che.herbefe.ru

Zahradnická technika John Jevons

Co je to „Zelenina na Jevons'

Mohu vám nabídnout novou technologii vysoce výnosné pěstování zeleniny v předměstských oblastech. Ve svém základu - na objevu vědců: aerobních a anaerobních mikrobů, biointensivny způsob amerického zemědělce John Jevonse, popsány v knize „Jak pěstovat více zeleniny, než si lze představit, a oblast je mnohem méně, než si myslíte,“ práci japonských a ruských vědců o pěstování okurek s choroboplodnými zárodky a samozřejmě osobními postřehy a závěry. Uvedu pouze závěry, vynechá celý proces, přišel jsem k nim.

Byl jsem překvapen a zaujala sklizeň údaje, které získaly vědce, reprodukovat biointensivnuyu technologie D. Jevons.

Posuďte sami. První číslice - průměrný, druhý - maximum.

Brambory - 450-3540 kg vazby, vodní meloun - 450-1450 kg ječmen - 45-110 kg, cuketa - 440-370 kg zelí tardivních - 870-1740 kg cibule - 910 až 2450 kg.mor-Kov - 680-4900 kg, okurka -540-2170 kg, rajčata - 880-1900 kg, červená řepa - 500-1200 kg, řepa, krmná - 1810-4300 kg, česnek - kg 550-1100.

Rostliny sedět ve stejném časovém rámci, který podporuje domácí zemědělství, i když semena, i když sazenic.

Co se týče schématu přistání, pro lepší oblast využití rostliny byly umístěny ve střídavém způsobem vzdálenosti od stopky k zastavení nebo od středu ke středu jámy byly identické. Pro běžné plodin jsou: lilek - 45 cm, fazole - 20 cm, meloun, dýně, rajče - 46 cm, zelí, cuketa, meloun, kukuřice - 38 cm, hrách - 7,5 cm, fazole - 15 cm, mrkev - 8 cm, petržel - 13 cm, cibule, česnek, řepa tabulka 10 cm, brambory - 23 cm, ředkev - 5 cm, okurky, papriky - 30 cm.

Japonský v Buryatia, a pak se v Barvikha u Moskvy dostala úrodu okurek v 1,7krát více než ruské řídící pozemku. Navíc mikrobiální byla spotřeba 1 lžička 1.. l. 10 litrů vody.

Mé oči se rozzářily: jak se mají chovat ostatní zeleninu?

Jaký druh bakterií?

A našel jsem odpověď v článku nazvaném „Mikroby proti nemoci.“

Zdá se, že se jedná o obvyklé řešení divizna (1/3 kbelíky divizna, zbytek - voda). Po všech kvasu, který je 5-7 dny (v závislosti na okolní teplotě), přidá syrovátka, podmáslí, odstředěné mléko - výrobní odpad, hnijící seno (2/3 lžíce + voda).

Tyto bakterie zabít padlí, anthracnose, plíseň, hniloba, atd. Různé

Celý pozemek je rozdělen do postele a cest. Šířka postele až 1,2 m, délka -. Svévolné, širokých stezek 0,3-0,5 m Chodíme jen na cesty v zahradě nedochází v každém ročním období. Vysázeny po celé postele.

Přípravek technologie D. Jevons půda je dvojitá kopání, pomocí humus nebo kompost vrstvu 5-7 cm, tj, nalije na vrstvu humusu vrstvy 5-7 cm, kopal na bajonetu, byla odstraněna kopat půdu, znovu nalije 5-7 cm humus, kopal zase to, co se dříve vykopané, se obrátil na posteli.


Viz také: pěstování sazenic na Mitlayderu


Mikroby v půdě, nebo záhadné jevy

Podívejme se na přípravě půdy z dnešního pohledu.

