che.herbefe.ru

Pěstování brambor v regionu Saratov - sdílet zkušenosti

Co to stojí za zvážení Před zasadit brambory

Chci se podělit o své myšlenky na první denní chléb, brambory.

Na začátku pravdou: v zemi od svislých hřídelů růst kořeny a výhonky zvané výhonky, které jsou vytvořeny hlízy. Tyto výhonky hlíz se objevují hlavně v době kvetení Bush, za předpokladu, že teplota půdy 18-20 °.

Při vyšších teplotách se půda s výhonky hlíz zakrslé, když zvýšená část pokračovala v růstu a zvýšení objemu. Jsme v Povolží (Saratov oblasti.) Ve vodě Volga v červenci se zahřívá na teplotu 25 ° C, a proto, že je transparentní. Představte si, jak horký černozemě! Proto ve většině případů, velký keř bramborové hlízy - hrachu.

Brambory a rajčata - z čeledi lilkovitých plodin, a mají stejnou nemoc. Churavějící pomidorinu nebo Bush všichni snaží se zničit - spálit.

A chtěli byste zkusit jinou možnost - nemocnou pomidorinu kladen na přilehlé záhonu a vedle nových rostlinných zdravé sazenice rajčat a zároveň sní, že nové sazenice od pacienta není infikován. Opravdu? To je pravda, právě twist prstem na spánku.

A teď se podívejme, co děláme s bramborami. Strávil zimu ve sklepě ležela, pak jeho síla dal klíčky, a pak na zem ... zkažený!

A stále chci dodat, že hnít velikosti slepičího vejce za každou bramboru keře existuje mnoho mikrobů - původci různých nemocí Solanaceae! Kam jdou dál? Ano, stačí přejít na mladé brambory. A my jsme sedět a snít, že náš bramborový nebude nakazit a onemocnět. A to po několik let degenerují bezpečně.

Možná, že tato otázka bude nezklame naše zemědělské akademici?

Nechte je v jejich laboratořích ležela plíseň bramborová molekul a aby nás přesvědčil, že neexistuje žádná hniloba patogeny lilkovitých onemocnění. Osobně tomu nevěřím.

Závěr: jsme špatně rostlin brambor.


Viz také: Pěstování brambor na Sibiři - osobní zkušenost


Dalším faktem. Každý brambor Bush můžete vidět hlavní kmen, druhý menší. Protože v mnoha vysazených klíčcích hlíz, a jsou od sebe vzdáleny od sebe 1 až 20 mm. Myslíte si, že jejich kořeny nejsou navzájem konkurovat? Ano, existuje celá válka mezi kořeny stanoviště!

Kolik zároveň sil zbytečný ... Protože v buši jen jeden vítěz -Central zavazadlového prostoru (poznámka - ne extrémní, kde se soutěž se zdá být méně).

Mladí brambory v červenci a říjnu

Už jsem používat (několik let) je další možnost fit. Možná víte, že během druhé světové války brambory zasazeny oči.

Nesu hlízy ze sklepa, my, vyklíčila, a když výhonky dosáhnou 10-20 mm, musím jim odříznout ostrým nožem s kusem kůry o velikosti mince a tloušťce 2-3 mm h - jak to bude. Každý klíčků individuálně ponořeny do rmutu. Tento jíl šálky 2 + 0,5 + šálek popel voda na konzistenci tekuté smetany.

No jíl - přijmout jednoduchý zahradní půdy. Cedník vyjmout a dát na noviny dát vodu do kanalizace, pak jsem se přesunout do kbelíku, a tam se tyto bakterie mohou čekat práv na výsadbu do 2 týdnů, kdy budu pohodlné. Hlavní věc je, že nejsou vyschla - zavřít noviny. Next. Všechny brambory jsou zasazeny do otvorů umístěných ve vzdálenosti 25-30 cm od sebe. V každém brambor alespoň 4-7 brankovou konstrukci. Takže rozdělit 30 od 5 cm, 6 cm vůli.

I motyka do hlavní drážky, hnojit, vody a nalijte ji do 5-7 cm (jak to bude) vyložil choroboplodné zárodky, které se již objevily kořeny (jsou viditelné na fotografii: že malé bílé vločky, paprsky jdou různými směry přes těstíčku). A každý únikové kořeny nejsou navzájem konkurují, a ihned získává na síle a růstu.

