabička zápalek 10 litrů vody. před sklizní (30-40 g 20-30 g superfosfátu a draslíku sulfát) za měsíc - I zúrodnit podruhé po konečném řad ředitelných (30 g diammofoska v 10 litrech vody), třetina. All hnojivo am podání ve vlhké půdě - pak je zaručena dobrá sklizeň.

Hřebeny - společně!

Také Orcs rostou v vyvýšených záhonech - ohřívají rychleji než běžné postele, sazenice objevují dříve a energicky. V zimě pozemků pro orbu oplodnit humus. Na jaře, jakmile tani a půdy je suchý, sypký fréza a řez vrcholy. V horní části hřbetu, aby mělkou drážku, ve které rovnoměrně a řídce zaseté semen mrkve. Když rostliny vyrostou na 7-8 cm, jejich prvním okamžiku decimace a oplodnit popel: jednotný valí po řadách na obou stranách hřebene - 1 polévková lžíce. 3 pog.m. Popel léčit mrkev a proti chorobám a škůdcům: (. 6 m Chybí 1 polévková lžíce), první příznaky utahování opustí nylon skladování nalít prosetému popel a řídce stříká to na rostlinách. Když je mrkev dobře zavedena, to decimuje podruhé a zúrodnit týdenní kopřiva, heřmánek, pampeliška a jitrocel (přičemž stejné množství v litrové nádrži na hromadu 30 naplněnou vodou, před použitím razvozhu 1: 4). Po výstupku uličky. V suchém počasí každých 10 dní hojně nalít vodu do brázdy mezi hřebeny.

Výhody mrkve

Jeden nebo dva mrkev rošt, vymačkat šťávu přes tenká, přidejte do něj 1 lžička rostlinný olej. Vštěpovat 2-3 kapky do každé nosní dírky. Pomáhá mi to zbavit ucpání nosu.

Ti, kteří chtějí mít zdravé zuby a dásně, je nutné často žvýkat mrkev - to zvládá bakterie, které způsobují zubní kaz a paradentóze, a odstraní zbytky jídla ze smaltu.

Když se zbavit studené bolest v krku bude čerstvé mrkvové šťávy - je vhodné opláchnout krky.

Mrkev šťávy smíchané s medem (1: 1), aby pomohla zmírnit kašel.

Aby se zabránilo výskytu mšic, mrkve mouchy a mrkve mera lůžek každé tři dny může být postříkaný tinktury jehličí, a po uvolnění a pletí mezi řádky posypané popelem, suchým práškem vlaštovičník.


Thunder Clap - mrkev stává sladší

O chuť mrkve byla dlouho diskutována. Byl vždycky dobrý.

A přesto, co je mrkev je nejvíce nejchutnější? Tato otázka se míchá vědomí zemědělci na konci XVIII století, jako věda prokázala, nejlepší mrkev roste pod hromy a blesky

Nejchutnější mrkev není ostré a tupé, ale ... „bouři“, která roste v „hřmění“, „hrom“ v době, kdy nadměrné zahrady vysver blesku kývnutí a za soumraku blikajících letní blesk. Tento náhodný hádat zahrádkáři Kateřiny éra zkontrolovány a potvrzeny (v 70-tých letech XIX století), velký ruský zahradník Jefim A. Grachev: „V bouřlivém létě dává mrkev chutnější produkty.“

Toto bylo následováno experimenty, tak říkajíc, na veřejnosti. A pro jistotu! V případě, že postele byly natažené sítě tenkých drátů připojených k bleskosvodu, mrkev přineslo úrodu „chuti ohromující!“

Samozřejmě, že chuť mrkve - koncept není tolik atmosférický jako odrůdy a půdy, jedním slovem, agronomické. Ale vezmeme-li v úvahu, že chuť - to je výsledkem složitého Horticultural vzdělání mrkev, úplnost údajů - jen pro dobro.

Ani odečíst nebo přidat

Při vysokých teplotách, v kombinaci s nedostatkem vlhkosti kořenů jsou vytvořeny zakřivené, rozvětvené a hrubá. Optimální teplota pro růst a vývoj mrkve - 15 až 22 ° C S nedostatkem světla z mrkve zpomalení růstu a hromadění suché hmoty (tvořen křída Kie kořeny) - mrkev - rostliny dlouho délkou dne - tedy roste dobře, když je délka dne po dobu nejméně 12 hodin.