Aerobní bakterie jsou v horní vrstvě půdy :. 0-5 cm klasický příklad dřevěného kůlu hnané do země, o několik let později se začíná rozkládat z povrchu hluboko do hloubky 5 cm v cola dřeva nemění v průběhu času ..

Co je role humusu nebo kompost na druhou kopání v D. Jevonse, reakce v agronomie tam.

Každý zahradník ví, úlohu hrst kompostu a humusu na jaře, při pěstování. Zahájit práci Pahari červů a všechny obyvatele aerobní půdě: ničí hnilobě, plísni, padlí, anthracnose, atd. Rostlina nemá plýtvat energií na to, že rychle roste.

Při provádění půdy vápnění stupně I byl konfrontován s dalším fenoménem, ​​která není popsána vědou. Jsme zvyklí na to, že jednou izvestkuem, pak pracovat pro změnu pH půdy. Ale ukázalo se, vápnění půdy, nemáme jen změně pH, měníme složení půdy.

Takže plevele nepěstuje, nebo zmizí po dlouhou dobu (například dřevo vši). Jde to hluboko do půdy uvolněním do značné hloubky. Budeme-li se držet těch hodnot, které dává vědě hloubky uvolněním 90-120 cm na vápnění.

Četl jsem nikomu o tom v literatuře? Nikdy jsem se setkal. Volná půda po vápnění prodyšné a vodu ad libitum, půda nebude držet pohromadě, žádné hrudky zůstat volná 4-5 let. Každý, kdo je obeznámen s fenoménem rosy, kdy při určité teplotě, vlhkosti páry ze vzduchu do kapaliny, usadit se na objekty, tráva, půdy, který absorbuje vlhkost.

Neviditelné pomocníky v zahradě

Od podzimu proizvestkoval lámal všechny země na jaře na lůžek a cest. Devět let ne kopat! Který uvolňuje půdu a je vhodný pro pěstování zeleniny? Podzimní déšť smáčí půdu, mráz spoutat led. Při zmrazování vody expanduje, ale to je v půdě. Jarní vyprchá, půda je volná. Ani jednotka nebude vytvářet jemné volné půdy.

Ať je to volné a podzemní obyvatel -. Aerobních mikroorganismů, červy, atd Při vápnění půdy uvolněné hluboko v 90-120 cm do 5-6 let. Proč kopat? Opravené lůžka hrábě hranu, zpožděný vlhkost. Vzal jsem si asistenta mikrobů, a všechny práce se provádí s nimi: ošetření osiva, výsadbu sazenic, příprava kompostu. Práce mikrobiální řešení neměnné - 1 lžička .. 1.. l. bakterií na 10 litrů vody.

Jsem uvedeny výše tři mikrobiální složení (divizna, mlékárenském průmyslu odpadu, hnití seno). Na konci článku Dám vám jiný recept na které pracuji.

I rostlin stejné jako D. Jevonse.

Sklizené od jara do podzimu kompost všech organických zbytků. Pro hmotnosti posečené trávy, který je přilehlý ke konci zahrady z potoka. Dříve vrstvy sypané trávu koupil drogu z odpadu při výrobě cukru, a pak začal používat pracovní mikrobiální řešení, a pak zpravidla již zvládnout.

Tráva vyschne rot (Preet) - osivo je připraveno. Na podzim dostat hluboké hromadu kompostu a příští rok je téměř celý tráva zpracovány do kompostu. Používá se k pěstování na lůžka raznoshu.

Zalévání: vodní vědro (10 L) byl přidán 1 lžička .. 1.. l. mikroby a tím i pracovní roztok napojena, stříkané keře a rostliny, pro prevenci a léčení onemocnění, v případě, že je. 9 let, nikdo rostlina není nemocný.

Mikroby uložené a připravené ze skla, dřeva, plastové nádobě, ale ne v kovu, a to i v případě, v nerezové nádobě. Zárodky se bojí ultrafialovému záření a zemře z ní - nemůže být uložen ve světle. Mikroby zemřít z roztoků solí, kyselin, zásad (to je pro ty zemědělce, kteří chtějí

v kombinaci s zavlažování řešení mikrobiální hnojiva). Mikrobi pracují ve vlhkém prostředí.