Nepočítal jsem, kolik dní se objeví výhonky (viz. Foto). Potom pokropil brázdu, ale ne více než 5 cm na jarním slunci se rychle zahřeje na zemi a na ochranu proti náhodnému mrazu - Birch již rozkvetla! Asi týden (v závislosti na počasí), jakmile první výhonek bramborových listů, trávím hilling.

Pak, když jste se zbavili, přidám další pozemky. Když je horko, a mulčování na posečené trávy, aby se vyhnula odnesl vítr (my step zóny - existuje silný vítr), na pokrytí nákladů na skutečnost, že je na dosah ruky. Tento starý orientální kobercové lišty (a přes to přihrávka vzduch a voda), rohože, v extrémních případech skládaných do několika vrstev papíru vlnité lepenky, kolíkových ve tvaru písmene T elektrody.

Na začátku července, musel jsem brambory. I zasadit celý 3040 metrů čtverečních. m, ale moje rodina dost. A pak v poli po sklizni cibule výsadbu brambor podruhé v říjnu jsem kopat. (V noci chladiče srpen a pritenyat půdy před horkem již není nutné.)


Viz také: Pěstování brambor v slámy


Jsem trochu rostlina, navíc to není kvalitní brambory. Na podzim kupovat na trhu, dal jsem který nejprve kvetl, a vzal semena, a tak několikrát.

Řada prodejců na trhu, je zbytečné se ptát.

Nyní, o objemu plodiny. Každý klíčků dává pár brambor. - To záleží na počasí, z mé účasti na zavlažování, hnojení, atd. Není to brambory, zahrada ještě vyžaduje pozornost. Zde jsou: v průměrné vzdálenosti 30 cm na jakýkoli drážky 5 zárodky získá alespoň 10 velkých brambor. S řadou 4 m mají dva kbelíky brambor. A to není odstupňována brambory.


kořeny války

Obvyklé výsadbu brambor, tam jsou čtyři přírodní minus.

Přes léto, hlízy hnije. Dokonce i v případě, že velikost vajíčka, hniloba bude o něco menší, ale pro každou Bush, nezávisle na přistání a povětrnostních podmínkách. ROT - miliardy organismům chorob, protože hniloba škrob a bramborový protein. A kapilárami zárodků, tyto zárodky dostat do nových brambor, které je hlavním důvodem pro její degenerace, zejména elitních odrůd (po několika letech).

Každé hlízy klíčky listy málo, a všichni rostou svisle ve vzdálenosti několika centimetrů od sebe. Ale každý výhonek - to je zvláštní rostlina, která se objeví tucet kořeny. A tato spleť kořenů velmi rychle jí hrst popela a půl lopatu hnoje, a pak začne tvrdé konkurenci kořenů - skutečnou válku mezi nimi. Budete potřebovat kořenovou plodiny nebo válka?

Bramborový Bush se skládá z hustě rozmístěných 5-7 výhonků. Listoví Bush ve velikosti půl dlaně. A teď vzít a zavřít pět dlaně Matchbox: kolik slunce dostat nižší Palm list? To je důvod, proč květiny jsou vždy jeden - ten, který vyhrál kořenový válku a vydal se na slunci. Na ní je vytvořena první hlízy, a to bude největší. Za žádných keř je vždy brambor - největší.

Než staré hnijící brambor probudit spící pupeny a dát nové výhonky. Po pádu každé křoví není 5-7 výhonky a tucet, možná víc. Kde se vzaly? Od spících pupenů. Pěstují mnohem později {měsíc, nebo dokonce více), a čelí tvrdé konkurenci, takže jsou hubený a slabý. Přes toto, oni také představují brambor na: to je málo věcí, které se často nechávají v zemi po sklizni. Během zimy to hnije, zvýšení počtu choroboplodných zárodků.

To není můj nápad - je to přirozené cykly brambor. Nabízím jinou metodu, ve kterém čtyři ocelové minus plus!

Proč Volhy malých brambor

Za prvé, zbavit se velkého množství rot - rostlinných klíčků. V polovině března Přináším brambory ze sklepa a položil v kuchyni na klíčení. V polovině dubna, přičemž všechny brambory odříznuta společně s tloušťkou kožní zárodky 1 -2 mm a velikosti mince. V kůře obsahuje všechny mikro a makro prvky nezbytné pro růst natáčení.