Na zamokřených těžkých jílovitých a jílovitých půd, které slupkou, mrkev plodiny jsou řídké, a kořeny vytvořenými rozvětvené, špatně uložena.

To nemá cenu

Mrkev - cennou potravinou. Kořenová zelenina obsahují cukry, vitamíny - A (karoten), B1, B2, B6, C, E, PP, minerální soli vápníku, hořčíku, sodíku, fosforu a železa. Používá se v hypo-a beri-beri, je mírné projímadlo. V lidovém léčitelství, kořeny a semena mrkve se používá jako diuretikum a rozpustit kameny prostředků, zejména močové kameny.

Nedostatek vlhkosti vytvořena jemných kořenů nepravidelného tvaru, hrubý a dřevnaté.

-Li nadměrnou vlhkost generované popraskané kořeny, vrcholy roste na úkor tvorby kořenů. Vytvořené s půdou kůry vede k nedostatku kyslíku rostlin.

Kuchyňská linka z mnoha národů na světě, je nemyslitelná bez mrkve. Dokonce i mrkev barvivo váže chutný máslo, margarín a dalších produktů! Zvláštní význam má v dětství a klinické výživy. Vědci se domnívají, že každý jednotlivec za účelem udržení normální fungování těla měli konzumovat alespoň 8,5 kg mrkve ročně.

klíčový moment

semen mrkve se liší snížena klíčivosti (obvykle ne více než 70%), klíček pomalu. Před výsevem semen může být v kapse kopat do mokrou zem do hloubky 15-20 cm a vysévat, jakmile budou bobtnat - bude poskytovat přátelské výhonky.

Mrkev špatné stoupá na soutoku dvou případech: křída Coy uložení semen (méně než 1 cm) a nedostatku vlhkosti v půdě. Skutečnost, že mrkev semena jsou velmi pomalé bobtnat ^ vzhledem k vysokému obsahu tuku a esenciálních olejů. A proto, že semena mají malou mrkev, optimální hloubka jejich ukončení je 1-2 cm. Co máme? V suchém teplém počasí se horní vrstva zeminy vyschne velmi rychle a začít klíčit semena běda! - zemřít.

Uloženy v „hořčičné lázně“

Vyhrabání mrkev koncem září - začátek října. Je lepší, aby se zabránilo pod bodem mrazu kořeny.

Je to zachovalé lepší v krabicích, pokryté fólií na vrcholu, ale. přišel do prodyšnosti. Optimální skladovací teplota 0 až 1 ° C

Hojí rány

Strouhané syrové mrkve se aplikuje na popáleniny, prodloužené hojení ran, scrofulous a kurdějový vředy a nádory. Mimochodem, slavný ruský chirurg Nikolai Pirogov v roce 1883 společnost ruských lékařů dělal „zázračný účinek svezhenaskoblennoy mrkve je nemocný.“

Mrkev jsou dobře udržovány, pokud se popráší křídou nebo přidání vápenný hydrát, suché hořčice v písku, který nalít mrkev. Je také možné posunout kořeny suchým mechu, skrývá v horní části pilin.

© Autor: Daria Knyazeva


© Autoři: Vladimír Babijchuk Svetlana Berezneva, Volgodonsk, Maria Drobysheva, poz. Kachalin Maria Maksimenko


Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Podzimny výsevu mrkvePodzimny výsevu mrkve
Mrkev TallMrkev Tall
Semena mrkve - jak se dostat (na přípravu) a napravitSemena mrkve - jak se dostat (na přípravu) a napravit
Způsob pěstování mrkve (Sverdloskiy).Způsob pěstování mrkve (Sverdloskiy).
Korejský mrkev - štíhlé a chutnéKorejský mrkev - štíhlé a chutné
Společné výsadba v zahradě - některé kladySpolečné výsadba v zahradě - některé klady
Jak se vypořádat s mrkví škůdcům bez použití chemikáliíJak se vypořádat s mrkví škůdcům bez použití chemikálií
Mrkev - red beauty na chatěMrkev - red beauty na chatě
Agrotehnika pěstování mrkve v přirozeném chovuAgrotehnika pěstování mrkve v přirozeném chovu
Nejsladší odrůdy mrkve dětské výživyNejsladší odrůdy mrkve dětské výživy
» » Pěstování mrkve - péče testován odrůd a přípravu půdy. Výsadba mrkev.