che.herbefe.ru

Pěstování švestek na předměstí

Jak pěstovat umyvadlo v Moskevské oblasti - tipy zahradník

Chov jsem začal vypouštění po ochutnali úžasnou chuť povidel z rodičů své ženy v regionu Oryol.

Prosil sazenice otec-in-šest (mimochodem, odrůda byla volána - Orel sen) a vrátit okamžitě upustil je na svém pozemku na okraji města.

No zvyklí jen dva. To mě vyděsilo tak, že jsem začal číst všechno, co se dá najít literaturu o těchto stromů a otravovat s otázkami zkušených zahrádkářů. A teď mám švestkový zahrada.

I podělit o své zkušenosti z rostoucích švestek v Moskvě

Pro výsadbu vybrat dobře osvětlené, ne vlhkých místech. Zároveň se snažím, ale ještě nebyly otevřeny pro všechny větry (odtok není příliš rozmarná, ale proč to, aby do zbytečného stresu?).

I pečlivě připravit půdu na podzim, protože to je ten správný čas pro výsadbu švestka - pružinu (a snažil se závod v září, ale pak se semenáčky byli nemocní po dlouhou dobu).

Pro lepší přežití za použití způsobu podle pohybu půdy. Dig otvory pro sazenice asi 60 cm hluboké a 80 cm na šířku. nejúrodnější horní vrstva byla tedy vyřazen v jednom směru a hloubky - v jiném. Na horní vrstvu přidejte trochu rašeliny, humus a popel. Pak se spustí do jámy sazenice kořeny opatrně narovnejte a jít spát této bohaté zemi. Horní již před přidáním jámy hrany hlubokou vrstvou. Půda po výsadbě pošlapat dobře (i lépe řečeno, Trample).

Ihned naplánováno na kmenech stromů, dobře jsem prolil jejich váhání a bez posklizňových vlhké trávě. O pět dní později jsem se odstranit ji a nalít kolem sazenice rašeliny nebo humus.

Během sezóny několikrát vylít mulč pod kmeny a radikálních kruzích. Do kanalizace je často není nutné: i vzrostlé stromy mám obecnou „zalévání díru“ dvakrát nebo třikrát v průběhu léta, a někdy dokonce i bez ní se mi podaří-li hodně deště.

Typicky u Moskvy švestkových květů v květnu.

Mám několik let si všimli, že některé stromy, protože existuje mnoho brzy vadnoucí stonky: okvětní lístky zhnědnou a odpadávat rychle. Nejdřív jsem si myslel, že je vypouštěcí sám reguluje kvetení, ale plody u těchto stromů byly menší, často vyschlé, pokryté skvrnami. Okamžitě do kontaktu s otcem, a on navrhl, že bychom měli dělat. Nyní jakmile poupata začínají otevírat, opylován I pobočkou „zázrak infuze“: švestky srážkové kosti (obsahující kyselinu kyanovodíkovou), s kladivem, zalijeme vodou, trvají dva týdny a tři dny před nástřikem přidejte jemně rozdrobené máty. Takže radím vám, abyste nevyhodili kosti z mozků - oni ještě hodit.

Často kmeny lze vidět trhliny, ze které vyzařuje silný guma - guma. To je signál, že vypouštěcí nemocné. A já hned převezme jeho léčbě: zahrada s nožem uřízl postižených oblastí zakrývat obvyklou brilantní zelenou a pak zahradní hřiště. Je-li guma vlevo, běh přes hordy mravenců, které budou přenášet infekci na ovoce.

Boj proti „Moskva“ švestka škůdců

No, je čas mluvit o zachování plodiny. V dalších letech se stromy produkují tolik vaječníků, která okamžitě jasné, - švestky jsou malé. I přístup k tomuto problému je jednoduchý: část vaječníků zaniká a tím chrání stromy před vyčerpáním (více o probírka vaječníky).

A budou poskytnuty všechny šťávy na zrání plodů a v zimě trpí impotencí. A já nemilosrdně odtrhnout popraskané umyvadla, protože jejich praskliny mohou získat všechny druhy choroboplodných mikroorganismů a zničit zbytek úrody.

A všudypřítomné můra Jsem potýká s použitím tabákový prach. stříká jsem ji v brzkých ranních hodinách, nebo po dešti, a tak velkorysý, že listy někdy pokryté hnědavou patinou. Není to hrozné, ale škůdce přesně kaput.

Nyní o „šoku z vlasů“ švestky. Tento strom rád produkují velké množství nových výhonů z kořene. Přerušila jsem je do pařezu, protože jsou skutečné wildings a ničemu z nich nebude. Decimuje korunu a odstraňování příliš dlouhé, tenké větve (ale také jen džus je nasáván ze stromu). Pokud se po prořezávání rány jsou malé, jsem je otřete mýdlem a zakrýt zahradní hřiště, takříkajíc s prstem.


Související odkaz: Pěstování ovoce stromu švestky a péči. Odrůdy švestek.


Ochrana před mrazem švestka ovoce

Stává se to v našich předměstí s malým sněhu, ale chladné zimy. K zajištění, I v pozdním podzimu I pokrytí kmeny několika vrstev novin, ovázanou motouzem. To je můj osobní objev.