Pokud zárodky podobně jako na vrcholu, snížit na polovinu, kůry nebo vypuknout slabé, takže jeden největší klíček. A házet v kbelíku kaše: hlíny nebo zahradní půdy, trochu popela a vody (jako je konzistence kapaliny zakysanou smetanou).

Pak jsem si vzít ven cedníku výhonky na noviny. Když se odčerpá přebytek tekutiny, dát do kbelíku. Stojí v kuchyni před výsadbou (před rozkvětem listy na břízy). Během těchto dvou týdnů výhonky růst kořenů v horní části kůry. Veškerý rostlinný materiál je připraven. To všechno mi trvá 2 hodiny. (2 vědra sadbových brambor řez a levé slabý brankovou konstrukci doraschivat). Get 5-litrový kbelík choroboplodných zárodků.

Teď provést konvenční vrtulník brázdy drážka hloubky asi 10 cm, v určité vzdálenosti od sebe navzájem o 45-50 cm (příští rok se snaží snížit až 40 cm mezi drážkami). Rozlití drážka Klíčky vody a uspořádány ve vzdálenosti 8-10 cm od sebe. Potěr rake hřebeny -posadka ukončeno. Prostřednictvím 9-15 dnů (v závislosti na počasí), střílí se objeví. Poznámka: o týden dříve než při pěstování hlíz.

Když vrcholy stoupnout na 10-20 cm mezi řádky posečené trávy mulčovací vrstvu 3-5 cm a pokryté lepenky. Za co? Větru foukal mulč na plotě. My v Povolží silnými větry a uložte půdy mezi řádky tepla. Ve Volze v červenci teplota vody je 24-25 °, představte si, teplota, na kterou je ohřátý black-earth!

Věděli jste, že brambory zastavit růst při teplotách půdy nad 20 °, stoupající vrcholy: greeny se nebojí tepla, je nutné pouze na vlhkost. Proto se v celém Povolží brambory jsou především malé.

Nikdy jsem bramborová (na kartonu, který není možné). Zalévání uvědomit bryzgalku. Několikrát z zalévání u kořínků trav oplodnit postoj. Hnůj nemám. Každý klíčky pěstovat dvě nebo čtyři brambory velikosti pěsti. Od konce června začnu kopat jejich brambory na jídlo. Stupně nevím: o stupně Prodejci bazar nevím. Brambory se mnou a s červenou kůží a bílé, žluté a skvrnité.

Celková B vytočil s 30 čtverečních. 12-13 m 10-litrové kbelíky velkých brambor.

Na podzim, když kopání do země, místo hnoje, aby pohřbili zbývající seno, kompost a lepenku {, že je lepší než noviny - menší olovo). Během zimy all rot.

Jsem výsadbě brambor tímto způsobem po dobu pěti let. výsledky:

  • no rot,
  • kořeny tamní války: Klíčky ve velké vzdálenosti od sebe a růst, jako strom,
  • Soutěž tam na slunci,
  • no spící pupeny - žádné tenké výhonky,
  • Sazenice se objeví před
  • že není nutné, aby až do, bez námahy,
  • a co je nejdůležitější - mám každý rok s dobrou úrodu i za nepříznivých podmínek!

© Autor: N.Kashevarov Balakovo

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Pěstování brambor na Sibiři - poradenství zahradníkPěstování brambor na Sibiři - poradenství zahradník
Jak odstranit a uložit brambory. Senikatsiya.Jak odstranit a uložit brambory. Senikatsiya.
Pěstování brambor techniky: pěstování brambor v zákopuPěstování brambor techniky: pěstování brambor v zákopu
Příprava bramborové hlízy pro výsadbuPříprava bramborové hlízy pro výsadbu
Jak pěstovat tomatokartofel sebe?Jak pěstovat tomatokartofel sebe?
Brambory zárodků na parapetuBrambory zárodků na parapetu
Jak pěstovat rané brambory.Jak pěstovat rané brambory.
Jak uchovávat sadbové bramboryJak uchovávat sadbové brambory
Rostoucí sladké brambory v prostředním jízdním pruhu: klíčení hlízRostoucí sladké brambory v prostředním jízdním pruhu: klíčení hlíz
Pěstování brambor v Udmurtské - výsadby a odrůdyPěstování brambor v Udmurtské - výsadby a odrůdy
» » Pěstování brambor v regionu Saratov - sdílet zkušenosti