che.herbefe.ru

Čištění pro skladování česnek doma

Skladovací podmínky česneku doma a důkladné vyčištění

Někdo ji udržuje na záchodě, někdo to se domnívá, že došlo k porušení hygienických norem. V tomto bodě, jak se říká, na každém jeho vlastní. Možná, že čtenáři tipy vám pomohou se rozhodnout - téma důležité a aktuální.

To by bylo, že v obchodě!

Chci se podělit o své zkušenosti a skladování česneku. Ale to bylo to, co se držet, chci přidat tipy na pěstování.

Bydlím v jižním Uralu, Čeljabinsk. A já jsem se narodil na Ukrajině.

česnek rostoucí technologickou známý mě od dětství. Sam začala už před 20 lety, se získáním příměstské oblasti. Česnek se pěstuje od svých semen, v tříleté kultury, jak je doporučeno ve všech adresářích (je již aklimatizovat na místní podmínky).

Při pěstování česneku v tříletém kultuře je jeho omlazení, zbavit se mnoha nemocí. Snažil jsem se koupit kvalitní.


Viz také: Jak nejlépe obchodě česneku


Pokušení je velká: v katalogu jedné velké firmy, která prodává semena, uvádí 125 odrůd s názvy chovatelů! Zatelefonoval jsem horkou linku s žádostí o upřesnění, kde jste zakoupili stupeň ocenění od doby skladování 11 měsíců.

Bylo mi řečeno, že se objednané zboží odesláno pouze v hotovosti, a ne méně než tři sady za cenu 180-190 rublů. každý z 10 zubů v každé sadě. Ale záruka, že pošle česnek, který je objednal, jsem nebyl dán. A byl jsem učil hořké zkušenosti z sazenice nákup jablečné symbol na místní chovatelské stanice - třikrát za posledních pět let: požadovaný stupeň, takže nemám vyzrálé.

Ale zpět k česneku. Takže, jak jsem řekl, roste česnek v tříleté kultury. Za prvé, New vosa (říjen) - denticles odnozubkami a žárovku ve stejném množství. Mulčování kuřecí humus, česnek, takže jsem nikdy nebyl v mrazničce. Na jaře, po vzejití, starám se jako obvykle. Hnojení divizna (1: 8), nebo ptačí trus (1:10) s přidanou popela. Řešení pro krmení plemeno velkou kapacitu (asi 32 vědra ušetřit čas v budoucnosti pro dávkování).

I oplodnit třikrát za sezónu v intervalu tří týdnů. Po každém krmení zavlažování a volné. Pletí podle potřeby.

Pěstování česneku s koprem

I odstranit česnek od 20. července do 1. srpna - čím dříve, tím lépe. Dojde-li během čištění Náklady na deštivé počasí, jsem kopal česnek, promývá nečistoty do vany s vodou a suší, rozložit na postel, asi jeden den, což umožňuje odtok vody. Po důkladném vysušení ve pleteshki vazbě. Chcete-li ušetřit čas vazba běžec braní ze tří chesnochiny v jednom svazku.

Aby se zabránilo samovolnému rozpoutání tkaní konců pleteshek ztuhlé lana.

Po dokončení tkaní česnek šíření na prkna, stoly nebo zavěsit na barech v podkroví nebo kůlně lázně a nechá zaschnout před koncem října. Hrozba mrazu, na konci října, a uřízl hlavu a dát je do plastových přepravek pro ovoce a upravených boxech nebo v zahradním domku, nebo na prosklené verandě v bytě - Dal jsem hromadu na sebe.

Oříznuté Kořeny česneku polovinu nebo méně.

Hlavní podmínkou - česneku dobře se suší před skladování, a to zejména s vrchní lícní vrstvou slupky. S hrozbou snížení teploty sub-zero hodnot úložných jej stohovat v kartónové krabici zpod léků nebo boty.

V závislosti na počtu hlav v krabicích je možné zaplnit mezery mezi semen kopru (Výborně!), Nebo zemědělsko-vermikulitu.

fenyklu semena mají antibakteriální vlastnosti, a zemědělsko-vermikulit stát v pecích při teplotách 900 °, což také přispívá k dobrému zachování plodiny.

Krabice zabalené s česnekem v nich byla utěsněna páskou a umístěné na mezipatře v chodbě. Pro skladování je žádoucí vybrat ta nejlepší místa v bytě.

Na fotografii: česneku po skladování na konci dubna letošního roku. Tímto způsobem jsem si odnozubki na pultech v suterénu garáž a neztrácejí klíčivost.

Obvyklé způsoby ukládání česnek sůl, spálením kořeny nad plynovým sporákem nebo svíčky, nanášecí hlavy roztavil parafín nejsou vhodné z důvodu složitosti, a co je nejdůležitější - nedávají požadovaných výsledků.

© Ivan Michajlovič Lychakov. Čeljabinsk


Související odkaz: Zimní a jarní česnek: jak rozlišit, kdy zasadit?


Uložení česnek na zimu

I kopat česnek v suchém počasí. Nikdy to není moje! Čistí se ze země, opatrně odstranit vrchní vrstva je špinavé, pak trim kořeny a kmenových tak, aby byly schopny vázat snopy. Přidružit šest nebo sedm kusů ve svazku a visel sušit ve stáji. Pokud je venku horko, stojím na slunci několikrát. Když česnek suchý, zkrátit stopku, takže nějaké hlavou.