Papír spolehlivě zabraňuje kůru z nízkých teplot, a olova obsaženého v inkoustové nepříznivě ovlivňuje různé škodlivé mikroorganismy, které se nebojí i mráz. A ani jeden švestka nemám pomerzla. Nyní Apple a třešňové květy v zimě prohloubil „číst“, jak žena vtipy. Na jaře jsme se prostě vypnout rohlíky a noviny v hořet, a celé léto se PIM nový materiál „šatna“.

Protože jsem začal mluvit o chladu, ale to je nemožné, nemluvě o návratu mrazu: kvetoucí švestka je velmi bojí. Já používám postaru - vykuřování. Dát mezi stromy staré děravé vědro ke dnu zásobníku trhal mladých plevelů, zapálit zelené hmoty a nechte působit celou noc. Samozřejmě, že musíme neustále pobíhat v zahradě a položit nové části kouřovou clonou, ale ne mrazu se nebojí barev. Ve stejné době a za stejných choroboplodných mikroorganismů jsou zabiti.

Dalším problémem - podoprevanie kůra v blízkosti kořenové límce (pak se zhroutí a spadne). Pokud se tak stane, vypusťte přesně zemře a nic jí nepomůže. To je důvod, proč to nemůže být zasazeny v mokrých nízkých místech (zejména na půdách s přebytkem hlíny). Podoprevanie obvykle výsledkem rozmrazování v zimě. Našel jsem způsob, jak v tomto případě, kdy se houba je čas začít, ujistěte se, že přinese ze dřeva kůry. Tato transformace;

red přírodní materiál dokonale hodí speciálně pro spásu podoprevaniya švestek.

Zabalit kufry z březové kůry z kořene límec kolem 15 cm na výšku, je pevně připojen, a na vrcholu - stejné noviny. Absorbuje nadměrnou vlhkost jilm kůry zůstává suchá i při rychlém tání sněhu. Kůry, mimochodem, může být použit k odstranění přebytečné vlhkosti vůbec kdekoli, dokonce i ve sklepě. Kromě toho, po sušení, může být znovu použit.


Viz také: Jakou péči je třeba švestka?


sklízení švestek

A pak, konečně, je čas sklizně. Půjčil jsem si ovoce brzy ráno, když byly ještě i v pohodě. MYV rodinu a říci: „Pojďme na chladném švestek.“ Manželka kuchaři jsou velmi chutné marmelády a želé, no, jsem si uvědomil svůj sen. My švestkových povidel (jen vařit sám!), Není o nic horší než to, co jsem se snažil in-law v oblasti Oryol.

Jam recept Nebudu skrývat ze švestek. Na dně hrnce šíření vrstvy třešeň (sic) opouští horní z nich kg -1 švestky sepnuté párátko. Pour 7 kg cukru, přidá se 1 litr vody a shora - vrstva třešní opět opustí. Po jednom dni, začnu vařit.

Po prvním vroucí listy a nechte ji pořádek jam na další den. Již podruhé v varu po dobu 40 min., Odstranění pěny (to je také v bankách srolovat, opravdu chutné). Na džem sklenic stanovenými horké, dal horní dva nebo tři třešeň list. Dal jsem recept v poměru 1: 1: 1, ten samý sedm litrů varu měděné pánvi.

Odrůdy švestek na předměstí

Zapomněl typů říci.

rostu Ruština, valbová, Kuban Comet (Pro Nechernozemie švestek nenajde lepší odrůdy).

existují Mara (Toleruje zmrazení své chutné pozdní-zrání a není zaryatsya škůdců), ale je původem z Běloruska, a proto ne vždy zakořenit, a ještě více ovoce v nepředvídatelných povětrnostních podmínek. Avšak mnoho druhů vychvalovaný Scythian Gold a Kuban Comet Nelíbilo se mi.

Ano, chuť ovoce prostě úžasné a rozpustit v ústech. Ale stromy jsou snadno mírně zmrazit na prudkou změnou teploty trvale postižené ovoce hniloby, a jsou obecně velmi nemravné, já jen zamayalsya běžet kolem nich.

© V.Eremin. Pavlovský závod Moscow region

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Pěstování brambor v Chuvashia - výsadba a péčePěstování brambor v Chuvashia - výsadba a péče
Můra: úspory zahradu škůdcůMůra: úspory zahradu škůdců
Jak zasadit broskev?Jak zasadit broskev?
Švestky. Co to je, jak rostou a jak se dostat dobrou sklizeň.Švestky. Co to je, jak rostou a jak se dostat dobrou sklizeň.
Rostoucí švestky v regionu Smolensk - tipy na péčiRostoucí švestky v regionu Smolensk - tipy na péči
Rozdělit Bush plaménekRozdělit Bush plamének
Narůstání jablek a hrušek v zahraděNarůstání jablek a hrušek v zahradě
Třídit Russian švestka (třešeň švestka) Lama - popis a fotografieTřídit Russian švestka (třešeň švestka) Lama - popis a fotografie
Boj proti Phytophthora v Moskevské oblastiBoj proti Phytophthora v Moskevské oblasti
Tkemali pěstování v zemi, odrůdy, očkování a péčeTkemali pěstování v zemi, odrůdy, očkování a péče
» » Pěstování švestek na předměstí