Bez chemických hnojiv je obtížné pěstovat zeleninu. Kdybych aplikovat hnojivo tak. jak je psáno v návodu, a napojena na kořeny nebo na půdu, budu zničit své pomocníky - aerobní mikroby. Zůstal jsem na jednu stranu - listů, to znamená, listová aplikace. A tak, aby spalovat nebo spálit listy rostlin, měla by být dávka snížena o hnojivo několikrát ve srovnání s krmení root. Vzala jsem jako základ 0,5 litru na 10 litrů vody. A tady jsem čekal na další dva objevy.

První z nich - vše, co kvete, svázaný a dává ovoce. Žádné flower spálené a zmizel! Druhá - rostliny rozvíjet intenzivněji, stává vyšší, více produktivní.

To všechno jsem použil pro pěstování zeleniny. Upozornění: ne znečistit hnojivo půdy. nehromadily v rostlinách. Rostliny vyvíjet harmonicky a energicky. Chuť, vůně, skladování - to vše na nejvyšší úrovni. Negativní Nevšiml jsem si nic. Zde je několik příkladů pro pěstování zeleniny.


Viz také: Mitlayder v ruštině - použít metodu s pozměňovacím návrhem k Rusku


Dávkování Dzhevonsa technologie v zahradnictví

česnek

Práce spojené se zakládáním a zpracuje česnek v září podle lunárního kalendaryu. Na jaře drobivé ploskorez uličky, oplodnit požírající listy 3-4 krát plně komplexní hnojivo s intervalem 3 dnů.

Česnek je na jednotce intenzivní růst. Půda je vlhká, já napojili pracovníkům mikrobiální řešení - mikroby pracují na plný výkon. Pak jsem napojena podle potřeby, ale stále s mikroby. Po dobu jednoho týdne před datem připravenosti, a dokonce dříve, dig česnek, souš ve stínu, a odříznout vrcholy a kořeny.

brambory

Obrábění rostlinného materiálu a vyklíčila. 23x23 cm výsadbu, a já jsem zasadil v rámci režimu 23x10-11 cm - výsledky jsou stále vynikající. V výsadby díry hodím hrst kompostu, 1 polévková lžíce. l. dřeva popel. V případě, že brambory jsou velké, Přerušila jsem jen zlomek, který byl 2-3 klíčků. -Li malý, je řez, ale ne až do konce, mít více choroboplodných zárodků. Dát do otvoru a cibulí slupkou, proces, a koupil lék pro předzpracování - to vše je na dosah ruky. Všechny výsledky byly dobré.

Po výsadbě brambor celý povrch pracovní zpracovány mikrobiální roztoku. Ve výšce 10 až 12 cm řádka fréza ve tvaru pluhu jak brambora, a také drážku pro zavlažování.

Žádné další práci na zemi kopat ne. Půdní úzký konec k nevykopannoy části. Máte-li kopat staromódní, řezané hodně brambor. Mandelinka bramborová se sklízí ručně koštětem v kontejneru.

V letošním roce se dvěma lůžky o délce 4,9 m, 1,2 m výšky 7-8, máme plných 10-LI-ě kbelíky brambor. zasadil jsme všechno, co zůstalo po zimě a nebyla použita potravy. Podle mých výpočtů, sklizeň od 980 do 1100 kg na sto.

křoví

Pod každým keřem na podzim rozpadne na 1 kbelíku kompostu, sklenici dřevěného popela. Jarní angrešt plíseň z léčených. Všechny keře, aby Bud dostal listové hnojivo, a pak, po kvetoucí - znovu.

