che.herbefe.ru

Práce spojené se zakládáním a odrůdy fazolí: co si vybrat?

Jak pěstovat fazole - poradenství zahradník

Na postelích, jsem najít místo pro zeleniny, a pro krájení fazole.

Fazolové lusky rostou přes sazenice, protože dávám přednost kudrnaté rozmanitost.

To vše je dobré fazole, jedno „ale“: měl by být čas, aby se odstranily lusky a okamžitě zpracované - zmrazení nebo zachovat. Na rozdíl od sparzhevoi fazole, obilí nepotřebuje zpracování. Kromě toho je vhodné skladovat.

Spěch s výsadbu fazole - zůstane bez úrody

Semena jsou zasazeny kdy se hrozba předává návratu mrazu, zároveň s okurkami.

Při teplotě 0 ° C, se mohou mladé sazenice poškozeny, a pod bodem mrazu a ani smrt. Můžete je chránit, na které se vztahuje spunbond, ale častěji se dostane více hodnotných plodin. Proto, aby nedošlo k riskovat, že jsem v žádném spěchu s výsadbou termofilní kultury.

důležitým faktorem

S výsadbou fazolí nemůže být ve spěchu, pokud zrna padají do studené, vlhké půdy - hnilobu.

Plot pro fazole vybrat úrodné, teplé, slunečné, chráněné před větrem. Před kopání za čtvereční meter'm dělá 2 lžíce dolomit (Bean nemá rád kyselou půdu), 2 lžíce ammophoska, jen něco málo přes půl lžíci potaše. Kompost obvykle uvedu na podzim.

Raně zrající odrůdy přednost keř. Shoyu na hřebeni ve čtyřech řadách, přičemž vzdálenost mezi nimi 35 cm a v řadách - 8-10 cm.

Vyskočit jako opařený

Před výsevem semen přímo do půdy vlhké. Někdy, jako hniloby z chladné zemi. V posledních dvou letech se stal namočit před výsadbou. Pour teplé vody (při bodu varu, ochladí se na 60-70&# 39-C), čímž se získá stát 10-15 minut a vyseta. Semena klíčí v souzvuku a rychle.

Do každé jamky byl dán na dvou zrn konkávního okraje až do embryonální kořenů bylo snazší proniknout do půdy, a děložní lístky - vypukne ke slunci. Semeno je mělké, pouze 2-3 cm.


Viz také: Jak pěstovat fazole


Abyste věděli,

Klíčení fazole ztratila v 3-4th rok, takže výsadba je nutné používat pouze čerstvé semeno.

Odrůdy fazolí: chutné a všestranné

Co se mi líbí Swallow grade - Výtěžek, razvaristy, vynikající. Keře zakrnělé, silný. Lusky jsou 12-15 cm dlouhé, rovné, dobře naplněna. Zrna mají jasné bílé barvy se vzorem ve formě polykací ocasu.

Mějte na paměti,

Jakékoliv fazole konzumaci těsně po tepelném zpracování, v jehož průběhu kolapsu toxické látky obsažené v surových zrn a lusky.

Oblíbené Mám ještě jednu rozmanitost lidí nazval Berušky, sukně (Pravděpodobně v důsledku složité struktury narůžovělé hnědé na světle kůry).

Zrno má velmi chutné a razvaristoe. Keře lezení, dorůstá až do jednoho metru. Získat plnou výnos zrna v našich podmínkách, je možné, prostřednictvím pěstování sazenic (seté do kelímků v dubnu), nebo pod krytem.

Ve středních podmínkách kapely nikdy neopustí bez úrody Inga grade - Brzy s vysokým výtěžkem, s bílými soudkovitých zrn.

Uzlík na paměti

Před uložením fazole ošetřené lepší tepelné: nalít tenkou vrstvu na plech a vložte do trouby po dobu 3-4 minut. V tomto případě, fazole ztrácejí svou klíčivost, ale plně zachovává všechny jeho nutriční vlastnosti.

V posledních letech se raději u odrůd rostlin univerzální. Jsou dobře zralé v prostředním pruhu obilí. Je možné, a použití lusků (přesněji řečeno - fazole): Contender, Oil král Borlotto, Black Jack, Sachs. Jsou dokonale dozrávají v centrálním Rusku. Mám z křoví na ně a nakonec se vysuší.