V loňském roce tam bylo hodně česneku, jsem dal hlavu do kbelíku a dát ji do kuchyně. Dceru do školy na podzim řemesel potřeba jedle kužely. Její manžel přinesl z lesa mnoho kuželů, některé z nich vzal mou dceru a zbytek z nich bylo škoda vyhodit, a dal jsem je na horní straně česneku v kbelíku. dle požadavků hlavy bereme a hrboly a ležel na horní části korby. A česnek je tak dobře udržovány jako dřív! Čistý, Kripen'ka, když jen ze zahrady!

Někde jsem četl, že infuze smrkových šišek léčbě bolesti v krku, zánět vedlejších nosních dutin, zápal plic. Tak, že obsahují některé antimikrobiální látky. Možná, že to je tajemství. Takže je to stojí kbelík na podlaze v kuchyni. Na podzim nutně ptát svého muže přivést zpět kužely!


Neklepat dolů rýmu, v případě, že dům má česnek

V zimě a na jaře častých nachlazení. Aby se s nimi vypořádat, budeme polykat hrsti farmaceutické tablety, pilulky, prášky a jiné přípravky. A přesto většina z nás mají zahrádky, kde zelenina rostou hojení.

A ještě jedna věc, kterou chci zůstat: jedná se o univerzální bylina - česnek. Je to přírodní antibiotikum, která se zabývá různými bakteriemi a je schopen porazit žádnou infekci.

česnekový olej

Česnek - spíž vitamínů a minerálů. Pokud počáteční znamení nachlazení, mohl by se stát prvním asistentem. Babička vaření česnekový olej. Musíme vzít 4 hlavy česneku, rošt, aby zaplnil Výsledná kaše malou lahvičku a přidat třetí díl (hmotnosti česneku), rostlinný olej. Důkladně se promíchá, kryt a dejte na teplé místo vyluhovat po dobu dvou týdnů, pravidelně otevírá a míchání. Po uplynutí této doby se směs by měla být filtrována a olej je připraven.

Je to velmi dobré pro bolesti v krku a rýma. Musíme vzít 1 CH. L. česnekový olej, zředí v 1 litru vařící vody, dobře promíchá a kloktadlo nebo přikape do nosu. Po několika ošetření ústupu onemocnění. Tento recept lze použít také s chřipkou.

recept

Pro čištění nádoby od cholesterolu plaků přijímání současně přes 1 hodinu. L. česnekový olej a čerstvé citronové šťávy. Udělej to 3 krát denně 30 minut před jídlem. Délka léčby - 90 dní. Poté, co dělá tento jeden měsíc přestávku a opakujte kurzu.

navenek

Česnek olej se používá a externě. Je vtírá do pokožky hlavy na ztráty, zvýšené křehkosti a suchosti vlasů, seborrhea. Olej se aplikuje na problémové oblasti kožní alergie, akné, nehojící se rány, odřeniny, modřiny. Při použití oleje může mít horký obklad s radiculitis, neuralgie a zánět kloubů. Tento nástroj také pomáhá zmírnit svědění bodnutí hmyzem.

Česnek bez oleje

Ale to může být léčena pouze s čerstvým česnekem, ne trvat na své ropy.

Když chřipka třít pět stroužků česneku a vdechovat páry po dobu 5 minut třikrát denně - ráno, odpoledne a večer.

Bolest zubů čistý kůra ze stroužku česneku a žvýkat to po dobu 3 minut v ústech všechny mikroorganismy zemřít, a bolest přestane.

K odstranění bolestí v kolenou a kloubů muset sekat jednu hlavu česneku a 200 g cibule. Vařené hmotnost cukru a 1 litr alkoholu a nechte stát po dobu dvou týdnů, za občasného protřepání (mimochodem, alkohol může být nahrazen vodku). Ready prostředky rušit spoje rub.

Kdyby se vaří na těle, vyčistit hlavu česneku, rozdrtit ho do hladka (jako bramborová kaše), potom přidejte do něj 15-20 kapek aloe šťávou a dobře promíchejte. Po této přípravě je připraven. Hmotnosti je stanoven na sterilní gázou lisované do varu, a horní zamatyvaetsya obvazem. Uchovávejte tento přípravek je nutné po dobu jedné hodiny.

Ujistěte se, že se snaží alespoň jeden z peněz mé babičky, která může být vyrobena z překvapivého zeleniny - česneku.

Joseph V. Voytyuk, Tatarstan, Kazan


© Marina Kravtsov Tver region.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Jak uchovávat česnekJak uchovávat česnek
Kdy je lepší odstranit zimní česnek.Kdy je lepší odstranit zimní česnek.
Jak zasadit česnek na jaře?Jak zasadit česnek na jaře?
Jak uchovávat česnek: 10 Osvědčený způsob,Jak uchovávat česnek: 10 Osvědčený způsob,
Česnek od bulbochekČesnek od bulbochek
V případě, že česnek zbarví do žluta se rok od roku ...V případě, že česnek zbarví do žluta se rok od roku ...
Pěstování česneku na čínské technologiePěstování česneku na čínské technologie
Giant česnek (foto) - tajný pěstováníGiant česnek (foto) - tajný pěstování
Česnek, na jaře nebo v zimě - rozdíly?Česnek, na jaře nebo v zimě - rozdíly?
Rocambole - cibule nebo česnek nebo lukochesnok?Rocambole - cibule nebo česnek nebo lukochesnok?
» » Čištění pro skladování česnek doma