A opět tady jsem sledoval všechno, co bylo v plném květu, a kravatu dané plodiny. Půda se neklesl jedinou květinu!

jahody

Listové hnojivo krmit třikrát: bezprostředně po sněhu, před květem, v průběhu kvetení. I když na podzim plantáž zasadil, ale úroda je překvapivě bohatá s aplikaci na list, nevidím žádnou plíseň šedá jahod vůbec.

9 let bez plevele a hubení plevele

Moji asistenti, mikrobi pěstují plodiny ke mně. Je možné získat druhý a dokonce o třetinu!

I rostou zelené hnojení. Zarážka na hořčici jako kultury. První oblouky jsou uvolňovány z česneku, poté z lukostřelba, atd A na ty postele, osázené rajčata a papriky, semena hořčice rozptýlí mezi rostlinami.


Související odkaz: Rostliny pro vědu siderates


Tady jednám dvěma způsoby: první - po kapkách zelené hnojení, druhá - nechat až na jaře.

Poté, zelené hnojení, nebo spíše to, co z nich zbylo, oddálení zimní sníh a jarní pomalé rozmrazení je půda nasycena léčivé vody z rozpuštěného sněhu. Jarní hrábě odstraní zbytky a buď odeslán do kompostu, či drcené a vrací do lože zpracování mikroby a červů. Všechna lůžka mají společnou kompostu. A postele mám 59.

Devět let jsem Paju na zem v postelích. Naskýtá se otázka: co o pletí, kontrolu plevele? Tato lůžka jsou žádné nebo téměř žádné plevele. Plevele pouze na cestách, a že zbloudilá: divoká zelná a dovážené z Jižní Ameriky Galinsoga.

Při úplňku a novoluní ploskorez mohu odstranit plevel a úloha strávila velice málo času.

A slíbil, mikrobiální složení, se kterými pracuji - základnu. 1 litr séra, se rozpustí 1 hodinu. L. smetana (primer).

V 1 litru vody (rybník, sníh, pružina, atd, ale ne z kohoutku!) 1 polévková lžíce se rozpustí. l. med (nebo melasa nebo cukr nebo cukrem potažené jam nevhodné - produkty chemického zpracování). To je síla mikrobů.

Propojení obou řešení a uvedu na objem 10 litrů. Nádoby musí být sklo, dřevo, plast. Můžete přidat 10 g droždí - to jsme právě rozšířit rozsah provozu mikrobů. Skladovat v místě, kde není světlo. Při otevření zapečetěný kontejner, ve kterém jsou mikrobi průběžně praskavý zvuk. To naznačuje, že mikroby a jejich práce.

Autor A.P.Bessarab

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Okurek v sudech - zkušenosti z pěstování a péčiOkurek v sudech - zkušenosti z pěstování a péči
Schéma výsadby: jak daleko od sebe pěstovat zeleninuSchéma výsadby: jak daleko od sebe pěstovat zeleninu
Předchůdci a sousedé zeleniny a ovocných plodin: dobré a špatnéPředchůdci a sousedé zeleniny a ovocných plodin: dobré a špatné
Chov Fokine - stručný a jednoduchého ke složitémuChov Fokine - stručný a jednoduchého ke složitému
Pěstování zeleniny na Johna Jevons - rekordní úroduPěstování zeleniny na Johna Jevons - rekordní úrodu
Společné pěstování zeleninySpolečné pěstování zeleniny
Při sázení rostlin a sazenice v otevřeném terénu: TabulkaPři sázení rostlin a sazenice v otevřeném terénu: Tabulka
Kompatibilita zelenina - stolní (osobní zkušenost)Kompatibilita zelenina - stolní (osobní zkušenost)
Jak se dostat do špatných zemí dobrou úrodu brambor, okurky, zelíJak se dostat do špatných zemí dobrou úrodu brambor, okurky, zelí
Kompatibilita zeleniny ve skleníkuKompatibilita zeleniny ve skleníku
» » Zahradnická technika John Jevons