Poznámka užitečné vlastnosti fazolí

Lusky a obilí fazole obsahuje téměř všechny látky potřebné pro vyváženou stravu: proteiny, sacharidy, aminokyseliny. K dispozici je také bohatá sada vitamínů. Podle počtu proteinů, není horší než maso (mimochodem, a na složení, které jsou velmi blízko), a vyšší než ryby. Z tohoto důvodu, fazole zvážit skutečný poklad pro krev renovaci.

Rostoucí fazole, výsadbu a péči o něj - sdílet zkušenosti


Pro boršč - tak akorát!

Chci se podělit o zkušenosti s rostoucí zelené fazole a chřest. Za prvé, běžec. I namočit semena na začátku května po dobu 2 hodin. Teplá voda a bylinné medicíny, urychluje růst rostlin, a zlepšují imunitu. Potom, v den, kdy jsem dal na vlhkou utěrkou, že nafouknout up (tkanina, mimochodem, musí být neustále vlhká, protože fazole semena velmi rychle absorbovat vlhkost). Na druhý den, jsem zasadil v zemi. Finger vybrání, jsem vložil na osivo a pohřben. Horní vrstva zeminy by neměla překročit velikost semene!

Bit narazila na vrcholu ruky, takže semeno v kontaktu s vozovkou. Po několika týdnech tady takový bean. A na cestách - to je můj obklíčena ploskoreznoj hoe žito. V létě zalévat méně často, protože jiné rostliny vlhkost milující je mnoho, ale bylinný extrakt otrávený. Je mi připravuje po dobu 5-7 dnů. Položen chetyrehvedernuyu hlavně tráva 3/4, zalijeme vodou, přidáme 1/2 šálku džem starý půl litru jar a prosetou popel sáčku efektivní mikroorganismy. Po 5-7 dnech se tráva pořádek - je možné kompost, může být v kompostu. 3/4 vzniklé kapaliny se používá v hnojivo rostlin - 0,5 litru na 10 litrové nádoby s vodou a nechte 1/4 nové startéru. A tak celé léto jsem s hnojivem. To je možné i bez mikroorganismů, ale pak se infuze je připraven k delší.

To znamená, že boby rostly, zežloutne, lusky začaly vysychat na začátku září. zlomil jsem je, a dal sušit. Ale oloupané boby. To ještě musí být dobře se suší, pak se dal do nádoby, kryt nylonové nespustí Midge. Delicious z fazolová polévka, děti jediný, a to chytil.

Výnos na roštu

I letos, se pokusil zasadit černooký fazole. V obchodě je drahé, a její užitečný, bez chemikálií. Semena dvou variantách se namočí do stejným způsobem jako v běžné, ve stejném časovém období. I zasadil v jednom dni s zelené na začátku května. I napojena jen zřídka, asi čtyřikrát za měsíc, ale jeho supernastoem otrávený. Od 3. července vyrůstala takhle. Dal jsem na okrajích fyadki dvou pilířích, zapřáhli je do nejlevnějšího síťoviny na okurkách. Fazole začínají plížit na ni. O něco později, bylo třeba přidat další sloupce. 6.srpna zrající první várku chřestu fazolovými lusky s krátkými a dlouhými lusky taky. Sbíral jsem 4 velkou mísu po celou sezónu.

Pořád to takhle: my, Přerušila jsem na kousky 3-4 cm dlouhé, málo pozemků a dát do mrazáku. Velmi chutné, pokud smažit s rajčaty a vejci.

© Maria Mikhailova Chuvashia


Autor: T.MIRONCHIK, agronom-Seed

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Vigna - ty nejlepší zelené fazolkyVigna - ty nejlepší zelené fazolky
Fazole vinutí - pěstování odrůdFazole vinutí - pěstování odrůd
Pěstování fazole v regionu Orenburg - výsadba a péčePěstování fazole v regionu Orenburg - výsadba a péče
5 Most zrání rostliny v místě země5 Most zrání rostliny v místě země
5 Most zrání rostliny v místě země5 Most zrání rostliny v místě země
Odrůdy fazolíOdrůdy fazolí
Zeleniny bean - pěstování a užitečné vlastnostiZeleniny bean - pěstování a užitečné vlastnosti
Zelené fazolky - rostoucíZelené fazolky - rostoucí
Kompatibilita zelenina v zahradě vilyKompatibilita zelenina v zahradě vily
Černé fazole (černé fazole) - jaký druh rostlinyČerné fazole (černé fazole) - jaký druh rostliny
» » Práce spojené se zakládáním a odrůdy fazolí: co si vybrat?